Kedy sa vašim ratolestiam prerezali druhé stoličky?

monikaaa135
29. jan 2015

Milé mamičky, milý oteckovia. Úprimne povedané, už som zúfala. Mám 16m dcérku. Od 5m nespíme pre zúbky. Prvý sa jej prerezal v 5. mesiaci a posledný očný nedávno. Od prvého zúbka nekľudný spánok, plač, slintanie, hrýzanie, opuchnuté líca i ďasienka, horúčky, soplíky......pri prvých stoličkách zápal stredného ucha a pri poslednom očnom zúbku sme skončili v nemocnici. Už som si myslela, že aspoň na chvíľočku bude po toľkých mesiacoch kľud, ale márne. Momentálne máme soplíky, je unavená, mrzutá a plačeme zo spánku. Môžu to byť už posledné stoličky? Všade čítam, že sa prerezávajú okolo 20.-30-teho mesiaca. Môžu aj skôr???? Ďakujem za rady 🙂

zitaje
29. jan 2015

@monikaaa135 zuby su strasne individualna zalezitost. Moj ma tiez 16 mesiacov, prvy zub mu vysiel v 10mes. a teraz ma hore 6 zubov a dole len dva, o ocnych ani nechyrovat. Takze za mna: moze to byt zubami, ale rovnako aj nemusi, vsak je zima, sneh, moze byt prechladnuta, unaavena z nejakych novych stimulov...

katarinamarkova
30. jan 2015

@monikaaa135 mojmu najstarsiemu sa snad vsetky zuby prerezali do roka....ale zas uz je tretiak a ma len dva dospele zuby 🙂 tej strednej stolicky vysli teraz pred par mesiacmi...ma 3 a pol roka 🙂 ta najmladsia je zubovo niekde medzi nimi 🙂

siska53
30. jan 2015

@monikaaa135 to je tak individualne... Mojim vysiel prvy zub v 11. a 12.m. Dcerka ma 34m. a posledne stolicky este nema..
Ci to,co ma,je zubkami,zisti skor doktor... Ja som myslela,ze idu tie zubky a nakoniec bol z toho o par dni zapal priedusiek. :((

tama321
30. jan 2015

@monikaaa135 a očkovana bola počas tohoto obdobia?

anketkarka
1. feb 2015

mojej vysli az ked mala 3 roky a 5-6mesiacov. prvy zub mala v 11.mesiacoch