Kaz na 4 predných zúbkoch

17. máj 2023

Prosím, mali vaše detičky kaz, co sa objavuje na 4 predných hornych zubkoch? Tzv.typicky kaz ranného veku? Ako ste dopadli? Zachránili ste nejako zúbok? Osetrovali vám kaz alebo musel nakoniec zúbok von?
Ďakujem za skúsenosti

miskaska
17. máj 2023

Vyvrtané, opravené (v 2. rokoch). Vydrzali, kým nevypadli prirodzene.

autor
17. máj 2023

@miskaska ďakujem za reakciu. Tiez nam to cca.tak asi vyjde. Malá ma teraz rok a pol. O pol roka kontrola, ze uvidia potom. Mali ste narkozu, alebo ako v to robili?

vani190493
17. máj 2023

Nám to akoby vyskrabkavala, každú návštevu, niečo, krásne nás pripravila na návštevu zubára. Teraz čakáme kým vypadnú.

autor
18. máj 2023

@vani190493 ešte raz ďakujem za skúsenosť 🤗
Pozerala som na nete, ze sa nasadzuju aj nejaké korunky ci co, ale to boli fakt už škaredé zúbky (pomaly pol zubu chýbalo a pod.).
Mne zatiaľ povedala ze čistiť teda a o pol roka zhodnotí stav a uvidí. Ale aj tak som z toho na prášky, lebo ona pusu neotvorí, resp.reve pri tom ako túr 😔 ja sa chcem najmä vyhnúť narkóze keď tak, lebo kvôli tomu ju uspavat, no nie som s tým uplne stotoznena.

danielaaa212
18. máj 2023

Ta oprava tych zubkov vyzera vyborne,ale stoji okolo 800 eur. Aj my to takto mame u dcery...ale tym,ze ide o mliecne pockame kym vypadnu. Je pravda,ze su citlive... ze to nevyzera pekne... a postupne to tmavne .. no verim ze vypadnu a bude to ok.

autor
18. máj 2023

@danielaaa212 ďakujem ti za reakciu. Nejde mi.o peniaze teraz, ide mi o malú hlavne. Googlila som vecer a nasla som, ze sa robí dačo taketo... ze pritom netreba uspavat.
Samozrejme, takéto zle to nema. Mame ešte cely zúbok, nic zlomené z neho a pod.

tani777
18. máj 2023

Nam odporucali aj gel gc tooth mousse,ze to vie pekne zastavit..nemam odskusane,kedze mojej nechuti a odmieta ho,vracia z toho 😵‍💫 ale mozno za pokus to stoji 🙂
@danielaaa212 ono je sice pekne,ze mliecne vypadmu,no drzia miesto pre trvale,a casto sa stava,ze uz trvaly zub narastie pokazeny..ja urcite riesim vsetky kazy aj na mliecnych..moja 2rocna zvladla opravit kaz na stolicke,treba to skusit 🙂

vani190493
18. máj 2023

My sme ich mali akoby dohneda, dr povedala, že je to z dlhodobého kojenia, hlavne v noci. Dcéra kojena 27 mesiacov. 🤭

zajko1009
22. máj 2023

Vyvrtali, zaplombovali v 20 mesiacoch . Bez narkozy, bez "oblbovakov"