Je to normálny rast zubov?

damira90
5. okt 2023

Prosím vás nechcem panika riti nepýtala som sa o raste druhých zubov ešte máme 5 rokov a rastu nám odspodu takto zuby ..nové čiže ma dva zuby spodné v radoch videt na foto. Je to normálne ze sa takto rezu ďalšie alebo mam ísť v momente zubárke pred polrokom zubarka nič nehovorila..a boli sme u nej.

pribinak
5. okt 2023

@damira90 smer zubar

anjelicek26
5. okt 2023

Ano dve moje deti to tak mali, o 3-4 mesiace vypadli jednotky a zubky sa zaradili na miesto...zubarka to odmietla trhat, ze ci ako vazne... ze to je len trauma pre dieta a pritom prirodzeny proces... deti maju rovne zuby co to mali v dvojrade, ukazkovo...

damira90
autor
5. okt 2023

@anjelicek26 ďakujem skoro ma vykotilo pred polhodinou. Zevraj ju nič neboli ale myslela som ze najskôr vypadnú mliečne (bude strbava a potom nárastu druhé ) ma ich rovno ale opýtam sa dr onedlho. Ďakujem 🤍

kulumulu123
5. okt 2023

@damira90 aj dcera to tak mala mliecne vypadali a trvale sa posunuli na ich miesto... Ja som to osobne nejako neriesila...

anjelicek26
5. okt 2023

@damira90 nam lekarka vravela, ze pokial sa tie jednotky vpredu nekyvu je to fakt traumatizujuce pre to dietatko ich trhat... a zbytocne... posunu sa kam maju do par tyzdnov... len treba poriadne cistit tie priestory medzi tym po papani.

januska12323
5. okt 2023

Posunú sa keď mliečny vypadne. Nech si ho občas skúsi vykývať.

damira90
autor
5. okt 2023

Ďakujem Vám mate pravdu sú rovné nekyvu zbytocne by sa bála ešte malá.. je to príroda uvidíme. Keď budú kyvat poviem jej nech si to skúsi výkyvovat sama mi poveda ze keď jej vypadne zub tak si pod vankúšom nájde sladké. 🤦‍♀️niekde to videla. Ak bude problém zubarka dopomôze STE ZLATE DAKUJEM . MNA SKORO fakt infarkt chytil... lebo som v predajni raz videla dospelá cca 40 že má hentak zuby napchate vedľa aj spredu aj zozadu keď nám vysvetľoval o spotrebiči :(

ankare
5. okt 2023

@damira90 aj môj to tak mal. Mliečne vypadli, trvalé sa posunuli.

deedol
5. okt 2023

u nas zubarka mliecny vytrhla, lebo nechcel vypadnut, kedze ho zospodu nic netlacilo. az potom sa zuby narovnali

tinkavvv
5. okt 2023

@damira90 u nas sa trhalo. Proste mliecne ani naznak kyvani, kedze ich zospodu nic netlacilo a nemali sa ako spotrebovat korene. Nehovoriac o velmi zlom cisteni a pristupe k druhym zubom. Dcere dala nejaku injekciu, co ocividne vobec nebolela a trhanie bezbolestne. Dokonca pri druhom zube hned dobrovolne dcera chcela trhat a nechcela cakat.
Kazdopadne konzultuj so zubarom. Kazdy pripad moze byt iny.

mladenca
5. okt 2023

Vobec netreba ist k zubarovi, len tym dietatko riadne vytrapis. Aj mojmu synatorovi takto rastli zuby. Vlastne ked si spomeniem, tak takmer vsetky a pekne sa posunuli. Ten pred nim sa krasne vykyval, vypadol a neutrpel ani ziadnu ujmu na psychickom zdravi z trhania zubu. Netreba z toho robit dramu, aj ked popravde, nas vyplasili dost. A uplne zbytocne! Vraj tak rastli zuby v detstve aj mne, mamina mi hovorila. A mam rovne.

nevenka
5. okt 2023

@mladenca ale vobec to nemusi byt trauma ani ujma na psychickom zdravi. Normalne chodime k zubarovi a ked sa to detom vysvetli, tak to pekne zvladnu.
Nasim trhali, niektore bolo treba, niektore nie, jeden si nedavno syn vytrhol sam v skole 😅.
Nam poradila zubarka vyrhnut, tak sme sli. Ziadna drama nebola 🤔.

helcanw
5. okt 2023

Pokial má ešte mliečne a toto sú trvale, tak je pravdepodobne že po vypadnutí mliečnych sa tieto posunu a bude to ok. Mojmu mužovi takto narástli druhé, keď už mal trvale vyrastene 🙈 takze druhý rad trvalých zubov a museli mu to vytrhnúť. Boli to očné zuby. A jeho synovcovi sa stalo teraz to iste, ale s horným jednotkami. Ja by som sa išla aspoň spýtať zubára, ako to vidí 🤷‍♀️

hanka_se
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaeli
5. okt 2023

môjmu synovi takto vyrástli dolné trvalé jednotky, keď mal 4,5 🤷🏻‍♀️ teraz mu tak rastú horné.. aj mne tak rástli 😔 synovi dolné mliečne časom vypadli samé, horné sa zatiaľ držia a snažíme sa ich rozkývať..

hanka_se
5. okt 2023

@damira90 nasa to tak mala, za mliecnymi spodnymi jednickami rastli 2 nove jednicky. Pytala som sa aj zubara na to, lebo tie mliecne drzali poriadne este. Netreba robit nic, pockali sme, najprv vypadol jeden a neskor druhy. Tie nove sa pekne zasunuli dopredu. Tiez mala dcera cca 5 rokov, teraz ma 9,5 a zubky pekne rovne vpredu. My sme dcerku prezyvali "shark" ako zralok, tiez ma zuby v radoch :D

takto to mala, na druhej foto uz je jeden mliecny prec a ten novy ide pekne na svoje miesto

nikiki29
5. okt 2023

Treba len počkať, či začnú mliečne vypadávať... ak by už boli trvalé zuby viac ako z polovice vonku, a mliečne sa nekývali, išla by som sa aspoň ukázať zubárovi.
Syn má 4 a pol roka a už sa mu kývajú jednotky ☹

damira90
autor
5. okt 2023

@hanka_se presne tak to má. Jasne žralok :D. 🤍 tak aj vypadaju s tými zubami. Mne je to zlaté aj keď sú strave všelijaké tie deti. Je to génovo nám rastu rovno našťastie zatiaľ máme ôk zuby. Ďakujem veľmi pekne 🙏

damira90
autor
5. okt 2023

@mladenca ďakujem 🤍🙏🤍 veru trhanie neboli ale príroda je príroda. Pôjde to asi samé 🫠