Je to naozaj zúbok?

barbora0308
30. okt 2022

Ahojte mamicky, maly ma uz cca. mesiac taketo dasno vid. fotka. Posielala som fotku pediatricke, ona ze to sa tlaci zubok. Mna len trocha znepokojuje, ze este stale nevysiel, kedze vsade citam, ze vacsinou do tyzdna zubok uz vykukne. Rovnako je zvlastne, ze by mu ako prvy zubok isiel prave ocny zub...vsade citam, ze vacsinou vychadzaju rezaky (alebo by to mohol byt viacej posunuty rezak? 🤔) Maly je nekludny, vsetko si pcha do ust, ked mu dasno masirujem, tak spusti strasny plac, cize ani toto mu nie je prijemne 😏. Dakujem za vase skusenosti

anjelicek26
30. okt 2022

Ocaky klesaju postupne a nie, ze do tyzdna vykukne...to sa tyka mozno tak dolnych jednotiek... a stolicky, tie idu aj mesiac-dva... takze mate este cas...vela casu...

eerikusik
30. okt 2022

@barbora0308 mojej sa všetky zuby prerezavali neuveriteľne dlho.....čo by som dala za týždeň 😉a nie je pravidlo,že sa prvý prerezavaju rezaky

surama
30. okt 2022

@barbora0308 Skus mu na to dat Camistad (ale ten pre dospelych) ci nebude kludnejsi. Mne sa skor vidi, ze je to afta, nie zubok.

hilda08
30. okt 2022

@barbora0308 skus vygooglit epsteinove perly, ci to nie je ono, moj to mal ako trojmesačný na miestach stoličiek a vsetci oci vyvalovali ze uz ma zuby, a po par týždňoch nemal 😅

nelca0510
30. okt 2022

@barbora0308 nič to nie je. Keď sa zosuvaju zúbky,tak to niekedy takto vyzerá. Dávala som jej na to gélik na zúbky. Afta to nie je.

barbora0308
autor
30. okt 2022

Dakujem vam baby za prispevky. Tiez sa presne toho obavam, aby to neboli afty 😮‍💨 ale tak dufam, ze je to iba ten zubok, gelom samozrejme natierame. Na epsteinovu perlu to tiez nevyzera.

jaskolka
30. okt 2022

Áno, môže sa stať, že prvé idú očné, ale tie sa prerezavaju fakt dlho. Rezaky oproti nim vyjdu oveľa rýchlejšie.