Je takýto rast zubov normálny?

katka3212
30. sep 2024

Ahojte, malému takto rastú zuby “ za sebou “.
Je to normálne? Ma 17 m.
(Foto v komentári)

katka3212
autor
30. sep 2024
minenkak
30. sep 2024

@katka3212 stoličky?

anavixy
30. sep 2024

To su stolicky, ktore maju “4 hroty”, resp. vyvysene okraje, a tie sa prerezavaju tak ze najprv trcia hroty a potom vykukne aj stred - cely zub.

katka3212
autor
30. sep 2024

@anavixy jaaaj, to mi nedoplo. Ďakujem :D

heleninamama
30. sep 2024

Však to sú normálne čreňové zuby, majú taký tvar, lebo majú dva korene a derú sa von, len stred im ešte nevidieť. To si fakt myslíš, že mu rastú dva zuby vedľa seba, na každej strane? Kristebože, veď to sa učí na ZŠ. Prípadne sa pozri na svoje zuby, či na internet.

minenkak
30. sep 2024

@heleninamama Črenové zuby se nachádzajú iba v trvalom chrupe, v horná i v dolná čeľusť, v postrannom úseku chrupu (v laterálnom úseku) a to medzi očným zubom a prvou stoličkou. Na rozdiel od zubov frontálneho úseku chrupu (rezáky, očné zuby) nemajú zuby črenové rezaciu hranu, ale žuvaciu plochu

petronellla87
30. sep 2024

@katka3212 môj muž tiež tak, keď malej šli tieto zúbky 🤣 že Alicke začínajú rast zuby nie veďla seba ale za sebou😀

heleninamama
30. sep 2024

@minenkak Tak potom stoličky, ako bolo napísané, ale ten tvar zúbkov je úplne v poriadku. A ešte aj rastú pekne rovnomerne na oboch stranách. Fakt nechápem, že si niekto môže myslieť, že to sú dva zuby za sebou.

katka3212
autor
30. sep 2024

@heleninamama ja viem že zadné zuby sú takéto, len mi to prišlo divne, lebo sa mi to zdá byt dosť v predu. Čakala som, že to bude kus ďalej od predných

katka3212
autor
30. sep 2024

@heleninamama a este … dosť dlho bolo vidno len jednu časť … až po 2 mesiacoch vykukli ďalšie časti … tak som myslela , že idú nove zuby :D

andreatytler
1. okt 2024

@katka3212 Nic si z toho nerob. Niekto sa musi robit mudry a pritom trepe.

andreatytler
1. okt 2024

@katka3212 Inac krasne velke, biele zuby ma babo. Tieto mliecne su casto len take malinke nepodarky.

katka3212
autor
1. okt 2024

@andreatytler ďakujem 🙂 ale je to boj keď mu ich chcem vyčistiť

andreatytler
1. okt 2024

@katka3212 To hned vidiet ze poctivo cistis. Tie boje velmi dobre to poznam. Mam 5 rocneho 😀. U nas pomohlo ked sa zacal zaujimat o videa. Asi ked mal 2 roky. Pozeral a nechal si vycistit.

ajsha123
1. okt 2024

Joj, stoličky. Tie potrápia 🤔 Keď vyrastú, chvíľu bude kľud (možno) a začnú rásť tie očné. Neviem prečo, ale očné nás vždy potrápili viac ako stoličky 🤦 Viem, nepovzbudzujem, ale práve nám idú posledné dva očné. Viem, čo píšem (malý vkuse pije, lebo zuby... A potom precikane plienky. O plači ani nepíšem 🤦)

katka3212
autor
1. okt 2024

@ajsha123 inak, aj u môjho som spozorovala že začal veľmi veľa pit … niekedy mu v strede noci vymieňam plienku lebo ju ma veľmi mokrú … dokonca máva posledné dni aj pyžamko premočené … lebo strašne veľa pije a odmieta jedlo. Tak to bude nakoniec asi tými zubami

luccija
1. okt 2024

@katka3212 oni rastú veľmi dlho a pomaly