Je odmietanie mlieka príznak prerezávania zúbkov?

zuzanka.j
22. sep 2010

ahojte. uz som zufala, moj maly odmieta papat, dnes sa dojcil len 3x a vypil z flasky trocha riedkej nestle ryzovej kase na dobru noc. normalne odstrka prsnik, zuri a zaklana hlavu, ked mu ho ponukam. okrem toho zacal tak divne mrncat, akoby zurivo a aj sa pri tom prehyba do obluka. dnes vecer som ho musela po prvy krat uspat na rukach.a pred chvilkou som zistila ze ma vlhke a studene celo. to je asi studeny pot, alebo co...? moze to byt zo zubov? dasienka vsak nema zdurene ani cervene. uz neviem co mam robit, kazdy den papa menej a menej. inak sa tvari v celku spokojne, akoby mu to jedlo ani nchybalo.

murinka
22. sep 2010

ja si myslim ze moze.moja dcera pri kazdom zubku ktory sa jej prerezava papa podstatne menej nez obykle.a tiez sme dasienka nikdy nemali cervene ani naliate 😉 takze ja vravim ze ano🙂

sisiska
23. sep 2010

podla mna to tiez moze byt, lebo aj nasa mala ma take obdobia, ze odmieta papat, a napriek tomu, ze este nemame ani jeden zub, tak myslim, ze to moze byt zo zubov...aj moj zubar mi to potvrdil

brisilda
23. sep 2010

pocuj a nemoze ho boliet brusko? mne toto maly robil ked sa nemohol vykakat 😉 ide o to ze pokial mal na sebe studeny pot tak moze ist o bolest ci o brusko alebo zubky to uz neviem ☹ musis sledovat maleho a prides na zahadu 😉

meusicka
23. sep 2010

ahoj, mozu to byt zubky. nasa teiz odmietala papat ale skus dat lyzickou troska papanicka. nasa mala problem len pri prvych 8 zubkoch, asi ju to bolelo ked sala 😒 ale ked sme jej davali papu lyzickou to jedla bez problemov, i ked priznavam, ze som bola opatrna aby som netlacila na dasienka. a slinili sme ako divy od 4 mesiacova prvy zubok sa nam prerezal v 6m. dalsie dve na 8m a potom 4 na 10m. odmietanie mlieka bolo zakazdym par dni na zozname. a potom zase zacala papat.

flamenga
23. sep 2010

môj malý mi už asi týždeň odmieta cez deň jesť... papá každé 4 hodiny, aj to doňho dostanem max. 90, väčšinou 60ml... doteraz mi pil každé tri hodiny 120ml... včera na poradni som sa pýtala lekárky, čo to môže byť a či je to problém.. tak ak vraj priberá (a náš priberá 🙂 tak je to ok... a vraj má naliate ďasná, tak to môže byť aj tým...