Je neustále šúchanie tváre a očí príznak rastu zúbkov?

5. mar 2022

Ahojte.
Malý má 6m a už dlhší čas si u neho všímam že si veľmi až agresívne šúcha tvár.. hlavne očká najčastejšie pri dojčení a zaspávani.. doktorke som to hovorila povedala že s očami problém nevidí že pravdepodobne to bude nejaký jeho zlozvyk ale mne to ako zlozvyk nepríde vidno na ňom že to robí veľmi nervózne až agresívne.. začne šúchanim ociek až celej tváre od nosa až po bradu a veľa krát si už pri tom ako plakal aj búchal pastickami po ústach.. taktiež keď je na brušku veľa krát zabori tvár do podložky alebo do rúk a zase sa len šuchle
Všetko hryzie, slinta a o prebdených nociach ani nehovorím tiež sa každú chvíľu budí na to že si rukami chodí po tvári

janicam
5. mar 2022

Ahoj, moja robí presne to isté čo píšeš, hlavne očká a noštek si tre, tiež som to už spomínala doktorke, ale nič konkrétne mi na to nepovedala, len, že treba sledovať a keď to bude pretrvávať dlhšie treba prísť. Má 8 mesiacov, dolné zúbky už má vyjdene, akurát jej idú horné, ale nemyslím si, že to má s tým súvislosť. Ona to robí hlavne, keď si lažká na chrbátik a to teda, keď ide spinkať a dojčí sa.

autor
5. mar 2022

@janicam on tiež hlavne pri dojčení to je nepríjemné už ani neviem kedy naposledy bol pri kojeni pokojný hrozne ho to rozptyľuje že mu niekedy tie ruky až chytím.. a riešili ste to teda nakoniec s doktorkou či už nie? Mne ktosi hovoril že je možné ak ho svrbia ďasná že z toho môže byť nervózny a už nevie čo skôr si šúchať

diamond007
5. mar 2022

Aj moja to robí, ale podľa mňa im dozrievajú nejako v dasienkach zúbky pretože nemá ešte ani predné a už si sucha kefkami zadné

shia
7. mar 2022

môj ma síce 4r, ale práve som to riešila u Dr, a je to alergia, v našom prípade na mlieko (nemohol mať ani umelé mlieko ako malý), skúste tým smerom riešiť..nám to dlhšie trvalo, kým sme na to prišli, pretože z krvi u alergologičky mu to vyšlo negatívne, ale i tak má neznášanlivosť bielkoviny kravského mlieka (ani bezlaktózové nesmie, max rastlinné). Držím palce.

shia
7. mar 2022

ešte pridám, že to robil ako maličký, keď ešte nehovoril, nielen teraz

shia
7. mar 2022

šúcha si očká aj teraz stále