Je biela bodka v puse zub alebo hnisavý vačok?

piacere
5. jún 2011

Ahojte,

dnes som malému objavila v puse toto (viď. foto vľavo vzadu taká biela bodka).... neviem, či je to zub alebo hnis 😒 ☹ Nezdá sa mi, že by takto vychádzala stolička....

Nemáte s týmto skúsenosť?

katecameron
5. jún 2011

ved sa pozri ci je to tvrde a ci je dasno prerezane vyzera to divne ale podla mna neni mozne aby mal hnisavy vacok no fakt to som este nepocula podla tejto fotky sa to neda vidiet a este by to mohla byt aj afta ked to nieje zubok

annaopialova
5. jún 2011

ahoj aspon ja viem ze ked idu zubky tak sa robia vacky a potom to praskne a objavuje sa pomali zubokved uvidiskontroluj mu to pravidelne ci nenastanu dake zmeny a podla toho sa zariadis

feb13
5. jún 2011

@piacere Ahoj moj syn ma takuto bodku na dolnom dasienku presne v strede, teda nejak medzi jednotkami (zub este nema ani jeden, ale teda predpokladam, ze je to miesto medzi nimi a nie miesto zubu), ma to tam uz asi 3 mesiace a nemeni sa to. Nie je to tvrde, nie je to afta, nie je to bolestive takze ani hnis... vraj len take dasno... niekde som citala ze existuje tzv. falosna sklovina, tak mozno to bude ono.

Skus tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/biela-bodka-na-dasienku-zubok-to-nie-je-2/

danielahamar
5. jún 2011

skôr by som to pripísala žabke, niečo "špinavé" dal do úst

lidiab
5. jún 2011

My jsme toto meli take! Syn tehdy mel 8 mesicu a mel to nahore, dva tydny na to mu na tom miste vylezli dva zuby. Strasne jsem zpanikarila a jeli jsme k doktorce, ta rekla ze to nic neni, ze tam brzy vyleze zub a take to tak bylo... 🙂

agamka38
5. jún 2011

Nojo,to bude zoubek!Našemu malému to roste úplně stejně.Stolička se objevuje po bodech-nejdřív se nám objevily dva bodíky na vnější straně a teď jeden na vnitřní. 😉

kate852
6. jún 2011

Ja si myslim ze to bude zubocek.

jenny6
6. aug 2013

Baby, nie je to zub, ani afta, ani niečo špinavé! My sme mali presne to isté, na SK to doktorka neriešila.. teraz sme v Nemecku a mala dostala plienkovú dermatitídu komplikovanú kvasinkami. Doktorka ako prvé povedala, že musí skontrolovať ústa a keď to zbadala tak povedala že jasné, to biele je pleseň. Dostali sme vodičku na potieranie. A to sme tú bielu bodku mali už asi dva mesiace 😒

babulina
20. aug 2013

Skus lyzickou, ak cinka je to zub 😉

ratatooy
20. aug 2013

nekdy to vypadá jak zoubek ale je to nejaka chrupavka nebo co která se pak ztratí

lubical
8. okt 2014

@jenny6 ahoj citala som tvoj prispevok v tomto fore, moj malicky ma tiez tie biele bodky, asi 3 na dasienkach a mal ekzem - kvasinku pod kolienkami a laktikmi, myslis, ze to moze suvisiet? Pomohla by gencianka? Ci aku vodicku vam vtedy dala? Dakujeem

jenny6
8. okt 2014

@lubical my sme dostali špeciálny roztok na kvasinky, čo som jej dávala do pusinky.. U nás gencianka nepomohla, no vyskúšaj napríklad roztok zo sódy bicarbóny. Ja som neskúšala, no vraj dobre zaberá.

lubical
9. okt 2014

@jenny6 dakujeem

pupavienkalienka
6. feb 2015

ahojte ,
nasa dcerka to tiez mala presne taku vystupenu bielu bodku , ma iba 2mes. , takze to zubok nebude a ani to necinka, ked poklepem lyzickou.
okrem toho ma aj dalsie 3 biele male ranky, vyzera to ako aft ,ale malicke.neviem co to je .citala som jeden prispevok , kde pani pise ,ze to moze byt pliesen, tak neviem.Ale kazdopadne som chcela , ze nam sa to podarilo odstrani uz po troch dnoch s kokosovym olejom.tie male ranky este ma ,ale tu bodku uz nema.vytieram jej pusinku kazky vecer s plinkou namocenou do cistej vody, aby nemala soor. potom jej davam kokosovy olej na cumel ,aj jej vytieram s plinkou na ktoru dam olej.kto nepouziva cumel tak na bradavku pred kojenim.citala som , ze kokosovy olej ma super ucinky na bakterie , eliminovanie kandidy,pliesne , afty v puse.niekto si tym cisti aj zuby.pozri http://www.badatel.net/tuto-potravinu-nazyvaju-... nam to velmi pomohlo .ja som si to dala aj na tvar ,ale mam z toho virazky a svrbenie , takze si myslim , ze je to individualne .kazdopadne treba kupit v bio obchode panensky , za studena lisovany.drzte sa

simik14
6. mar 2015

Vytieraj to harmancekom 🙂 zmizne to ... urcite to nie je nic mala to aj moja a zmizlo jej

darja12
3. jan 2016

naša malá má teraz vyše 3 mesiacov a bielu bodku, tvrdú pod dasnom som si všimla, ked mala asi 7 týždnov.. dr mi povedala, že to nie je afta ani nič, čo by trebalo liečiť, ale že je to nejaký pupenec na sliznici signalizujúci rast zubov.. v tých 7 týždnoch už mala v dasnách viditeľné zúbky, ale upírie, nie stredné.. prešli 2 mesiace, žiadna zmena, stále nemá žiadny zúbok, ale asi 3 dni má čerevné líca a začína byť nejaká nepokojná, tak uvidíme. rúčky si pchá do úsť už veľmi dlho a tiež slintá dlho.. horúčku ešte nemala nikdy

stanus222
21. feb 2016

@piacere ahoj prosim ta a vies co to nakoniec bolo pretoze ja som malej dnes nasla presne toto iste na dasienku

gubrinka
24. feb 2016

Moja ma o tyzden 4 mesiace ma v puse na dasienku 4 takéto biele bodky poraďte mi

stanus222
24. feb 2016

@gubrinka ja som toto malej nasla a bola som u doktorky s nou a povedala ze to nic nie je ze to sa obcas spravi detickam.Ale neboli ju to ani nic ked som jej skusala prejst po tom prstom.

gubrinka
25. feb 2016

Nie ani moju neboli davam jej taký gelik nato 🙂

dasa71
25. feb 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

ako sa vola prosim ta ten gelik?

gubrinka
26. feb 2016

Odfotim poslem 🙂 v lekárni povedali ze ak je to afta tak to vylieči sk je to zúbok tak pomôže pri prerezavani

slivka11
26. feb 2016
Používateľ slivka11 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slivka11.

ako ste nato, uz to trosku preslo?

mondulka
17. aug 2016

@gubrinka ahoj ako ste dopadli s tými bielimi bodkami moja malá má 2 týždne a tiež má 4 bodky a každú niekde inde

mondulka
17. aug 2016

@lubical ahoj ako ste dopadli s tými bielimi bodkami čo to vlastne bolo má to aj moja malá a má 2 týždne

darja12
17. aug 2016

tak u nás to zub nebol.. len nejaké slizničné bodky.. vychádzanie zubov malo uplne inú bodku a to na vrchu dasna a nie z boku

mamina768
31. mar 2018

Ahojte. Dnes som našla toto dcérke.. Čo by to mohlo byť? :/ kuk.foto.

koog2306
10. apr 2018

@mamina768 tiež som to nasla malej aj na druhej strane. Zmizlo vam to uz?

mamina768
10. apr 2018

@koog2306 ešte nie

rokina13
10. apr 2018

Toto iste má aj moja dcéra. Všimla som si to keď mala 2 mesiace. Moja to ale má aj na druhej strane a skoro všade je aspoň trošku biele. Bola som u lekára a všetky vyšetrenia, výtery boli negatìvne, čiže vylúčili huby aj infekciu. Asi zuby je viac vidno ako zvyčajne. Myslím že to isté u vás. Teraz ma 5 mesiacov a stále je to také a už má prvý zubok aj vonku.