Horúčky zo zubov a nechuť do jedla

miriam7979
1. aug 2021

Ahoojte som uz zufala 😞mam malu rocnu dcerku. Mali sme tento tyzden teploty 3 dni zo zubou prerezavala sa jej stolicka…boli sme stym aj u dr sme nevedeli z coho teploty a robil vysetrenie a aj crp a vse negativne a nakoniec zuby to boli…ide jej viac zubkou naraz … ked mala teploty tak nejedla moc ale aspon nieco zjedla a jak ustupili teploty tak od vtedy my nic nechce papat ranajky obed a proste vsetko ranajky ledva si da par lyziciek jogurtu a aj obed to nic nezje proste nic nechce riadne zo vsetkeho 3-4 krat a koniec ani jej oblubene jedla …bola slaby papkac aj bez toho sle teraz hroza😬uz som nestastna…co robit baby? Prejde to alebo co? Mate skusenosti prosim …ona je taky drobcek maly celkovo a teraz aby nic riadne nevhcela papat ani jej oblubene lubila chrumky a take ani to nie(neviem ci zas zuby slebo co)

brezza
1. aug 2021

@miriam7979 moj vzdy ked mu isiel nejaky zub nic nechcel jest, dokonca ani mlieko. Prejde to neboj.

miriam7979
autor
1. aug 2021

@brezza anooo? Aj ked ledva nieco spapa za den? 🤔 a ak sa smiem soytat kolko to trvalo? My uu niesme vobec na mliecku ani nekojkm nic len normalna strava uz a vibec nic

maminkadeticiek
1. aug 2021

Nasa doktorka mi vzdy hovori ked su horucky ze vobec nevadi ze neje,hlavne nech vela pije.Zavodnovat,zavodnovat.Ty by si jedla keby ta to bolelo?Prerezavanie zubov ta najhorsia cast trva cca 2-3 dni vacsinou.To je cas ktory vobec nevadi ked papa pomenej.A navyse deti maju pud sebazachovy.Na hlad neumrie,ked bude hladna naje sa.Len jej mozno skus ponukat v ten cas nieco skor podla jej preferencii,alebo setrnejsie k zubkom-jogurt,vyzivy,viac pomixovat,roztek.Uvidis comu da prednost.Keby aj odmietla naje sa neskor,ale zakladne pravidlo najma pri horuckach ze musi pit.
Btw predpokladam ze je to asi tvoje prve dieta.Moja dcera bola a je nejdedlik,strasne som to riesila,nacvicovala hrozne tanecky aby sa najedla
Az kym som nepochopila ze zje tolko co jej telo vyzaduje a potrebuje (ovsem pokial to neprekladas keksikmi a blbostami).Pri druhom dietati neriesim.Viem ze ked pride hlad,naje sa.Vzdy sa naje.

brezza
1. aug 2021

@miriam7979 ano. Boli dni kedy sa najedol prvykrat az o 17tej, aj to len trochu. Po par dnoch to prejde.

jasminka22
1. aug 2021

@maminkadeticiek takze myslis, ze netreba riesit, ked dieta nechce jest? Ja mam 11 m dievcatko, tiez nechce jest, treba zabavat stale a musia byt len kasicky. Uz dom z toho zufala. Teraz mala teploty, bola asi chora, davala som jej hlavne vela vody, caj a riedku polievku, to ako tak zjedla.

maminkadeticiek
1. aug 2021

@jasminka22 Pozri ja to poviem tak ze treba pouzit zdravy rozum a intuiciu.Kedykolvek su moje deti chore alebo ubolene zo zubov nechcu jest,alebo len naozaj minimalne.Naucila som sa uz nestresovat a premietnem si to na seba.Mam chut do jedla ked mi je nanic?No nemam.U kazdeho je chut do jedla v chorobe znizena.Treba ponukat,samozrejme,a vedome ponukat skor jedla ktore ma dieta rado ale ako pisem nemyslim tym sladkosti a blbiny.Po troske,po kuskoch.Hlavne vela vela pit a ak ma rado polievky je to super alternativa na obdobie ked nema chut.Myslim ze sibto pocas tych teplot vykryla perfektne a ja davam ked pridu ozaj vysoke telloty detom preventivne Kulisek -detsky rehydratacny roztok do 2,5 dcl vody,aby sa mi naozaj v horuckach neodvodnili lebo to viem byt pri detoch velmi tenky lad.Maju to radi,je to take zvlastne sladko slane.
Ak mas nejedlika vseobecne je to velmi podobne.Ja mam take obe deti.Sestrine aj deti svagrovcov by doslova stlacili okrem duple este aj misku,takze som bola vzdy pod tlakom ze nasi nejedia.Este su aj obaja drobnejsi viditelne odjakziva.
Co som sa ja pri prvej navymyslala aby pre Boha viac zjedla 🤦‍♀️ Ale kazde dieta je ine a naucila som sa v celku toto:
1.Najlepsi kuchar je hlad.
2.Je vhodne nastavit podla moznosti v stravovani pravidelnost.
3.Ak je dieta zdrave tak proste zje tolko co jeho telo potrebuje.Ak mu davame zdrave normalne vyvazene jedlo,nenahradzame jedlo sladkostami a tycinkami len aby malo nieco v zaludku tak ono si to jedlo vzdy vzdy neskor samo vypyta ked pride hlad.
3.Neje normalne jedlo,nedostane sladkosti.Mimoriadne ucinna motivacia obzvlast pri 4 rocnych detoch a vyssie.😁
Treba rozmyslat je zdrave?Prosperuje?Co na to hovori doktorka?Citi sa syto?Je vytalne?Nenahradzam normalne chody blbostami zo strachu ze by nemalo dost?Je to len o intuicii a zdravom rozume podla mna.

miriam7979
autor
1. aug 2021

@maminkadeticiek teraz nam uz teploty presli len to jedenie…praveze je toto moja druhe dieta a s prvou dcerkou nikdy nebol taky problem ta uedla vzdy…tato druha je uplne ina s jedenim problem od pol roka …slabo papa od zaciatku ako aj ja som soaby jedak ale som myslela ze dieta proste musi…tak si ma aspon upokojila ze niesom sama co ma taku nepapacku doma co fakt malo kedy sa dobre napapa a otvara usta bez vymyslania… a nemam ju nutit vobec alebo ako? Ked bude chcet usta otvori aj ked nebude jest cely den ako? Lebo ja znejnuz fakt zosaliem ked uz ma ist jest jnuz stresy ci bude ci nebude jest…nemyslim ako teraz ked neje skoro vobec ale celkovo pred tym

miriam7979
autor
1. aug 2021

@maminkadeticiek ja som presne toto riesila s doktorom a vravel ze prospieva a vsetko je vytalna ziva a ze niektore deti lubia jest ine pomenej… vsetko je ok len oroste to jedenie hroza …je aj drobnejsia …tak skusim dat na teba lebo ja som z nej fakt uz psychicky hotova 😂😂tak kaslem nato nebudem sa stresovat a uvidim

lenuska9999
2. aug 2021

@miriam7979 a už sa jej ta stolička prerezala?? Možno ju to v ústach stále boli, preto nechce papať.. tak skus aspoň umelé mliečko ak nekojis, aby do seba aspoň niečo dostala.. inak nám na zuby veľmi pomohli Viburcol čipky. Sú výborné od bolesti pri prerezavani zubov a rýchlo záberu.. a ešte Camilia vodičku som dávala. To sú také akoby ampulky plastové a to otvoríš a vytlacis do pusy.

andreatytler
2. aug 2021

@miriam7979 Neskusila si dat mliecko? Ja by som sa bala hlavne dehydratacie.
Nas syn tiez mal dni kedy nejedol takmer nic, ale mliecko si vzdy dal, tak ma to vobec netrapilo, lebo som vedela ze ma tekutiny a aj urcitu vyzivu z mlieka...

pypynka
7. aug 2021

@miriam7979 my mame 16 mesiacov idu jej teraz tie 4 stolicky a nepapa mi vobec nic cely den sa iba kojka max zje melon obcas kapsicku uz ani polievku predspanim a vzdy totak mame nez vyjdu zuby nejakea potom je lepsie ale tiez to neni najvacsi papkac ..ja dufam ze ked vydu potom uz bude dobre ..