Hnedý povlak na mliečnom zube

tina110
22. okt 2017

Dobrý deň stretli ste sa niektorá s týmto. Syn ma 10 mesiacov a na prednom hornom zube sa mu spravil hnedý fľak a zdá sa mi že sa mu robí aj na novom zubku ktorý sa mu ešte len prerezava . Ďakujem

kobylamodra
22. okt 2017

toto ma moj 2,5rocny. boli sme s tym vo stvrtok u zubarky a vraj je to odvapnena sklovina. takze mame poriadne cistit, pouzivat pastu a elmex gel. to sme robili aj doteraz (az na ten gel) , ale ono to moze byt aj genetika

miskaska
22. okt 2017

Odporúčam, čo najskôr zubarku. Predné zúbky sú náchylné na kazy, tzv. medové zúbky. Čím skôr sa to podchyti, tým lepšie. Synovi začala predné zúbky opravovať už v 20. mesiacoch. Zabránila ich rozpadnutiu. Normálne vyvrtala a zaplombovala. Avšak v 10. mesiacoch sa mi to zdá fakt skoro...skúste najskôr zlepšiť umývanie. A snáď to je len nejaký pigment. Držím palce.

miriama11
22. okt 2017

Nebral antibiotika? Zvyknu sa po liekoch zafarbit zubky.

tina110
autor
22. okt 2017

@miriama11 bol chorý uz 2x bral antibiotiká. Ak sa mu to nezlepší asi navštívime zubára

miriama11
22. okt 2017

Tak ja mam skusenost ze po antibiotikach sa nam vzdy zafarbia zuby.taky hnedy povlak sa urobi.poriadne som to vydrhla z kefkou .skus z nechtom trosku poskrabat ci ide dole.ak ano netreba ist ku zubarovy len pooooriadne vycistit.

miriama11
22. okt 2017

@tina110 takuto kefku som stale pouzila a islo to

miskaska
22. okt 2017

Inak, tá jednozvezkova kefka je super. Ja dcérke, 2 roky, občas keď zaspí, nadvihnem jemne hornú peru a vyčistim predné plosky zubov. Ani sa nezobudí 😁

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sia94
22. okt 2017

@miriama11 odkiAl je ta kefka prosim 🙂

danusskaaa
22. okt 2017

Mojej dcere take zubky (predne) uz take "spinave" narastli. Brala zelezo a vraj je to z toho. Nastastie to nie je pokazene, ani to neboli, len to ma take skarede. Funguje tak uz 5 rokov

tina110
autor
22. okt 2017

@sia94 ja som ju akurát kúpila v lekárni dr. Max

katulienkax
22. okt 2017

Hnedý povlak moze ale vačšinou to nemusí byt kaz, moja dcéra ma 6 mala všetky horné predné hnedý fľak a to jej pravidelne čistíme ale kaz to nebol. Oni aj tak okolo 6 roka vypadnú, už nemá ani jeden

miriama11
22. okt 2017

@sia94 to su curaprox kefky, v lekarni maju aj v obchodakoch aj dmku

nikinka43
22. okt 2017

No poriadne cistit my sme brali zelezo a nam taketo zubky vychadzali a po roku sa mu zacali rozpadat

margaret11
26. feb 2019

@miskaska ako to vrtanie zvladol? :-O

denie111
18. feb 2022

@miriama11 túto kefku som kúpila aj ja... Snáď dáme dole povlak alebo co to ma môj malý na predných zuboch z vnútornej strany... Také žĺtkaste

alenkadr
11. apr 2024

@tina110 dobrý deň. Viem, ze je prispevok starší...no mame rovnaký problém a chcela som sa skúsiť spýtať, ako ste pochodili.... ci to zmizlo, čo to bolo. Zuby čistíme dôkladne, syn bral nedávno antibiotika, termín k zubárke mame o mesiac 😏. Ďakujem Vám pekne. A.