Fixný strojček pre dieťa

barbora1992
19. jan 2023

Ahojte!

Dcérka bude potrebovať strojček na zuby.
Chcem jej dať urobiť fixný.
Dávali ste niekto teraz niekedy dieťatu fixný strojček? Koľko ste platili a kde?
Ďakujem!

belllinka
19. jan 2023

@barbora1992 to, či tvoje dieťa potrebuje strojček, či fixný alebo nočný, či hore, aj dole a v akom veku a za koľko ti povie iba čelustný ortopéd, je tam veľa "premenných." Rátaj tak orientačne 2000 - 3000 eur. Ale pozerám, že dcéra má iba 8, jej ešte strojček nedajú, čaká sa do vyššieho veku

rysavcek
19. jan 2023

Cena jeborientacne od 2500-3000 veľa záleží od strojčeka. S dcérou chodím už dva roky na kontroly na celustnu ortopédiu kvôli predkusu a skrátenej sanke u nej by nočný nemal efekt. Aj keď ma chrup ešte zmiešaný strojček jej budú nasadzat v priebehu dvoch týždňov. My sme ale dávali invisaling neviditeľný strojček.

diana0200
19. jan 2023

Čo som ja mala pred 6 rokmi tak to fungovalo tak že do 15tich rokov fixný strojček preplácala poistovna polovičku. Mamka platila polovicu niečo okolo 300-350€ no každé sedenie, keď niečo robila tak 20€ alebo 5€. Invisaling neviditeľný strojček je áno drahší určite no väčšinou si ho dávaju dospelí ľudia nie deti. Mňa odporúčil môj zubný lekár do novej nemocnice v KE, kde nám na prvom sedení povedali všetko ohľadom sumy, splácania a tak. No možno je to už inak, píšem iba svoju skúsenosť.

slavka52
19. jan 2023

@barbora1992 ja som platila 350€ za strojček odtlačky+rengen 180 € každá kontrola 20€ je to na 2 roky dcéra ma13 rokov

82erika
8. jún 2023

@slavka52 v akom meste ak sa môžem spýtať? A prípadne aký ortopéd? ďakujem

slavka52
8. jún 2023

@82erika dobrý deň mi sme chodili do Popradu po roku jej dali strojček dole a sme maximálne spokojný s výsledkom a prístupom personálu.Doktor sa volá Volodymyr Borodach