Fixný strojček pre 13-ročného syna do 700 eur

ema_a
14. jún 2022

Ahojte dievčatá, mám 13 ročného syna ktorý má žiada o strojček koli medzeram medzi zubami. Ako som mu už viackrát povedala, zuby sa mu možno zrovnaju aj samé, no nepočúva ma a stále ma do toho tlači. Postupne po čase ho aj rozumiem, takže sa vás chcem opýtať ci náhodou niekto nepozná pani zubarku /zubára u ktorého by ma kompletný fixný strojček na spodnú čeľusť vyšiel do 700 €. Vopred ďakujem za všetky odpovede, prajem vám pekný dnik

belllinka
14. jún 2022

Za strojček nemá nikto paušálnu sumu. Cena sa odvíja individuálne po posúdení stavu chrupu. Ale za 700 ti určite nikto strojček neurobí. A syn má rozum, teraz má ideálny vek na začatie nosenia strojčeka, v dospelosti to už bude mať komplikovanejšie a drahšie.

patka06
14. jún 2022

Zuby sa samé nezrovnajú, ak má medzery, ktoré mu vadia napraví to len strojček.
Z fixného strojčeka niečo prepláca aj ZP, skús si zistiť približné ceny u lekárov a koľko z toho dostaneš preplatené.
Pri fixnom sa platia postupne jednotlivé úkony a návštevy lekára.

luccija
14. jún 2022

@ema_a urcite sa zuby nevyrovnaju same.Kde ma medzery medzi zubami?lebo existuju iba take "zamky" tie sa davaju napriklad iba na predne zuby nie na cely chrup , ked ma medzeru a to stoji ovela menej.Chod k celustnej ortopedicke a porad sa co potrebuje kolko to bude stat plati sa postupne...

zadda1
14. jún 2022

nám povedali ze suma sumarum za strojcek môže byť cez 2000. ale to je dokopy za asi 2 roky aj viac. jednorazovo je vraj v nasom prípade (u vás nemusi byt) najvyššia suma okolo 400 eur na začiatku pri zakladaní. potom sú to postupne menšie sumy pri jednotlivých kontrolách. poisťovňa čosi preplaca- to si určite zisti ale aj sa spytaj lekára ci ma s tvojou poisťovňou zmluvu . synovi by som možno navrhla nech si v lete zoženie brigádu a niečím prispeje

zuzanka.zuzu
14. jún 2022

@zadda1 má 13. akú brigádu by mal robiť? to nie je dospelý muž ktorý chce aby mu mama prispela. on je ešte na základnej škole. je dosť smutné, keď si na zdravotnú pomôcku musí dieťa zarobiť... už takto je to zlé že dieťa prosí matku ☹
@ema_a keby to bol rozmar typu playstation a pod. tak chápem tvoju zdržanlivosť. ale je to strojček na zuby!

sissy27
14. jún 2022

@ema_a treba si uvedomiť, že "krivé zuby" (zlé postavenie zubov, medzery, posunuté zuby atď.) nie sú len kozmetický a estetický problém, ale ovplyvňujú strašne veľa ďalších vecí. Normálne sa mi rozum zastavuje, že dieťa musí rodiča prosiť o niečo, čo je pre jeho zdravie.
Pod 700€ to nebude asi nikde, pár rokov dozadu som platila len 200€ za nalepenie a ďalších 300€ za sňatie a retenčný strojček.
o tom, či bude treba strojček len na spodné, alebo aj na horné, prípadne či je nejaká šanca aby sa zuby zrovnali samé, rozhoduje čeľustný ortopéd, nie ty ako zákonný zástupca. A to zhodnotí až po osobnom vyšetrení, rtg atď.
Chápem, že to nie je lacná záležitosť, ale je to pre zdravie tvojho dieťaťa. Nebudeš to platiť celé naraz, ale postupne, po jednotlivých úkonoch, každý mesiac niečo počas celej liečby, ktorá bude trvať minimálne rok.
Ak má veľké medzery medzi zubami tak je dosť možné, že mu niektoré zuby nevyrástli, tam bude možno potrebné riešiť implantáty.
@zadda1 si robíš srandu poslať 13r dieťa na brigádu aby si zarobilo na zubný strojček, nie?? toto je niečo, čo spadá pod vyživovaciu povinnosť rodičov, tak ako hocijaký iný zdravotnícky úkon. Keby chcel nový mobil tak prosím, nech sa oň nejak zaslúži, ale strojček na zuby?? a to dúfam, že rodičia nefajčia a nedoprajú si žiadny zbytočný rozmar...

rude_baby
14. jún 2022

Zaplať mu ten strojček, nech stojí čokoľvek... Ja som si postavila hlavu v jeho veku, odmietla som ho, a teraz si hlavu bucham, aká som bola sprostá... Lebo teraz proste cez 2tis na zuby nenaskrabem 🤦‍♀️

ls56
14. jún 2022

Kamarat mal takyto strojcek.. nosil ho 3 roky, potom musel na noc stale nosit vyberaci, aby sa zuby nedali do povodneho stavu.. samozrejme to trochu zanedbal,vynechas par krat a uz ti ta nahrada nesedi.. no a zuby sa dali do povodneho stavu.. a potom znova dalsie 3 roky nosenia.. zaplat mu ho ale nech berie do uvahy, ze treba potom cely zivot nosit nahradu na noc alebo od podnebia bude mat taky drotik cely zivot..

kirakira
14. jún 2022

dcera ma strojček spodne zuby v podstate konzultacia 30e dentalna hygiena 60e odtlačky 194e strojček154e dotahovanie zatial 3x58e /dotahovanie je za 3 mesiace/ neplatiš naraz tak sa to da finančne zvladnut