Dvojročný syn kvôli zubom vstáva v noci každú chvíľu

balina25
28. jan 2022

Ahojte,
Chcela by som sa poradiť. Mam 23 mesačného syna, ktorému skoro všetky zuby vysli bez toho, že by sme si to my alebo on vôbec všimli. Bez teplôt a bez problémov. Teraz však už týždeň sa trapi a podla mňa to je kvoli zubom- slinta, nechce nič jest len tekuté ako tak, stale na prsr v ústach,... problémom najväčším je však noc🤦‍♀️ od mala spi celu noc.ale teraz? Zaspi a po hodine krik,rev, a tak to to ide celu noc uz tyzden.... vôbec sa to nezlepšuje... mali ste to niektorá tak? Co s tym? Kedy to asi prejde? Ani panadol nepomaha😔😔

ummimaryam
28. jan 2022

@balina25 som na tom rovnako. Ibaze mala ma Iba rok.je to uplny horor 🤕

sashka22
28. jan 2022

@balina25 asi len prežiť, si to teraz vynahradzate. Nášmu 2ročákovi išli stoličky na etapy ale najdlhšie ťahal aj mesiac

lucindav
28. jan 2022

@balina25 u nás panta s každým jedným zubom. Teraz išli všetky 4 očné a to sú len špičky prerezane a už idu obe horné stolicky 🤦🏻‍♀️ Tiež cela ruka (aj s dlaňou) v ústach. Keď bol taký večer že som ho dala spat a po každej hodine sa budil s plačom, dala som liek. Normalne nurofen alebo panadol. Po pol hodine zaspal a spal dajme tomu 6 hodín alebo až do rana. Proste keď ho to bolelo, dala som lieky na bolesť. Evidentne sa mu potom uľavilo. Mna keď boli zub alebo hlava tiež si dám tabletku.

balina25
autor
28. jan 2022

@lucindav no prave, ja som tiez dala panadol s tým ze aspoň pol noci prespi, ale vôbec žiaden rozdiel, po pol hodine rev a krik 😔

lilyianka
28. jan 2022

@balina25 aj náš to mal,ale keď bol menší. A tiez nič nezabralo. Dávala som všetko možné. Treba vydržať,zuby sú potvory. Len trvá to dlhšie. U nás tiež taky krik v noci ako z hororu,normálne som iekedy myslela,že skolabujem od laku. Teraz čakám kedy konečne vyjdu zadné stoličky a ako to bude prebiehať, keďže zuby predtým sme si "užili ".

nevenka
28. jan 2022

@ummimaryam nas ma 13 mesiacov, katastrofa. Nie ze ocne zuby, ale tlacia sa mu uz stvorky, ma tam take pluzgiere velke ako fazula. Vcera uz som mu vecer dala Nurofen a spal o 50% lepsie, teda iba 3x hore, nie 6-8x, musi ho to strasne boliet. Aj cele dni mrauci, nezahra sa. Vcera ani cez den dobre nespal.

balina25
autor
28. jan 2022

@nevenka ja tiez vkladám nádej do nurofenu, lebo chuda dieťa unavene 😞 tak dufam ze to pomôže, tiež som volala doktorke ze sa mi zda ze ma aft, tak aj vodičky mame ist kúpiť a b-komplex... tak snáď to pomôže🙏

lucindav
28. jan 2022

@balina25 jaj to ma mrzí.. ak liek proti bolesti nepomôže tak už len to pretrpieť.. u nás rovnako zabral aj panadol aj nurofen, ale dávala som čipky, lebo sirup mi nevypije. Strašne je to s tými zúbkami, a človek nevie ako im pomôcť 😭😭 držím palec nech sa vam ulavi

balina25
autor
29. jan 2022

@lucindav dakujeme.... tak dnešná noc bola po týždni super, snad to uz tak bude🙏 po nurofene,tretinke dithiadenu a gencianovej violeti spal ako dudek ... bolesti ma, ale aspon sme sa všetci konecne vyspali.... 😊😊😊