Dieťaťu "prebil" koreň mliečneho predného zubu ďasno

zanka777
21. apr 2023

Ahojte
Stretli ste sa niektorá s tým že dieťaťu "prebil"koreň mliečneho predného zubu ďasno???sestra má teraz so synom taký problém a nikde nevie nájsť čo to je... Keď mu hýbe zubom (pretože sa mu už kyve) tak hore ako má nad ním ďasno sa mu to akoby prebilo cez ďasno... Všimla si to len dnes že cez to ďasno mu vidno niečo tvrdé pevné... Odfotit to nevie lebo malý nespolupracuje a k zubarke ísť nemôžu pretože malý ma kiahne.... Takže situácia ", výborná"...ďakujem za rady a názory či ste sa s niečím podobným stretli a čo robiť ďakujem pekne

eliska13
21. apr 2023

@zanka777 uvoľňuje sa mu ďasno vypadne to aj so zubom

eliska13
21. apr 2023

Alebo to je už nový zub

jumama
21. apr 2023

Ja si tiez myslim, ze skor to bude novy zub, co vytlaca ten stary 🙂

nikaeli
21. apr 2023

ja si to vôbec neviem predstaviť.. rastie mu už trvalka, či ako? bolí ho to? nech odfotí, keď drobec zaspí 🙃

amelie2017
21. apr 2023

To uz bude novy zub.

gabika128
21. apr 2023

Mňa minule prekvapilo, že aj mliečne zuby majú korene a dosť veľké 🙈🫣 https://www.instagram.com/p/Cquu4QrLNA6/?igshid...

zanka777
autor
21. apr 2023

Bože dievčatá ďakujem za názory neviem to naozaj som videla prvýkrát také niečo a keď som si zisťovala na Google že aj mliečne zuby majú korene a dokonca dosť dlhé 😬😳😂tak som z tých obrázkov mala zimomriavky. Ono to naozaj vyzerá že ten koreň sa už hore (vlastne nad tým zubom)prediera cez ďasno von skoro sa ho cez ďasno môžete dotknúť a nestačíte ďasno ale rovno tu pevnú hmotu(neviem či koreň alebo nový zub)skôr koreň.... Neviem to lepšie vysvetliť.... Akoby ste sa usmiali a pod nosom čo máte ďasno tak je v ňom akoby 'diera" a vidno niečo tvrdé pevné .... No nie je to pekný pohľad 😳😔

nikaeli
21. apr 2023

keď sa začne prerezávať trvalý zúbok a mliečny ešte nevypadol, ten mliečny má celkom dlhý koreň. Mne tak rástli zuby a vždy mi mliečne ťahali (dodnes mám z toho traumu). Môj drobec má 5 a už má trvalé jednotky. Začali mu rásť za mliečnymi, keď mal 4,5. Pani zubárka nám povedala, že ten koreň z mliečnych sa začne akoby rozpadávať, skracovať (neviem to povedať tak odborne) a preto sa začne zúbok kývať, až vypadne. Môj drobec mal 4 jednotky, vyzeral ako baby shark 🤦🏻‍♀️ postupne sa mu tie korienky skrátili, zúbok vykýval a vypadol. Akurát dnes som mu ich pozerala, ako sa pekne posunuli dopredu na to správne miesto a vôbec nie sú krivé.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajdika
22. apr 2023

@zanka777 to uz rastie novy zub. Ano, mliecne zuby maju normalne korene, ale pises, ze ten mliecny sa uz kyva, to znamena, ze koren sa uz resorboval, t.j. rozpustil. A teda koren mliecneho zubu by urcite len tak neprerazil dasno.

sona272
17. apr 2024

Prosím vás ako to dopadlo ? Máme aj my taky problém

zanka777
autor
17. apr 2024

@sona272 no boli nakoniec na pohotovosti a ten mliečny zub mu vytrhli lebo by narobil ešte viac škody...už má na Tom mieste pekný trvalý zub 😊

sona272
22. jún 2024

@zanka777 prosím ťa a ako išiel vytrhnúť aj s tým čo mu trčalo z ďasná ? Keď to bolo prepojené