Dieťa si nechce umyť zuby

10. apr 2024

Ahojte mame taky problém malí má rok a pol má zatiaľ len 7 zúbkov a nechce ani za svet si umývať zuby snažím sa mu tam dostať vždy pekne umyt aj ráno aj večer ale stále sa trápime kope reve nechce otvoriť usta otáča hlavu nechce už som si všimla že má na jednom malý kaz veľmi ma to trápi. Čo robiť aby nebol taký zlý pri tom? Vidí že aj mi si umývame s ním nepomáha nič

viestta
10. apr 2024

Skus mu strcit kefku do ruky a nech poumyva tebe, potom sebe a potom docistis

blondie333
10. apr 2024

Nam velmi pomohlo, ked sme kupili svietiacu sonicku kefku - je to pre synceka velmi zaujimave, necham ho nech si sam poumyva a potom poriadne docistim ja. Ked bolo velmi zle, pustila som mu na youtube video - Piesen o umyvani zubkov od “Hankina hudba pre deti” - ta pesnicka a svietiaca vibrujuca kefka musi zabrat🤭

blondie333
10. apr 2024

Takuto mame z DMky

vyrovnanaosoba
10. apr 2024

Ja som v tom drastická. Nasilu, ako keď dávaš lieky. Overená rada, keď plače, ľahšie sa dostaneš do úst 😂

angel993
10. apr 2024

My sme asi 2 mesiace umývali iba pri pozeraní videa, teraz to už zvládne aj bez, stačí že mu rozprávam rozprávku.

deedol
10. apr 2024

myslim ze zubarka mddr macakova bacova ma k tomu video, v akej polohe sa dobre cisti. pre mna je to na urovni zakladnej hygieny - tak isto, ako dieta prebalim, aj ked place, tak isto mu aj umyjem zuby, aj ked place.

gladys_07
10. apr 2024

@vyrovnanaosoba napodobne. Hygiena, zdravie a bezpecnost - nediskutujem.

@autorka: v tomto veku ho bavilo tak, ze on cistil muzovi a ja som cistila jemu. Rozpravku som skusila raz, trikrat taky cirkus bol ked som to potom vypla. Ked to nejde po dobrom: sadnut si na zem, maleho polozit medzi tvoje nohy hlavou k tebe, rucky pod stehna. Vyzera to drasticky ale najlepsie sa mi tak umyvalo. Maly si tak zvykol ze po sprche uz sam utekal do spalne lahnut si na koberec 😂

A ak ste este neboli, chodte k zubarovi nech si maly pomaly zvyka (na prvej navsteve nam len “ratali” zuby). Budete skor ci neskor musiet poriesit ten kaz 😕

nikpa
10. apr 2024

Nič nenarobis. Dieťa polahnut, pridržať a umyť nasilu. Alebo si zvykni na fakt, že budete často navštevovať zubára. Sú veci o ktorých sa s deťmi nediskutuj, toto je jedna z nich.

nika23t
10. apr 2024

Nie som na to hrdá, ale jedine, co u nás zaberá je mobil... Pustím pesničku a kým skončí, mam cca 3 minúty na zuby. Inak ani ústa neotvorí. Sama trochu podrhne predné, ale to sa neráta. A tak krásne drží otvorené ústa, z každej strany stihnem umyť. Mala ma 2 r 4 m.

angel993
11. apr 2024

@nika23t aj my sme to tak robili, povedala som si že radšej dám mobil, ako by som to nasilu robila