Detský zubný strojček

63
20. jún 2020

Dobrý večer má niekto skúsenosti s detským zubným strojčekom ako je to cenovo dakujem

anelap
20. jún 2020

ja som dcére kúpila takú plastovú násadku na zuby.

sissy27
20. jún 2020

@anelap akože akú funkciu by mala tá násadka na zuby plniť? 🤔 chránič? Módny doplnok?
@63 ťažko povedať, záleží od diagnózy, náročnosti liečby, konkrétnej ambulancie a asi aj kraja. Niekomu stačí nočný strojček, niekto potrebuje fixný, niekto vytrhnúť zuby, posunúť sánku... o postupe liečby a type strojčeku rozhoduje čeľustný ortopéd (fakt sa to nekupuje len tak na aliexprese), cena môže byť od 150€ po pár tisíc. Mňa to u dcéry stálo cca 2000€.

matabb73
20. jún 2020

Veľa zavisi od diagnozy a aj od lekara. Niektori sú drahší, iní lacnejší. Moja dcéra má veľmi komplikovaný chrup, liečba bude trvať niekoľko kusov. Teraz ma vyberali strojček, ten nás stál 110 Eur. Potom ju ešte čaká fixný, jedno zuboradie okolo 200 Eur. Plus sme boli strihať uzdičku, odtlačky, kontroly. Nie je to naraz, ale postupne, tak sa to dá zvládnuť.

hettinka
21. jún 2020

@63 ťažko posúdiť z 1 vety. Ceny sa líšia podľa odchýlky, lekára, regiónu ... Niekto nosí strojček pol roka a vyjde ho na 300€ a niekto aj 3 roky a vyjde ho aj 3000. Moj syn ma takú odchýlku, kde budú aj operačné zákroky, strojček sa vyrábal v Berlíne a cenovú náročnosť nejdem ani písať ... radšej...

hradnapani
21. jún 2020

nocny vyberaci je ciastocne preplacany poistovnou a jedna platnicka stoji cca 100 eur. Bezne sa davaju dve (horne, dolne zuby), cize to vyjde okolo 200 eur.

macca1000
21. jún 2020

@63 Ahojte! Vie niekto odporúčit dobrú ortodonciu v Bratislave?
Ďakujem.

sissy27
21. jún 2020

@hradnapani aj fixný je čiastočne preplácaný poisťovňami, teda u detí do 18 rokov a samozrejme v ambulancii, ktorá má zmluvy s poisťovňami. Vo výnimočných prípadoch (pri ťažkých dg ako napr rázštep podnebia) je liečba plne hradená zp.
@macca1000 z vlastnej skúsenosti 3Sdent, MUDr. Chovančíková

hettinka
22. jún 2020

@sissy27 syn má takú odchýlku, že by ju mal mat hradenú plne zo ZP podľa našej ortodonticka. Ale zatiaľ platíme všetko, sme v prípravnej fáze, teda beháme po konzultáciách, RTG, dostal zatiaľ take skrutky do podnebia a platíme si to sami.

sissy27
22. jún 2020

@hettinka mne naša povedala, že sú len 2 dg, kedy to plne hradí zp, jedno je rázštep a druhé si nepamätám. Ale to bolo pred cca 3 rokmi, verím, že odvtedy sa niečo zmenilo. Držím palce, nech sa vám to podarí vybaviť a hlavne nech to synovi dajú do poriadku 🙂

hettinka
22. jún 2020

@sissy27 ďakujem, v stredu ideme na konzultáciu do nemocnice, potom budem múdrejšia.