Cumlík a krivé zuby

bibssli
29. apr 2024

Prosím máte reálne skúsenosti, že "čerešňový" typ cumlík skrivý zúbky
Malý má 5 mesiacov a dudluje bibs rozmýšľam či teda prejsť na ortodonticky cumlík napr.MAM ktorý má úzku tu časť medzi perami a ďasnami alebo to nezáleží od toho či tie zúbky budú alebo nebudú krivé.. videla som pár fotiek zubov do oblúka a teda ak to naozaj ten guľatý cumlík spôsobí radšej vymeníme ďakujem

anavixy
29. apr 2024

Ano, je to velmi nevhodne. Cim skor sa zmeni za ortodonticky tvar, tym lepsie. Bibs uz tiez robi aj take, ci nie?

bibssli
autor
29. apr 2024

@anavixy áno majú aj taky typ ale aj tak mi príde že tá časť není taka úzka ako napr na MAM alebo curaprox z tejto rady ortodotickej

st_277
29. apr 2024

@bibssli moja mala krivé zuby pouzivali sme bibs kazda zubarka nam vravela ze do 2 rokov ak date prec dudlik tak sa to upravi a do mesiaca sa jej zubky upravili 🙂

anavixy
29. apr 2024

@bibssli mam su super, my tiez pouzivame tie 🙂

sono2
29. apr 2024

Načo jej je cumel. Upokoj ju ináč.
Samozrejme sú z toho krivé zuby a s tou úpravou, chvalabohu. Vidím deti podchvíľou so zubami po cumli

kris_tin257
29. apr 2024

Syn mal bibsy, do roka a pol nosil aj cez deň potom už len na noc a po dvoch rokoch už vôbec... Spodné jednotky mal skrutene dnu, teraz má 4 roky a upravilo sa mu to 😊

viky2612
29. apr 2024

@bibssli Tiež máme bibs pretože iný nechce, tu je názor odborníčky, je úplne jedno či je alebo nie je ortodontický. Pokiaľ sa včas zoberie 1,5-2 roky verím, že to bude v poriadku.