Čistenie zúbkov 15-mesačného dieťaťa

30. júl 2023

Ahojte, maly si umyva so mnou zuby. Skor "umyva" jednozvazkovou curaprox. Uz zacina ma povlak. Nechce umyvat odomna posledne mesiace.. pastu nepouzivame, mam pouzivat pastu, umyvat mu nasilne???

simonatom
30. júl 2023

Naša má ešte len 5 zubov a má 16 mesiacov. Ale tiež veľmi nechce otvárať ústa, takže to robím tak, že Ja mám svoju kefku v ústach a ona sa s ňou hrá, akože mi zuby umýva a Ja jej rýchlo tých pár zubov prejdem kefkou. Násilne určite nie. Niekomu stačí pozerať rozprávku alebo nejako inak zabaviť. Ja používam elmex pastu, skús, možno to bude pre malého atraktívnejšie a bude sa mu to páčiť...

yoxinka
30. júl 2023

U nás som o zuboch nikdy nediskutovala a umývali sa, či dieťa chcelo, či nechcelo. Ja som mala ako decko všekty zuby zhnité, lebo sa to neriešilo v tej dobe. Zuby mi dávali dokopy v 23 rokoch a bolo to peklo, boľavé a veľmi finančne nákladné. Dcéry majú 4 a 7, tým ešte umývam/dočisťujem ja. Syn má 11, umýva sám. Keď malí trucovali, sadla som do tureckého sedu, dieťa dala hlavou ľahnúť na moje nohy, muž zabával, ja som umývala, keď to inak nijako nešlo, ale umývali sme vždy. Naše deti nikdy nemali kaz.

anavixy
30. júl 2023

Ano mas pouzivat detsku pastu, ak uz vznikaju demineralizacie, tak fluoridovu, ale pasta sama o sebe cistenie nespravi. A samozrejme dieta nechat “umyt” si zuby je zaklad ale nema to s realnym cistenim zubov velmi nic spolocne, je to len hra, vytvorenie navyku a za nim musi nasledovat umytie zubov rodicom, inak zuby nemozes povazovat za umyte. Bohuzial tento problem ma asi vacsina rodicov, niekedy je to boj 😏

msnesquik
30. júl 2023

Mame teraz kefku bob a bobek, sonicka so svetielkom, uzasne pri tom, ked zatvara usta stale atd, cistim aj nasilu, mam kamosku, ktorej malemu v 2 rokoch trhali zub, radsej cistit nasilu

kandelabra
30. júl 2023

Pastu pouzivam bez floru a cistim, ci chce alebo nie, keby sa mu zuby pokazia reval by viac.

beata_k
30. júl 2023

Treba si uvedomit, ze deti potrebuju casto prehltat sliny, preto nechcu mat dlho otvorenu pusu. Treba robit casto prestavky. Zuby sa vycistit musia, o tom netreba diskutovat. Ale skus ho posteklit. Vies ake vrata ti otvori? Veeelmi velke. Ide to aj bez kriku, vrestania alebo nasilne. 😉

rachab
30. júl 2023

Kym nevie vypluvat pastu netreba, podstatne je odstranit kefkou povlak, pouzivat jednozvazkovu kefku a ano,nasilu. Lepsie nasilu kazdy den minutu dieta drzat ako potom problemy u zubara,bolest a kopec penazi(hovorim o vlastnej skusenosti,bohuzial☹️).

rachab
30. júl 2023
ariannazara
30. júl 2023

Dám do ruky telefón dám ľahnúť a umývam potom madzizvazkova kefka. Ma 4 roky a zuby ukážkové. Proste treba to riešiť tak toto co on si tam sám posucha nema efekt. Dám ho ľahnúť a ide sa 😂

denkabemommy
6. aug 2023

Deti si prejdú rôznymi fázami. Ale! Aj zadok utreš dieťaťu napriek tomu, že nechce, či? 🤷‍♀️ U nás fičí dlhodobo ytb a detské pesníčky. Z teba dieťa traumu mať rozhodne nebude, oproti tomu, akú môže mať zo zubára, ktorý by zub trhal😉