Ceny u zubára

marlen5
6. sep 2023

Ahojte, koľko platíte za deti u zubára. Syn 10 rokov a plomba 45€. Zdá sa mi to priveľa, či je to bežná cena?
Preplatí to VšZP?

zmrzlinka2021
6. sep 2023

@marlen5 práveže super cena

andreakotesova
6. sep 2023

@marlen5 syn maličký kaz z boku na šestke a 63 eur. VšZP nám nič nepreplati, lebo dr. s ňou nemá zmluvu.

karamella0
6. sep 2023

@marlen5 ja mám v ambulancii ceny za vypln 75-115e, akurát SIC 45e

karamella0
6. sep 2023

Čiže vaša cena je ešte ok

denkabemommy
6. sep 2023

@marlen5 syn 5r, mliečny zub, kaz viditeľný len na rtg. cena 100€ 😂. Povedz mi ešte o tom ako je 45€ priveľa.

oriesocek
6. sep 2023

Ja som bola teraz s malou- mliečny zub plomba- 62 eur. Predtým prehliadka u zubára 50 eur...

marlen5
autor
6. sep 2023

@denkabemommy a pride vam to v poriadku?

tinqua
6. sep 2023

Ani raz som s dcerou 9r neplatila menej ako 100e...takze budte radi 45 je luxusna cena

maranta_leuconeura
6. sep 2023

@marlen5 autorka, ved si najdi zubara, ktory spolupracuje s poistovnou, ti mavaju nizsie doplatky (ale podla tej sumy asi uz takeho mas...). Osobne mam skusenost, ze kto je kvalitny je sukromnik a tak mu zaplatim, nechcem mat v 60ke klapacky 🤷

marlen5
autor
6. sep 2023

@maranta_leuconeura spolupracuje s nasou poistovnou, ja som myslela na penazenku zdravia, ci nam to tam preplatia.

oriesocek
6. sep 2023

ale tak celkove osetrenie trvalo vyse 30 minut - mzda zubarky, sestricky, opotrebenie strojov, kresla, materiál na plomby, prenájom ordinácie, energie, atd.. ani nevieme vsetky ake naklady tam su. a este pokial podnika, tak by mohla vediet vygenerovat aj nejaky zisk, nie iba robit na naklady... reálne zubár má zivnost (firmu), takže podnika.... a uz de facto ani statny nie su, kde by to bolo zadarmo. aj ked idem do statnej nemocnice, kde chodim na kontroly na paradontologiu, tak platim za vsetko a to su aj vyukove pracovisko....

marlen5
autor
6. sep 2023

@maranta_leuconeura no u nas v meste je to jeden z tych lepsich a drahsich zubarov. takze neviem odklial su ostatne mamicky a ci nechodia na nejake spickove kliniky ked platia 100€

marca12
6. sep 2023

@marlen5 nie je to v poriadku. Zubara s normalnou cenou sa uz ani neda najst. Mame podla obvodu prideleneho,ale ten ma tolko pacientov,ze objednava az o 4 mesiace. Ja sa staram o zuby a aj tak mam stale kazy a co som ja uz nechala u zubara, na to ani pomysliet nemozem. Vzdy odtial odidem taka nakurena...

marlen5
autor
6. sep 2023

@marca12 dakujem za nazor, uz som si pripadala ako z inej planety ze mam byt dokonca rada, ze len 45€.

denkabemommy
6. sep 2023

@marlen5 na jednu stranu je to vysoká cena, na stranu druhú viem, za akú kvalitu platím a že je to zubár so srdcom, nie masochista, čo sa rád rýpe v zuboch. Som hlavne vďačná, že syn sa k zubárovi teší,i de bez strachu a za to by som dala aj 500€ 😊.

kristinka92
6. sep 2023

@marlen5 príde vam v poriadku že malé dieta ma kaz? keby ste mu tie zuby čistili od prvého prerezaneho tak nemusíte riešiť ceny zubara

marlen5
autor
6. sep 2023

@kristinka92 10 rokov nie je male dieta a mudrujte si doma, ked neviete nic o nas.

marlen5
autor
6. sep 2023

@denkabemommy chapem ale nie kazdy ma moznost dat take sumy, aj ked ja taku moznost nastastie mam ale pytala som pre prehlad ake sumy ini. Pretoze k platom v nosom kraji su to neprimerane sumy.

kristinka92
6. sep 2023

@marlen5 no viem o vás minimalne to, že mu tie zuby necistite a zanedbali ste to, keďže dieta ma kaz. čistý zub sa nepokazí. keby ste robili to čo máte, nemuseli by ste tu teraz porovnávať ceny.

marlen5
autor
6. sep 2023
martha1987
6. sep 2023

@kristinka92 my tiež čistíme, sama na to dozeram a kazy majú... nie je to len o čistení ale hodne zohráva aj genetika...

oriesocek
6. sep 2023

@kristinka92 prepáč, ale to, co pises je nevychované, drzé a arogantné. Zuby mozu byt pokazené z roznych dovodov a Ty evidentne nemás vobec o tom ani tusenie. Nie je to iba z dovodu cistenia, necistenia.... Odporucam dovzdelávat sa v komunikáícii a v základných znalostiach, aby si sa nestrápnovala a neutocila na mamicky, ktoré sa slušne opýtaju... pri niektorých chorobách sa velmi kazia zuby, niektoré lieky sposobuju vysoku kazivost, prípadne ked ma dieta reflux - je toho vela...

sayonara15
6. sep 2023

nechapem preco nechodite k zubarovi co ma zmluvu s poistovnami, minimalne deti v skolke a zakladnej skole. Kazda MS a ZS ma svojho zubara

andreakotesova
6. sep 2023

@sayonara15 naša nemá. A vlastne má - súkromnú kliniku bez poisťovne. Zazmluvneni zubári poväčšine nových pacientov neberú.

terka224
6. sep 2023

@marlen5 45€ je veľmi dobrá cena. A predpokladám, že táto suma nie je od sukromneho lekára takže poisťovňa niečo preplatí.
My máme zubarku súkromnú a teda to sú iné palky a poisťovňa nič nepreplatí. A žiaľ k dobrému zazmluvnemu lekárovi sa v našom okolí dostať nedá.

andreakotesova
6. sep 2023

@terka224 všetci sú súkromní. Len niektorí majú a niektorí nemajú zmluvu s poisťovňou 😉

majla87
6. sep 2023

@martha1987 na genetiku sa radi ludia vyhovaraju, ale realne ma predispoziciu na amelogenesis alebo dentinogenesis imperfectu asi promile ludi, je to strasne raritne. Ostatne sa dobrou hygienou zvladnut da. Ale co vsade citam, tak vsetci co maju kazy, tak maju zlu genetiku a nie hygienu.

domak2
6. sep 2023

Bývam v uk a nech je tu zdravotníctvo aké chce, som veľmi rada, že deti do 18 rokov neplatia zubára ani okuliare ( jasne ze nadštandard a podobne áno, ale ten základ je zadarmo) Nerozumiem, prečo sú zubari a optiky akoby mimo zdravotníctva, ved sú to tiež časti tela. A ze sú tie ceny inak riadne palky.

marlen5
autor
6. sep 2023

@terka224 je od sukromneho a u nas jedno z tych drahsich

filipka250
6. sep 2023

@marlen5 zalezi aj od mesta. My platime 7€