Budú to už konečne zúbky?

janulka31
7. mar 2011

Chcem sa len opýtať mamičiek, aké majú skúsenosti s prerezávaním prvých zúbkov u svojich ratolestí... naša malá bude mať na budúci týždeň 7 mesiacov a zúbkov nikde... viem, že to nie je nič nenormálne, veľa detičiek nemá zúbok ani v 8. či 10. mesiaci... slintá sa mi už však strašne dlho, asi od 4 mesiacov, no teraz som si všimla na vnútornej strane dolného ďasienka také kopčeky, ako by to tam mala trošku opuchnuté... môže to byť zo zúbkov, že sa už tlačia? asi je to individuálne, ale ako dlho trvá, kým výjdu na povrch?🙂 inak v správaní som nejaké extrémne zmeny nepostrehla, je celkom pokojná, ani teplotku nemá zvýšenú, len už tretí deň má redšiu stolicu...

cmulinko
7. mar 2011

je to velmi individualne...stalo sa nam,ze som zaregistrovala vychadzajuci zubok uz po jednej noci a stalo sa nam aj to,ze zubok sa prerezaval aj viac dni,kym som konecne zazrela nieco v pusinke 😀

terina25
7. mar 2011

mojej dcérke vyšiel 1.zúbok na 1.rok 😀 a synovi vyšiel 1.zub na 6 mesiace,dokonca hneď 2 mu vyšli.každé dieťa ,,prežíva,,prerezávanie zúbkov rozdielne.syn bol napr.straaaašne urevaný.a mne ani nenapadlo pozrieť mu do úst,či to nie je zubami,keďže dcére vyšli tak neskoro.o to väčšie prekvapenie to bolo,keď som mu našla hneď 2 zuby.

nerob si z toho zbytočne stresy.raz sa tvojej dcérke zuby určite objavia.a či skor,či neskor.na tom nezáleží.a to slinenie.nemusí to byť znak toho,že sú to zuby.dcéra tiež slinila od 4 mes.a zuby nikde 😀

sofia24
8. mar 2011

My tiež čakáme čochvíla zúbky.Dcérka bude mat čochvíla 13mesiacov a zatím nič.Je nepokojná a aj v noci sa častejšia budí.Pomáham jej sj homeopatikami,aj gélom na dasienká,ale nič.Počuli ste už o jantárovom náhrdelníku,ktorý ževraj tomu pomáha?

drzubok
8. máj 2011

jantarový nahrdelník... homeopatika, gely... to je fakt na hlavu.. 🙂

zuzkat1
8. máj 2011

@janulka31 moja ma zubkov plnu pusu a ani neviem kedy jej vysli... vobec nemala ziadne problemy....nemysli na ziadne teploty ani ine hluposti a zubky skor ci neskor vyjdu🙂 neboj este maju kopec casu... 😉 sofia24 a naco to vsetko? ja si myslim ze pokial nema vylozene bolesti tak tieto veci nie su potrebne... kedysi to nebolo a tu sme... a ja osobne si myslim ze najma ten nahrdelnik pomaha najma maminam, ktore tomu veria🙂

katren
8. máj 2011

nam vysli zubky tiez ze ani nevieme ako, len sme nachadzali dalsi a dalsi vonku.....presne ako pise @zuzkat1, nemysli na nejake reakciea vsetko bude ok....my nemame ziadne reakcie ani na ockovania 😉
a ako pise @sofia24 geliky a homeopatika...no naco? ved ked neplace od bolesti, tak preco??? no a nahrdelnik, to jej mozem dat rovno zut kamienky.....a kto mi zaruci, ze sa z tej gumicky ci na com to je, neodtrhnu?myslim ze existuju ovela bezpecnejsie hryzatka ako toto....

denda83
11. jan 2012

Ahojte baby🙂 Ja som citala ze aj keby sa stalo ze ten kamienok dieta prehltne je to absolutne neskodne ......a neviete niekto ci ho treba aj dobijat???? alebo co sa s nim robi?

gaby21
12. jan 2012

Hej, aj obycajny kamienok je v uvodzovkach neskodny, ale to neznamena, ze sa s nim dietatko nemoze zadusit, nikdy by som neriskovala 😒 .