Bolestivé ďasienka 17 mesačného syna

jancikaw
9. jún 2012

čaute maminy,mám 17m syna,zatiaľ má len 8 zúbkov a teraz to ďasienko,kde má horné 4 má navreté,a krváca mu,celé noci preplače a už neviem ako mu pomôcť.Dnes som s ním bola aj u súkromného zubára a ten povedal,že je to normálne,že tie zuby mu ešte rastú,aj ked ich má už dávno prerezané.A medzi jednotkami to vyzerá,ako keby to tam mal vrastené.Stretli ste sa už s takýmto niečím? ďakujem

zuzana734
9. jún 2012

ahojky,moja dcerka mala nieco podobne.Opuchnute,krvacajuce dasna,mysleli sme,ze z ocakov.Nakoniec sme dostali horucku,sli sme ku lekarke a bol z toho zapal dasien.predpisala nam liekyfialovu vodicku a tyzden sme sa trapili.Je to bolestive,bolo to hrozne jej to potierat.Skore uzdravenie

jancikaw
autor
9. jún 2012

@zuzana734 ďakujem🙂 je to fakt hrozné,ked tak plače,a ešte k tomu v noci,ked sa nám chce spať☹...ked sa mu do pondelka nezlepší,tak skočíme detskej zubárke a uvidíme čo nám na to povie.

lentilka29
9. jún 2012

nam idu zubky....mala ma hrozne dasienka,stale place,dnes sa predviedla ked tu bola navsteva...ale dobre dobre,ze ich odohnala. 🙂

gelifil
9. jún 2012

@lentilka29 veru, este ze boli taki chapavi 🙂

jancikaw
autor
9. jún 2012

práve som sa dočítala,že to môže byť aj slintačka...len nemá teplotu a v pohode papá všetko,tak dúfam že to tá slintačka nebude

zuzana734
9. jún 2012

ahojky,treba zajst detskej lekarke,ta poradi.Ta ma urcite viac skusenosti s detickami,ako zubarka.Mne zubarka vtedy ani na rozum neprisla

majka1981
9. jún 2012

@zuzana734 homeopatiu si uz skusila?
ja som z Rakuska, tu sa bezne dava toto http://www.osanit-osa.at/12-0-Osanit+Zahnungsku...
a mojmu synovi to velmi dobre zabera. ak nezozenies presne toto, tak sa drz tych nazovov a zozen nieco co to obsahuje (chamomillu recutitu, carcium carbonicum, magnesium phosphoricum...)

anett98
9. jún 2012

ahoj, a nemá zapálené ďasná??? nepáchne mu z pusy? moja dcérka to také mala ako popisuješ a bol to zápal 😒

zuzana734
9. jún 2012

@majka1981 my sme uz v poriadku,ale dakujeme

majka1981
9. jún 2012

@zuzana 734 prepac platilo to pre @jancikaw
😀

jancikaw
autor
9. jún 2012

@anett98 hej,ide mu zápach z pusy,tak to bude určite zapálené,trochu som mu to teraz večer potrela s kamistad gelom,tak uvidíme čo to spraví...komu teda lepšie ísť,lekárke alebo zubárke?

drzubok
9. jún 2012

@jancikaw čo je to sukromný zubár... lebo taka odpoved by ma asi neuspokojila .. že zub rastie aj po prerezaní

anett98
9. jún 2012

@jancikaw určite choď zajtra na pohotovosť nech ti na to niečo dajú, aby sa to nerozšírilo...my sme to mali nakonic v celej ústnej dutine a dcérka jedla len keď som jej dala niečo od bolesti. Kľudne mu daj nurofen, ale panadol, lebo ho to bolí...ten kamistad je na zúbky, to mu trochu stlmí bolesť. Lieči sa to buď B12 - inj. ale zvýšeným prísunom vitamínu B, my sme užívali enterinu...lieči sa to tak 7-10 dní...alebo ak máš doma florsalmin zo šalvie, na uhojenie vytierať...alebo harmančekom vytierať, vyplachovať, malej sa páčilo striekačkou striekať do úst. Držím palce, aby to mala lepší priebeh ako u nás 😒

jancikaw
autor
9. jún 2012

@drzubok no ved aj mne to bolo divné,povedal mi,že sa nemusím báť,že je to normálne,že tým že mu ešte rastú,tak mu to aj krváca,ale zrejme to bude blbosť

anett98
9. jún 2012

@jancikaw pozri mu ešte pod ďasienko vrchné tak nasilu, že či tam nemá pluzgieriky

jancikaw
autor
9. jún 2012

@anett98 dakujem za radu,no niečo poriešime,dnes som mu dala aj panadol baby,myslela som si že mu to stlmí bolesť ale zobudil sa s plačom,ale inak cez deň je v pohode,môže normálne aj všetko jesť...on plače hlavne v noci ked má dudlik,aj sme sa ho včera pokúšali uspať bez dudla,ale bezúspešne 😢

anett98
9. jún 2012

@jancikaw no keď je naň zvyknutý tak mu ho nechaj...keď sa vylieči vyhoď a kúp nový

jancikaw
autor
9. jún 2012

@anett98 jáj bože,také malé deti a už sa musia trápiť s takýmito hnusobami ☹

janinah
9. jún 2012

v lekárni majú kadečo na boľavú pusu,ale treba hľadať niečo,čo neštípe po aplikovaní,môj syn prežil aj slintačku,najlepšie pomohl Tantum verde ,ale pozeraj od koľkých rokov veku sa ktorý prípravok môže použiť,a v pondelok zajdi za detskou lekárkou,tie to vedia lepšie ako zubári riešiť 😉

jancikaw
autor
12. jún 2012

takže boli sme včera u doktorky a má predsa tú slintačku,tak nám dala probiotický a antibiotický sirup a fenistil kvapky a ešte aluclair gél na dasienka,lebo ich má zapálené. janinah,koľko vám trvalo kým bol malý fit?

yanka86
17. mar 2013

@jancikaw moja mala ma zapalene dasna....uz 5 ty den:(dnes zacal neprijemny zapach z pusy,plus pluzgieriky na dasnach a perach....myslite si ze je to slintacka,,,co nam pomoze,,ja som uz zufala,mala nechce jest:(palce stale..

jancikaw
autor
18. mar 2013

@yanka86 no podľa opisu to vyzerá na slintačku,skoč čo najskôr doktorke,nech jej na to niečo dá.On mal tiež zápach z pusi.