Bolesti zubov u štvorročného dieťaťa

simona745
20. feb 2022

Prosim vas poradte nieco syna zacal boliet zub vcera ale boji sa zubara nechce ani usta otvorit pri nom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_prestastna
20. feb 2022

@simona745 no prva skusenost asi nebola dobra tak ma strach, neviem ja som zvolila sukromneho detskeho zubara maly mal velke zakroky naozaj ale ani neVedel ze mu vytrhol stolicku, treba zmenit bud doktora alebo pristup nech nemam paniku

evica17
20. feb 2022

@simona745 my sme od maminy ako male dostavali knizku/hracku podla vyberu ked sme u zubara vydrzali a pekne usta otvorili. Mamina vravela ze ame sa bali ale toto fungovalo. A teraz ked mojim derom citam.knihy tak v daktorych je napisany datum a meno a ze bola pekna u zubara tak.je to take mile

nique
20. feb 2022

@andrea_prestastna nie je to len o lekárovi. Mám 2 deti, postupovala som rovnako, najprv preventívky, hra na zubárka atd Starsi nemal problem s ničím, mladšia strach len otvoriť ústa.

simona745
autor
20. feb 2022

No skusala som aj hracku ale kdeze aj som ho brala s nami lu zubarovi a ani zasvet nie otvprit ,a boli ho ten zub vzadu stolicka aj vidno ze kaz ma tam treba mu to osetrit ale meviem ako led nechce ist zubarovi

patus_2
20. feb 2022

@simona745 a keď ste boli na preventívnej prehliadke tak chcel otvoriť ústa? Možno by pomohlo zmeniť zubára, nájsť takého čo sa špecializuje na deti, prípadne takého, čo ošetruje pod sedaciou.

simona745
autor
20. feb 2022

@patus_2 nechcel boji sa chudak a teraz trpi a ja snim

simona745
autor
20. feb 2022

@simona745 zubarka je velmi mila neni problem ale on sa boji starsi syn v pohode ale on ani zasvet zajtra pojdem snim aj keby neviem co lebo to takto nepojde

katus226
20. feb 2022

Pre deti existuje premedikacia, bude otapeny, nebude si nic pamätať, ale bude pri vedomi. Taky sirup vypije. Alebo potom oveľa drahšia moznost celkova anestézia.

Zubarka nam inak poradila natriet kazdy vecer zubnu pastu s fluoridom na ten zubok, aby sa to tolko nezhorsovalo (keďže termin sme mali o mesiac)

simona745
autor
21. feb 2022

@katus226 ano povedala mi dnes ze len do popradu ku takej doktorke co vie si poradit asi tak ako pisete a prosim vas aka to bola pasta ?

katus226
21. feb 2022

@simona745 obycajna detska zubna pasta, klasicky s fluoridom