Bolesť po plombovaní

ema32
27. okt 2018

Ahojte mamicky. Chcem sa spytat,ci sa stretla nejaka mamicka s podobnou situaciou. Bola som u zubarky,ta mi dala bielu plombu dost velku na stolicku. Dva tyzdne bol zub citlivy,no teraz ma zacina uz intenzivne boliet 3'den,vraj to prejde. Mali ste niektora podobnu skusenost? Bolest je dost silna,podla mna to nemoze tak boliet...:(

denka259
27. okt 2018

Podla mna ti zubarka vyvrtala dost hlboke lozko a plomba teraz tlaci na pulp chamber, kde su nervy a cievy. Zaroven mozno zvolila nevhodny kompozit na molaru.

miriam439
27. okt 2018

@ema32 Áno, mala som podobne. Zablombovali mi zub a aj ma prestal bolieť, takmer hneď a do mesiaca taká neznesiteľná bolesť, že mi až zle bolo. Vraj to zub nezvládol, dostávala som zápal, musel robiť endodonciu zuba - teda čistil nervové kanáliky. Takže treba s tým ísť, to zrejme už neprejde.

ema32
autor
27. okt 2018

@miriam439 Pondelok sa chystam, vydrzat este noc a nedelu:(

carmenuska
27. okt 2018

Nie je to ok.Podla mna mas infikovane nervy.Ja som tak mala.Najprv pol roka lieceny vlozkami,potom rtg,ktory ukazal vacok a museli ist nervy von.Mala si aj vlozku,alebo rovno dala plombu?Ak ta moc boli,chod na pohotovost ak mas nervy chytene,bude sa to stupnovat.A prva ppmoc doma je potriet pastou sensodyne rapid ale riadne.Alebo rozdrv klinceky ,zmiesaj so zubnou pastou a ponatoeraj zub aj dasno.Uvids ulsvu.Kamosku mam zubarku,mi poradila ked som ja trpela.

ema32
autor
27. okt 2018

@carmenuska nie rovno dala plombu,dost velku lebo vlastny zub je len z vnutornej strany, 10 rokov tam bol amalgam. Idem vyskusat klinceky,dala som si nurofen tbl tak mozno pomoze. Dakujem za radu🙂

miriam439
27. okt 2018

@ema32 Ja som bola raz na endodoncii jedného zuba, takže už malo byť po bolesti. Ale keď ma na ďalší deň večer začal bolieť zub, myslela som, že sa zbláznim, celú noc som preplakala od bolesti, mne nepomáhal už ani ten najsilnejší liek proti bolesti. Ráno som išla k zubárovi, fľaška ľadovej vody v ruke a každú chvíľu si ňou vyplachovala zub, ešte to mi máličko pomáhalo. Nakoniec zubár zistil, že ma neboli ten zub, čo mi robil endodonciu, ale hneď vedľajší, lebo sa naň preniesol zápal. Ale tú bolesť neprajem nikomu a to ja mám vysoký prah bolesti, takže znesiem fakt veľa 😢

denka259
27. okt 2018

@ema32 podla mna ti mala urobit hned endodonciu, nasledne capovu nadstavbu (kedze mas uz len minimum z vlastnej korunky) a vo finale dat vyhotovit na ten zub keramicku korunku - ktory by ti zub krasne drzal. Po endodoncii uz nie je zub nadalej vyzivovany, preto sa vzdy odporuca keramicka korunka, ktora ho bude chranit pred zlomenim. Daj si ale pozor ku komu pojdes na endodonciu, nie kazdy ju robi spravne a precizne.

ema32
autor
29. okt 2018

@denka259 takze nakoniec to bol zapal,jedn nerv v kanaliku odumrel(nezvladol tarchu plomby),druhy zivy musela mi ho vybrat. Dala liecivu vlozku,tak uvidime. Mala si pravdu,dakujem za koment🙂

jajamir
27. júl 2020

Dobrý deň chcela by som sa opýtať na pohotovosti mi plombovali zub liečivou plombou prvý deň to bolo oki ale druhý deň som dostala bolesti zub je citlivý aj na dotyk neviete čo to môže byť je to len podráždené alebo horšie?