Ako zvládnuť zúbky a nekľudný spánok?

tinka0502
29. mar 2020

Ahojte, mám pól ročnú dcérku. Od 3 mesiacov je v noci stále nekludna, vkuse plače a často sa budí, nehovoriac o tom ako rozhadzuje ruckami a nozkami počas spánku. Cez deň je to v pohode, no len v noci strašne vystrája. Vyšiel nám už jeden zúbok druhý je na ceste. Dáte mi nejaké rady ako zvládnuť toto obdobie zúbkov? A či je to vôbec od zúbkov? Máte niektorá takúto skúsenosť? ( čím ďalej tým horšie) lekárka vravela že to môžu byt zúbky, no malej nezaberajú ani masticky.

smejko25
29. mar 2020

@tinka0502 skus peroalny roztok Camilia 🙂 Je to taky roztok jednu ampulku vytlacis do pusy 🙂
https://www.drmax.sk/camilia

Moja ma 5M ale ked je taka nervozna a nic ju nevie ukludnit tak jednu ampulku jej vytlacim do pusy 🙂
Ono zub este nemusi vychadzat ale moze sa ozyvat a dietatko je nervozne

lenuska9999
29. mar 2020

No zubky rastu hlavne v noci. Mne doktorka vravela, že raz za čas môžem dať od bolesti aj nurofen. Ale vážne len raz za čas. Vraj sa to niekedy používalo proti bolesti, až potom sa zistilo, že to má účinky aj na zníženie horúčky...

tinka0502
autor
30. mar 2020

@smejko25 to som jej dávala no nemam pocit žeby jej to nejak pomáhalo. Dávam jej aj nurofen na noc , no stále je zlá. Už neviem ako jej pomôcť.

tinka0502
autor
30. mar 2020

@lenuska9999 ano skúšala som aj čipky, no stalo rovnako