Ako umývate zuby vašim deťom?

5leni12
20. mar 2014

Ahojte, mám problém s mojou 16-mesačnou dcérou..už neviem ako jej mám umývať zuby. Pred cca 2 mesiacmi s tým nebol vôbec problém, pekne otvárala pusu. Teraz je totálne zaťatá, hrozne pri tom plače, nechce ústa ani náhodou otvoriť, hádže sa z jednej strany na druhú. Neviem už ako na ňu..máte podobný problém? Ďakujem.

vulka
20. mar 2014

Daj jej kfku do ruky, Ty si zober svoju a umývajte spolu. A prd zrkadlom, nech vidí ako to vyzerá. Alebo ju požiadaj, nech ona umyje tebe a naopak.

zara0201
20. mar 2014

Sadnem na postel, rozkrocim sa, maleho medzi nohy v mojom smere, rozpazim mu ruky a supnem pod svoje nohy. Neunikne, nepohne sa. A ked neotvori usta, zapcham na chvilu nos 😀
Viem, trosku masaker, ale lepsie ako sa za chvilu zapajat do diskusie, ze 3-rocne dieta ma kazy...
@5leni12

gretocka
20. mar 2014

ahoj, no tak my od malicka u oboch mame basnicku alebo pesnicku na ktoru otvaraju pusu, tu basnicku alebo pesnicku hovorime/spievame len pri umyvani zubkov. Obcas tiez mladsie dieta vymysla (vtedy zmenime pesnicku), ale naucila sa uz na tento system a tak to respektuje. Syn je uz nauceny tak na umyvanie zubkov, ze nezaspi kym ich nema umyte a respektuje aj to, ze po umyti zubkov sa uz pije len cista voda.

hamca
20. mar 2014

@5leni12 my sme tiez dlho fungovali na tom, ze sme si navzajom umyvali zuby, ale teraz mame inu motivaciu, zacali sme ju ucit vyplachnut si usta po umyvani a teraz sa tesi, ze po umyti sa bude vypluvat voda do vane, takze si da pekne umyt zubky. A ked strajkuje, tak aj pesnicka o zubkoch pomoze.

marianna2468
20. mar 2014

@gretocka aka to je basnicka ak sa smiem spytat?

gretocka
20. mar 2014

@marianna 2468 🙂 tak to neviem ci takto verejne hodlam prezentovat, lebo to je moja vymyslena basnicka este od synceka ked mal cca rok. Miloval vlaciky, tak som mu vymyslela basnicku o vlacikoch a zubkoch - nie uplne logicku, vypadlo to zo mna jeden vecer za pochodu a akosi sa udomacnilo 🙂

euka210
20. mar 2014

skus pusiti toto

https://www.youtube.com/watch?v=aKfGoC-VQFM


U nas to bolo na striedacku...raz obdobie kedy chcel cistit, potom to bol boj a potom zase umyval sam a ja potom este docistim. Tusim v takom veku to bol prave obdobie ze nechcel otvarat usta.

miriama11
20. mar 2014

Ahoj moja nechcela tiez umyvat zubka ale ked som presla z kefky na plienocku obtocenu na prste,potom uz nebol problem a stale jej pocitam zubky a nakoniec si zatlieskame a tesi sa 🙂teraz ma 18mesiacov ale takto fungujeme iba asi mesiac .predtym som jej musela zapchat nos aby otvorila usta

martina1305
20. mar 2014

www.veselezubky.sk nakuknite aj tam…su tam videa, pekne spracovane, poucne aj pre deti, aj pre rodicov

gretocka
20. mar 2014

a este u syna nam pomohlo ked sme presli z obycajnej kefky na elektricku, pouzivame ju aj my dospelaci, tak mal pocit ze uz aj on je velkac - ale to bolo az tak v dvoch rokoch ked uz mal vsetky predne zubky dorastene

kali23
20. mar 2014

u nas je to rodinna komedia... ma rozne obdobia, niekedy chce, niekedy nie...
a ked nechce, tak to funguje tak, ze tato robi neskutocne opicky a on sa neskutocne rehoce a vtedy aj spolupracuje a otvara mi pusinu ako potrebujem, lebo je tak zaujaty tatinom ... ale bez tychto saskarien stisne pery a otoci hlavu... 😀 snad z toho raz vyrastie a bude to uz coskoro 😀 😀

5leni12
autor
20. mar 2014

Ďakujem vám pekne, skúsim to vzájomné umývanie.. zatiaľ to funguje tak, že muž drží ruky, ja hlavu a umývam. Je to ale brutal drastické, chuďatko hrozne plače. Preto som chcela vedieť či existujú nejaké jemnejšie metódy čo zaberú 🙂

meluela
20. mar 2014

@5leni12 nam doniesol kefku aj pastu mikulas, hned to bol zaujimavejsi predmet 😉 v malom veku sme umyvali len obcas a nasucho, skor taka zabavna hra. Podla mna je blbost drhnut zuby od prveho vyjdeneho zubka - radsej dat pozor na sladkosti - nedat pit sladke z flasky, po jedle dat napit cistu vodicku, nedavat cukriky a lizatka ci ine lepive veci. A teraz ked obcas vymysla s umyvanim, tak pomoze porozpravat o baciloch ktore mu uz idu vyvrtat dierky do zubov a o tom, ako ich kefkou vyzenieme a uz ochotne otvara pusu. Podla mna normalne na par dni neumyvajte, nech zabudne na navyknute reakcie a potom velmi jemne formou hry, skuste ist spolu vybrat novu kefku alebo nieco ine nove vymysliet ...

sarinka2012
20. mar 2014

Elektricka zubna kefka (detska) 🙂 a spievame pri tom pesnicku o cisteni zubkov 🙂 a hlavne ked jej dam kefku do ruky a beha s tym v pusinke,tym ze kefka rotuje cisti si ich sama ;)

januliku
21. mar 2014

@5leni12 U nás zaberá rozprávka o zubožrútovi (nájdeš na nate ako veselé zúbky od Mira Jaroša a spol. v spolupráci s Dm). Odkedy ju videla, sama si vyčistí a nechá krásne dočistiť. A dokola si tú rozprávku rozprávame a púšťame (aj tie ďalšie o zúbkoch).... Vyskúšaj, zabrala už aj u našich známych, hoci my sme o kus starší ako vy, tak neviem, či to vaša pochopí.

ejuska79
21. mar 2014

horko-tazko - u oboch... najprv ich musim s kafkami nahanat, starsia to smari na zem, raz nema rada pastu, inokedy ma zas malo pasty a podobne... a maly sa priuca...potom troska postrasim, ze im zubky splesniveju a podobne.. ninka si sama umyje, trosku skontrolujem, a malemu ja umyvam, ale stale tam pcha jazyk, tak tazko sa mi to cisti... skusim toho zubozruta..

ivett1
21. mar 2014

od malička malého si umývame zúbky spolu-pred zrkadlom...a keď nechceli, tak zaúradovala rozprávka s obrázkami, aké hrozné veci dokáže urobiť so zúbkami ten strašný zubný "bubák" ...a perličky už nebudú perličky ...toto vždy zabralo😀... teraz sú už veľkí a automaticky si umývajú zuby (ani na nás už nečakajú🙂 len nám pripravia kefky s pastou a pohárom vody🙂)... a mladší syn vždy spomenie svojho kamaráta, ktorý má čierne a vypadané zúbky ..."lebo si ich neumýval..." ...(je to síce z liekov, ale radšej mu to zatiaľ nevysvetľujem, keďže je to u neho super motivácia...)

bubelko
21. mar 2014

@5leni12 u nas bolo tiez obdobie (par mesiacov), ze som zuby umyvala "vo zveraku" - polozila som si ho na kolena, jednu ruku pod pazuchu a druhu prichytila a cistila za velkeho kriku. ale aj pediater, a aj zubarka potvrdila - radsje 2 minuty vecer kriku, ako potom riesit kazy u 3 rocnych deti, u niektorych aj s narkozou, kedze su v takom zlom stave... 😖

ichbinich
21. mar 2014

Syn mal tiez take blbe obdobie... Tak iba na silu, ked nezabralo nic ine ☹ Manzel mi to niekedy vycital, ze potom bude mat k umyvaniu zly vztah, ale to je nieco, o com sa nediskutuje. Nastastie to potom preslo.
Niekedy pomahala pesnicka, alebo ju chce dokonca aj teraz.
Elektricku kefku som kupila, ale niokdy ju nechcel zapnut, par krat som s vypnutou umyvala, ale odlozila som ju.
Teraz tiez niekedy vymysla, ked je vecer prilis unaveny, ale mu poviem, ze bud ho budem pevno drzat a umyvat aj tak, alebo nech mi otvori usta a sme raz-dva hotovi. Malokedy musim teraz na silu, maximalne zacnem, a potom pochopi, ze je to lepsie, ked sa nebrani.
Dcere to ide ako kedy, niekedy ani za svet otvorit usta, tak ju nejak oblbujem, a inokedy super. Podla toho, ci ju prave bolia zase predierajuce sa zuby alebo nie.

drzubok
22. mar 2014

akokolvek umyt ale dokonale a to rodičom. aj ked nasilu, žiaden odpor nebude... to možem garantovat. a cca po roku dvoch povolí 🙂 🙂 🙂