Ako prehovoriť 4ročné dieťa aby si dalo ošetriť zúbky?

taniata
30. apr 2011

4rocny syn ma kazy, jeden obrovsky, ktory si nedal osetrit uz ako povrchovy a vznikol velmi rychlo kaz hlboky a boli ho to. Tiez mu kaz presiel na dalsie zubky, ktore chcem uchranit,, lebo tento jeden zubok urcite pojde von :(((( Velky problem je donutit ho aby spolupracoval. Neviem si to ani predstavit ako budeme riesit tento bolavy zubok. Ale urcite viem ze tieto povrchove dalsie kazy co ma budu postupovat urcite tak isto rychlo. Prosim vas viete mi niekto poradit co robit ??? dakujem

titkovamiriam
30. apr 2011

fuuu tak to neporadím to by ti mal poradiť zubar,ak je to važne tak sa zakroky robia pri uspaní

akika722
30. apr 2011

ja som mala nedavno tiež problem a poradil mi isty drzubok..je tu na konovi,skus 😒

atrami
1. máj 2011

určite navštíviť zubára. Deti majú pred nimi rešpekt. My chodíme previdelne na preventívne od 3. rokov.

sofia17
2. máj 2011

Ahoj, urcite cim skor k zubarovi. Ja chodim s dcerkou cca od 2 rokov (dcerka ma tera 4,5 roka), najprv len tak na skusacku aby si zvykla na ten pocit sediet v kresle otvorit usta... Vzdy pri kazdej navsteve dostala od zubarky maly darcek (lopticku, prstienok), co sa jej velmi pacilo. Ked mala prvy problem, preslo to u zubara uplne v pohode. Vôbec nepotrebovala pouzit ani taky kovovy prst, ktory da sestricka do ust dietatu, aby nezatvorilo posu, pri zakroku. Dôlezite je vyber spravneho zubara - ktory ma mily pristup a samozrejme chodit na preventivne prehliadky 2x rocne. Tam podchyti zubarka drobne kazy, ktorych odstranenie je menej bolestive pre dieta. Dufam som ti trosku pomohla....

gretkab
2. máj 2011

Urcite k zubarovi - detom, co si nedaju zubky nijako opravit vedia niekde na klinike/v nemocnici opravit zubky kompletne v celkovej narkoze. Moj syn inak naposledy pri opravovani zubkov zubarku pohryzol (no opravu sme doma netrenovali, len otvaranie pusy 😉), ale zato stale tvrdi, ze mu nic nevrtala 😉 - plomby sa mu v puse asi zjavili sami 😉.
V kazdom pripade drzim palce a urcite riesit cim skor so zubarom.

evina313
2. máj 2011

My sme boli u super zubarky, hned na prvy sup si dal vyvrtat zub. o 2 tyzdne sme isli vrtat druhy a to uz neotvoril usta. potom sme isli este 2x a ani raz neotvoril usta ☹ pritom ten prvy bol osetreny uplne super, bez slziciek, scen....kedze potrebuje spravit este jeden, tak ideme na sukromnu kliniku, kde davaju nejaky oblbovak aby sa na to nepamatal. ta nasa nedava nic, tak to budeme riesit inde, len nech sa mu nepokazia este viac

mywiel
3. máj 2011

No u nas by asi zabralo, ze potom si moze vybrat hracku aku chce a pojdeme ju kupit. 😅 😀 Pre hracku aj koleno prevrtat. 😀 😀 😀

janinah
6. máj 2011

nemali sme problém so zubkami,ale so strihaním vlaskov-rev na raty.pomohlo,že sme šli do hračkarstva,vybral si hračku s tým,že mu ju odložili a že sa pre ňu vrátime,ak nebude vystrájať v holičstve...čo myslíš,vystrájal? ani nemukol 😉

hanuska09
25. máj 2011

ahojte.aj nas Matko mal s tym obrovsky problem.asi v 4 rokoch ho zacal boliet zub-samozrejme este mliecny.mal tam obrovsky kaz.tak sme isli zubarovi a to tam bola cista karastrofa,ale myslim,ze pochybil aj zubar. 😖 nic mu nevysvetlil,proste ho posadili do kresla,matko otvoril usta,on mu tam dal vrtacku a spustil ju.no a to bol ten najvacsi problem.strasne sa lakol a uz viac sme ho na kreslo nedostali.podla mna ten zubar mu mohol najprv ukazat a vysvetlit ako a co bude robit....viac ho k nemu nikto nedostal.a ani ho do vtedy ziaden zub nebolel-ani ten pokazeny!!!!! 😉 teraz,ked ma Matko uz "dospelacke" zubky,prelozili sme mu kartu inde a uz je vsetko ok. 🙂

anjelicek26
25. máj 2011

Aj nasa ma dva kazy, jeden malinky, druhy trosku väcsi, tu v UK nam ho lekar odmietol vyvrtat, lebo az ked bude boliet. To mi je na milu jarmilu 🙄 Mala sa navyse boji... sme ju vzdy "strasili", ze ked nebude umyvat zubky, bude zubar vrtat. Sme to fakt "domysleli"... ach jaj... pred pol rokom nemala jediny kaz...cistime rovnako... aj tri razy denne... nechapem to. Spät do nemecka ideme az v juli, tam mame skvelu detsku zubarku, snad dovtedy nebude mat bolesti ☹

Len co viem, tak detske zuby nemaju nerv, takze by to pri vrtani fakt nemalo boliet... ale vysvetli to dietatu...