Ako a čím sa starať o prvé zúbky?

hereecka
23. feb 2011

Ahojte, chcela by som poradit ako sa starat o prve zubky. Zatial ich sem tam po jedle vytriem vlhkou gazickou azubnu kefku pouzivame viac menej na hranie este ale trosku si ich aj sam vycisti ako ju ozuzlava 😝
Chcela by som vediet aka je najlepsia zubna pasta a ci je vhodna aj pre rocne dieta kedze si neviem predstavit ako by to vypluval a ci sa nemoze nic stat ak by ju zjedol 🙂
dakujem

dankadina
23. feb 2011

pre uplne male babo sme mali takú gelovú pasticku, používa sa s prstovou kefko, dostať v zdravom úsmeve opýtaj sa a potom už elmex, je od prvého zúbka, s takou myškou

traktor
23. feb 2011

pozri sa aj tu 😉 http://www.stomateam.sk/index.php?clanek=272 pouzivame pastu elmex, kupila som ju uz spolu s kefkou v lekarni, ale maju ju aj v drogerii 🙂

hereecka
autor
23. feb 2011

dakujem pekne 🙂

livka299
23. feb 2011

Aj my používame elmex 😉

tweetinkapp
23. feb 2011

aj my elmex 😉

adelaine
23. feb 2011

ahojte, na prve zubky netreba ziadnu pastu, len poriadne vycistit tzv. gumenym palcom
aleebo kefkou s makkymi stetinkami a co najmensou hlavickou, a naozaj staci len voda.
zub. pasty sa maju pouzivat od nejakeho 2-3 roku zivota, ked dieta vie pastu vyplut a nie ju
prehltat, lebo potom maju deti v sebe zbytocne vela fluoru....
elmex je dobra pasta, ale aj tie detsske su oddiferencovane podla veku, pre
najmensich je naozaj vhodna ako som uz spominala od toho 2.roku zivota

bosoriak
23. feb 2011

My sme pouzivali taku jablkovu z tesca, dala sa aj zjest a pekne sa nou naucila. Teraz uz mame elmex pre deti a tu uz vypluva.

ayshka
23. feb 2011

my pouzivame elmex a je tam napisane ze sa moze od prveho zubka do 6 rokov, tak neviem... ale zase chcem aby mal zubky ciste a s pastou sa podla mna lepsie vycistia

cica13
23. feb 2011

my pouzivame tuto Odol-med3 http://www.dentaler.de/epages/61697028.sf/?Obje... ale s umyvanim zubov bojujeme, nasilu, sam si nechce ani len kefku vlozit do ust ☹

ikke
23. feb 2011

@hereecka u zubnych past pre take male deti sa pocita s tym, ze ju dieta nevypluje, alebo nie celkom vypluje 😉
my pouzivame elmex, ale to len tak "postrasim" kefku, aj tak to na jeho 6 zuboch peni ako besne 😀

alca85
23. feb 2011

bože ako keby my sme pasty s chuťou nejedli, keď sme boli malí. Ja dávam malej úplne minimum pasty na kefku a potom jej dám prečistiť zúbky ešte raz s opláchnutou kefkou bez pasty. Keď jej nedám pastu, tak kefku si ani do ruky nevezme 😝
My máme Odol3dent pre deti, ale asi sa tiež poobzerám po tej Elmex paste.

kablika
23. feb 2011

súhlasím s @ikke, a aj my tiež postrašíme kefku pre tých pár zubov elmexom

babulina
23. feb 2011

aj my mame elmex a tiez sa snazim len tak nou postrasit kefku a peni to statne, inak este otazocka - dodrziavate povestne 3minuty na umyvanie zubkov? kupili sme dneska presypacie hodinky do kupelne tak som zvedava ako dlho vlastne zubky drhneme 😅

lalipop
23. feb 2011

@babulina my mame tiez presypacie hodinky a strasie deti si s nimi pekne umyvaju zubky cca2.5 minuty. ale takemu drobcekovi to staci aj minutku ved este nemaju stolicky a v nich mavaju deti najviac potravy. a na umyvanie zubkov odporucam len elmex zubnu pastu pre deti aj pre dospelych 😉

ani3012
23. feb 2011

tiež používame Elmex pastu 🙂

jana776
23. feb 2011

my sme bez pasty a este aj dlho budeme. chcem aby sa stravovala racionalne a do racionalneho jedalnicka mi zubna pasta nepasuje 😀
vraj deti vedia vypluvat (tak ze vacsinu nezjedia) az okolo siestich rokov....

pia22
24. feb 2011

@jana776 uplne suhlasim😉. Tiez sme bez pasty a tak rychlo ju malemu ani nedam. Malemu nedavam v jedalnicku ziadnu chemiu a zlozenie zub. pasty-no coment😀

silvia31
24. feb 2011

maminky, môj drobec má 4 zúbky - asi ďalšie 3 sa práve prerezávajú a zúbky sme si zatiaľ úmyvali len kefkou s vodou.. neviem ako bude reagovať na pastu, lebo on radšej papá prstami ako lyžičkou, takže asi tak to bude aj vyzerať.. ale to je jedno.. chcela som sa opýtať, či máte aj vy taký problém - malému hrozne páchne z pusinky 😨 nepoznáte niečo "prírodné" na to? cumel má len počas spánku a v kočíku chvíľu.. ako často vyvárate cumle a fľašky? vďaka.. 😅

froto
25. feb 2011

dolezite je zotriet zo zubov povlak a na to staci kefka