Aká môže byť najvyššia teplota od zúbkov?

veronika81
5. aug 2010

Malý má od včera večera teplotu striedavo od 37,5 do 38,9, dala som mu už dvakrát paralenové čípky (keď mal nad 38,5), okrem teploty mu nič iné nie je, žiadne soplíky, kašeľ, nič. Papá ako zvyčajne, celý deň sa hrá, behá po byte. Volala som s doktorkou, mám zatiaľ počkať do zajtra.
Môže byť teda zo zúbkov horúčka až do 39?
ďakujem

pluto33
5. aug 2010

@veronika81 ano môže aj nemusí moja dcera mavala aj viac ak bude mat viac daj 2,5ml nurofenu alebo jednu čipku daj potom vediet ako to dopadlo

juliagregor
5. aug 2010

@veronika81 aj do 40, len treba sledovať a merať teplotu, nebáť sa zábalov...
ja som striedala paracetamolové a nurofenové prípravky po 4 hodinách, ked nám teplota nechcela klesnúť pod 39...

iinuska
5. aug 2010

@veronika81 moze to byt zo zubkov, alebo mozno aj siesta choroba. Teplotky zrazat, a nezabudat na zvyseny prisun tekutin

denduska
5. aug 2010

pokial ja viem, co som sa aj pytala pediatrov, tak do 38,5 (teda v ritke do 39) a nie viac ako dva dni. U nas to uz dvakrat mali byt zuby a v skutocnosti to bol zapal mocovych ciest. Prvykrat sme volali pediatricke a vravela ze 40-ky zo zubov su len babska povera a nech vysetrime moc. Malej tiez nic nebolo, behala vysmiata akurat s lesklymi ocami ,bez sopla, bez kasla. Cize presne pockaj do zajtra a uvidite😉

claudinka
5. aug 2010

My sme mali zo zubkov 3x vyssiu teplotu ako 40 stupnov. Ale v tom obdobi skoro vobec nechcel papat. Velmi malo a iba vyberane jedla 😀 tiez mi vsetci hovorili, ze nemoze byt taka velka zo zubkov, ale nic ine mu nikdy nebyva. Viac kuse do dudlika, je nepokojny, obcas taky kuckovity kasel, ktory je ale velmi zriedkavy. Ziadne sople, nic. Dvakrat sme boli na pohotovosti, lebo mu teplota nesla zrazit, vysledok zo zubkov. Tak sme potom sprchovali a davali cipky a sirupy na striedacku. Chory nastastie vaznejsie nebol od narodenia a zubky vychadzaju postupne.

zuza.m
5. aug 2010

mne dr povedala a nie jedna dr že zo zubkov nebyva taka vysoka teplota.on maval 39 a po lieku klesla,než sme mohli dat druhu davku lieku teplota vyskočila zase na horučku.tak že bola kolisava.okrem toho nič ,žiadne priznaky.zvyčajne na treti den už teplota nebola žiadna.jeden krat sa mi aj vyhadzal ako pišu v priznakoch na šiestu chorobu.ale tak tiež to zmizlo bez stop na dalši den.tak že si mylsim že to može byt od zubkov .aspon my sme to mavali..ak mu to neprejde do troch dni zajdi k dr pre istotu.

burina111
5. aug 2010

to sa nedá povedať, záleží to od dieťaťa..nás syn veľmi zle znášal zuby, preplakal prezuril v teplotách do 40 stupňov to strašné obdobie..ale jemu išli rovno po 4naraz....stoličky boli najhoršie. prvé mal už v 2 mesiacoch a všetky komplet do trištvrte roka. dávali sme nurofen sirup ale zvýšenú dávku, lebo normálna mu nezaberala ani iné prípravky od teploty, na zubky mundisal gel a olej z čajovníka, hryzatka no a len kopec síl a trpezlivosti 😵