7 ročnému vypadávajú zuby

lolobriadok
1. jún 2021

Ahojte maminky.V skratke vám napíšem.Mám dvoch synov prvý má 12 rokov narodený týždeň po termíne a druhý syn má 7rokov za mesiac a narodený 35-tomtýždni.Tomu mladšiemu vypadávajú zuby častejšie ako staršiemu,tomu nejdú voláko von.Len pár ich má.Neviete čím to môže byť?Či aj tím že sú rozdielne narodený?Máte skúsenosti?Ďakujem za info

luccija
1. jún 2021

To je individualne poznam deti ktorym uz v 4 r vypadavaju.12 rocny ma este kolko mliecnych zubov?

iva289
1. jún 2021

@lolobriadok môj ma 9 a zatiaľ sa mu vymenili len 4 zuby😃.. Ostatne sa ani nepohnu..

lolobriadok
autor
1. jún 2021

@luccija svoijich má štyri ostatok mliečne ešte ☹

angelovka
1. jún 2021

@lolobriadok odporucam urobit starsiemu OPG snimok zubov a budete mat istotu ci ma vsetky trvale zuby zalozene. Stava sa ze niektore( vacsinou bocne rezaky, premolare) nemusia byt zalozene a tym padom sa nema co prerezat. Skontroluje sa to a pokial tam su , budete vediet ze ostava len cakat.

lolobriadok
autor
1. jún 2021

@iva289 no veď že staršiemu nič a mladšiemu za radom idú

lolobriadok
autor
1. jún 2021

@angelovka máte s tím skúsenosť?

lolobriadok
autor
1. jún 2021

@angelovka tie nemá ešte svoje len predné ma svoje

angelovka
1. jún 2021

@lolobriadok ano som zubna lekarka. Toto je najjednoduchsi sposob ako sa zisti ci je tam nejaky dovod( prekazka, alebo nezalozeny zub, retinovany ocny zub) preco sa mliecne zuby nevymienaju za trvale. OPG snimok je vlastne sninok vsetkych zubov kde bude vidno mliecne aj trvale zuby

syslik81
1. jún 2021

@lolobriadok a napadlo ta ist k zubarovi? vis to je taky dr kt ti poradi ohladne zubov deti .. urobi im scan a zisti kde je problem ci nahodou netreba starsiemu vytrhnut mliecne etc .. isto lepsie ako cakat ze niektora z nas vytiahne vestecku gulu a da ti odpoved na otazku kde je problem

zuzana1688
1. jún 2021

@lolobriadok Presne tak je to individuálne nezávisí to od veku ale určite by som informovala stomatologa 🙂

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
1. jún 2021

@lolobriadok mladsi je v pohode, ved 7r detom padaju zuby bezne a zaradom... moja nemala horne zuby uz v 1. triede, spodne 2 isli same, 2 sme museli trhat... Starsieho by som riesila so zubarom. Co na to povedal, ten vas?
Inak ja mam skusenost s dievcatkom ako pise @angelovka nemala ona naozaj dost trvalych zubov, uz jej to zubarka riesi.

lolobriadok
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolobriadok
autor
2. jún 2021

@angelovka budem si musieť vyžiadať snímok lebo nám povedala že do 13-tich rokov mu vypadajú mliečne zuby.Ale ja o tom pochybujem.

lolobriadok
autor
2. jún 2021

@syslik81 ako píšem vyššie naša nám povedala že do 13-tich rokov vypadávajú zuby.Ale pochybujem že mu vypadnú všetky dovtedy.

lolobriadok
autor
2. jún 2021

@janulla1 áno chodíme a vždy mu pozrie aké má mliečne a svoje či má kaz a to je všetko.Keď som sa jej spýtala či je normálne že mu nejdú mliečne von tak mi odpovedala že do 13-tich rokov vypadajú všetky.Že sa nemám obávať.Ale pochybujem že mu vypadnú všetky dovtedy.Preto som sa aj tu pýtala či majú skúsenosti inak by som nič nepísala lebo daktoré máte úžasné odpovede.

lolobriadok
autor
2. jún 2021

@simca06022011 tak asi budeme musieť nájsť inú zubárku keď je to takto ako píšete.Až mámobavy že sa jej nechce riešiť čo bude.

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolobriadok
autor
2. jún 2021

@janulla1 no mám taký dojem aj ja..Budem musieť ísť k nej.Ďakujem

betulinka1
2. jún 2021

@angelovka prosím ťa, keď si zubná lekárka, vedela by si mi poradiť, čo s kaziacimi mliečnymi zubami alebo čo na zuby používať? Malý má 7 rokov, ja mu čistím zuby, striedame sonickú aj klasickú kefku, plus medzizubnú kefku, raz do týdňa gel na zuby na ochranu zubou, kupujem mu žuvačky s xylitolom, čo si dáva po jedle. Umývam mu zuby od prvého zúbka. Napriek tomu skoro všetky stoličky pokazené. Nebolia ho napriek tomu, že je na nich vidieť kaz, zubár je pre neho stres, chytá tam až paniku. Prvé tri zuby som mu nechala urobiť, potom som to vzdala aj zubárka mi povedala, že bude mu robiť zub až keď ho bude bolieť. Teraz mu už narástli dole tie zadné stoličky čo sú trvalé. Čistím ich o dušu aby sa nekazili. Viem ešte niečo použiť aby som mu tie stoličky ochránila? Čítala som, že zuby sa kazia od seba, čo ja teda neviem či je to pravda. Tak sa bojím, aby mu tie pokazené stoličky nezničili trvalé zuby. Už som bola aj za homeopatom, ten mi povedal, že mám dávať calcium. Tak dávam ale na kazivosť mliečnych zubou to nemá vplyv. Už som sa pýtala viacerých zubárov ale nikto mi nevedel poradiť. Každý najprv povedal, že to je kvôli nesprávnemu umývaniu ale umývam mu ich ja. Myslím si, že správne naučili ma to na dentálnej hygiene. Sladkosti neje ani sladené vody nepije, radšej si dá ovocie, pije len čistú vodu. Je chudý, trávi mu dobre. Lebo už som študovala, či to nemôže byť nejakou kyselinou zo žalúdka. Už fakt neviem čo s tými zubami. Teraz mu začali padať iba jednotky, takže kým vypadnú tie stoličky mliečne bude ešte trvať.

danieladeley
2. jún 2021

@betulinka1 ja nie som zubarka a ani neviem ci sa to este robi, ale zuby sa zvykli proti kazom pecatit

sense
2. jún 2021

To je individuálne, ja som mala v 18r ešte 4 mliečne zuby,.... Na rtg bolo trvalé vidieť, tak mi mliečne vytrhli a dostala som strojček s nejakým závesný aparátom aby trvalé zuby narástli... Mojej 8r vypadol prvý zub v 5 rokoch, teraz ma už len 4 mliečne zuby. Keď jej narástli stoličky dali sme ich zapecatit...

dzina007
2. jún 2021

@betulinka1 stolicky dajte zapecatit. moj 7 rocny uz ma 4 stolicky zapecatene. ono to vlastne vyhladi tu stolick aby tam neostaval spina v tych zahyboch na stolicke

luccija
2. jún 2021

@betulinka1 daj zapecatit aj my sme dali a som spokojna.Uz je teenegerka a dali sme to robit, ked mala 7 r.aspon tie plosky to zachrani, ked uz boky nie.Tak mozno mu vypadnu neskor dolezity je rtg ci vobec ma trvale zuby pod mliecnymi

betulinka1
2. jún 2021

@danieladeley
@dzina007
@luccija ma to teraz zmysel zapecatit, keď su už pokazene? Čítala som o tom ale zubarka sa vyjadrila, že uvidíme a nakoniec som riešila nejaké svoje zdravotné problémy, potom došla zase Corona a ostalo to v zabudnutí. Okrem toho mi každý hovoril, ze musim čistit a čistit. Záhada je, že ho nebolia aj keď tam vidím kaz.

dzina007
2. jún 2021

@betulinka1 no a ma kazy z vrchu alebo medzizubne? Ak ma kazy z vrchu tak sa uz nepecatia. Alr teda pecatia sa len trvale zuby. Nie mliecne. A treba hned ako vykuknu.

luccija
2. jún 2021

@betulinka1 ked su uz pokazene tak nie prehliadla som to

betulinka1
3. jún 2021

@dzina007 pečatia sa trvalé? Nie je to zbytočný zásah?

dzina007
3. jún 2021

@betulinka1 nieje to zásah. pečatenie je len taká pasta na vrch stoličky, ktorá sa časom zase aj tak zhryzie a musí sa obnoviť. Zub sa iba vyčistí a zapečatí. žiadne vŕtanie nič

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz