5 mesačná dcérka kvôli zúbkom nechce papať

miriam7979
1. jan 2021

Ahojte baby uz som bezradna moja 5 mesacna dcerka je len na umelom mlieku a uz od vianoc sa trapime z jedenim spapa mi za 24h cca300-400ml max a to hlavne v noci cez den kazde 3 hod po 30ml papa ako hroza vobec nechce...caj pije to ano ale um.mlieko vobec...prikrmy su este slabota😬nasla som jej pred 3 dnami prerezany prvy zubok spodny a uz sa jej tlaci aj ten vedla toho len nejak nejde🙄myslite si ze stym jedenim to prejde az ked vyjdu tie dva spodne uplne ci? Alebo popripadne nejake rady ako ju donutit alebo tak lebo s muzom sme z nej uplne uz nestastny..ani gely na zubky nezaberaju🤦‍♀️dakujem za kazdu radu😊🙏

pribinak
1. jan 2021

Hlavná vec, že pije. Veď aj teba keď bolia ústa tak neješ.

zuzka251
1. jan 2021

@miriam7979 aj ja mam 5 mesacne, nechce ziadnu flasu, dojcim len z 1 prsa, v druhom mlieka nic moc nemam, prikrmy-ako tak, mozno 50g na desiatu a 50g na obed. ked si mlieko odsajem, tak mi ho zje iba lyzickou - a aj to je mordor.. par dni vecer plakal, take zachvaty, teraz to nejako preslo a je vysmiaty.. ale zuba nikde. ozaj, mozno je to placebo, ale celkom pomohlo potierat dasna citronovou stavou.

lenka2710
1. jan 2021

@miriam7979 dávaš prikrmy?? Môj začal štrajkovať keď začal jest lyžičkou, ale postupne sa to dalo do normálu a ešte jedna vec, aký čaj jej dávaš?? Klasický sypaný / sáčkovy alebo granulovany?? Kamoška ma totižto problém, začala dávať granulovany sladký čaj a malý jej úplne odmieta mlieko, len čaj by pil a potom je hladný a nervózny a v noci sa často budí od hladu
Alebo proste len zaťat zuby a čakať kedy to prejde, ono to prejde, neboj 🤷‍♀️

uppss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
1. jan 2021

semtam dajte nurofen sirup

simona6660
1. jan 2021

Mojej ked isli zubky nechcela mliecko teple, ale vlazne mi vypila hned skus jej ho nechat vychladnut mozno pomoze.( to je len moja skusenost)

simona6660
1. jan 2021

@simona6660 a nurofen sirup 100% bez toho by boli zubky katastrofa. Na noc som jej vzdy dala

simona6660
1. jan 2021

A teraz zubky pojdu ako huby po dazdi.

miriam7979
autor
1. jan 2021

Dakujem baby skusim ten nurofen a zajtra zbehnem kupit camiliu som uplne nanu aj zabudla prvej dcerke som ju davala ale ta zas papala a tato vobec ...a skusala som uz dat aj vlazne ale nevypije ho vobec ani v spanku🙄🙄a viete co je sranda ze ona neni ani uplakana nic smeje sa atd..len proste nepapa a kuse nervozne vsetko uplne aj nas🤣a mozem dat namiesto nurofenu cipku? Lebo sa bojim ze nurofen vyvracia🤣

simona6660
1. jan 2021

S cipkami osobnu skusenost nemam namiesto nurofenu takze to neporadim . Ale moja nevracala z nurofenu a tiez cele zubky vyskerene len slintala tak som vedela ze idu inak v pohode znasala

nickpick
1. jan 2021

@miriam7979 takemuto malemu dietatu by som dala urcite cipok, ak by takato situacia pretrvavala dalej skusila by som zmenit umele mlieko, mozno jej nechuti, nesedi, alebo skus uvarit jemny zeleninovy vyvar (zelenina, ziadna sol), mixni a daj do flase, ono zuby jej pojdu este dlho, treba hladat alternativy, neskor za mesiac dva jej mozes davat aj riedke kase - nemliecne aj mliecne, ak nic nefunguje treba kontaktovat lekarku...

miriam7979
autor
1. jan 2021

No skusim baby len som uz z nej bezradna nestastna😒😒a dr. Ze to treba len pretrpiet kym jej zuby vyjdu a potom chvilku ze bude pokoj a potom zas kym nepojdu dalsie ale extra radu my nedal ze je fajnovejsia ...ze niektore deti neriesia a druhe su take no🤷‍♀️bude jak moj muz na vsetko fajnvoa🤣hlavne ze polka tela potetovana ...dakujem vam keby este niektoru nieco napadlo budem vdacna za rady🙏

babymetal
1. jan 2021

Kúpili sme hryzátka ktoré sa dajú do chladničky a potom dieťaťu. Nielenže pomohli ale sme sa aj vyspali.