5,5 ročná dcéra má zatiaľ všetky zúbky

dianna3571
11. dec 2021

Ahojte baby, dcérka má 5 a pol roka no zatiaľ všetky zúbky.. Spodný zúbok sa už rozkyval ale jej sa tam už tlači nový zúbok... Mne sa nezdá že by to bolo v poriadku.
Máte skúsenosti?

kacena4
11. dec 2021

ak sa jej zo zadu tlaci novy zub sup dr. nevh ho vytrhne inak bude krivo rast a g buducnosti mozete riesit strojcek

andrea_prestastna
11. dec 2021

@dianna3571 a nechodite k zubarovi? Co nato povedal?

jadeka
11. dec 2021

Mojmu 7 rocnemu synovi vypadli prve dva zubky cca pred 3 mesiacmi a to za nimi uz mal dva nove,zubara sme sa pytali,ci ich netreba vythnut ,aby nu tie nove nesli nakrivo a povedal,ze nie ze oni sa krasne posunu dopredu a tak aj bolo,takze ked vypadli mal uz dalsie a na mikulasa mu vypadol jeden predny horny ,tak konecne som sa dockala aj toho krasneho strbaveho usmevu

maggie1978
11. dec 2021

Dcére tiež prvý mliečny vypadol až koncom prvého ročníka ZŠ ako 7 ročnej. Teraz je piatačka a trhali jej horne mliečne dvojky, lebo sa jej krivo tlačia už nad nimi trvalé zuby. A to ešte kopec mliečnych má.

elanor
11. dec 2021

a co tak ist k zubarovi?

stanislavicenka
11. dec 2021

@dianna3571 ja mam6 rocnu, a stale ma vsetky mliecne zuby. Ani naznak, zeby rastli trvale. Ked pride cas, bude to

petricka1984
11. dec 2021

7,5r dcéra má von iba 2 zúbky, a aj tie šli preč s pomocou zubára 🤷🏼‍♀️ Niektorým detickam mliečne držia silnejšie.

danieladeley
11. dec 2021

tu su kazy vpravo aj vlavo? k zubarovi chodite?

veronikaszabova
11. dec 2021

@dianna3571 treba ist dat vytrhnut. Tiez sme to tak mali

veronikaszabova
11. dec 2021

@dianna3571 mliecne sa mu vobec nekyvali. Po vybrati sme zistili preco.
Teraz mu raz za cas kontrolujeme usta, ci niekde nevykuka dalsi trvaly zub, nakolko zubarka nam vravela, ze take korene bude mat vsade a nebudu sa mu same od seba kyvat.

oli18
11. dec 2021

@veronikaszabova to su ake anomalie teraz? Aj vnuk mal jednu mliecnu dvojku s takymto korenom

veronikaszabova
11. dec 2021

@oli18 zubarka tiez nechapala

lenka2710
11. dec 2021

@dianna3571 aj my sme to riešili so staršou, takto pred rokom som si všimla, že sa jej tlačia nové a mliečne sa ani len nekyvali, tak hneď po Novom roku sme šli k zubárovi, ten sa kukol a ze mame prísť o 3 mesiace, tak sme prišli, zase kukol a povedal mi, že čo chcem že veď rastu rovno hore 😂😂🤦‍♀️ že tie mliečne vytlačia a pekne sadnú na miesto, a tak aj bolo, v lete išiel jeden, o mesiac druhý a zúbky sa pekne usadili na miesto a sú pekné rovne! On jej to trhať nechcel, ze to rastie pekne, a že nové vytlačia staré

maminkadeticiek
11. dec 2021

Mojej dcere sa stalo presne to iste.Oba nove spodne zacali rast pred vytrhnutim mliecnych.Sli sme k zubarke a ta povedala ze jej urcite nebude robit taku traumu ze jej vytrhne predny nevykyvany zub,ale ze s tym ma skusenosti a skratka ze sa ten zub vyrovna sam.A naozaj tak bolo.Samozrejme to aj malu donutilo vykyvat ten predny rychlejsie a ked vypadol,tak tam ostala diera a za nou novy zub.Trvalo to par mesiacov ale ten zub sa naozaj uplne sam zasunul do tej diery.Neviem ako ale tak to bolo.A druhy spodny uplne to iste.

cariad
11. dec 2021

@dianna3571 volá sa to žraločie zuby. Na Slovensku strašne zaužívané, že vytrhnúť, lebo bude mať krivé zuby (nie je 100% pravda), lebo sa jej tam nezarovnajú (nie 100% pravda), lebo jej budú vadiť (nie 100% pravda). V zahraničí sa to nerieši radikálne trhaním lebo sánka rastie zuby vypadávajú a ono sa to s najväčšiu pravdepodobnosťou utrasie, a ak Noe na strojček môže ísť až keď bude mať minimálne 10-12 rokov. Ja som čakala u mojej prostrednej aj napriek tomu, že všetci na Slovensku boli roztrasení a rozhorčení. A dcéra má krásne zúbky. Veľa šťastia.

maggie1978
11. dec 2021

@veronikaszabova aj moja dcéra(10 r.) keď sme boli pred týždňom trhať dve horné dvojky, tak jedna z nich taký dlhý koreň. Tá druhá zasa žiadny... Zvláštne.

euka210
11. dec 2021

@dianna3571 nestraste ju, je to uplne bezne ze vyjde zub za mliecnym. Zubarka vytiahne a pekne sa jej posunie do radu. Aj mojim sa take stavalo, aj inym.

dianna3571
autor
11. dec 2021

@veronikaszabova jej sa zúbky kyvu presne tie 2 spodné,,, snáď jej vypadnú samé a nebude treba zubár