14 mesačnej idú 4 stoličky a má teplotu. Čo pomôže?

zuul
1. máj 2012

Malá má 14mesiacov, idú jej štyri stoličky naraz a od rána má teplotu 39 a teraz 40,5. kazde 3hod striedam sirup nurofen a panadol, aj vlažnú sprchu dostala teraz trošku. pije veľa vody, papala iba obed a potom drobnosti, slanosti. na slniečku nebola ani včera, takže úpal to nie je, soplíky nemá, nekašle. ako jej ešte pomôžem? bojím sa o ňu. ďakujem Vám.

tea333
1. máj 2012

na zrazanie teploty dobre zaberaju obklady. namoc uterak/plienky do vlaznej vody a zabal telicko, na to daj nieco suche (zakry jej to suchym uterakom napr) . nebal nozicky ani rucicky, len hrudnik.
ked je uz mokra vrstva horuca, zas vymenit..to by mohlo pomoct.

hlava78
1. máj 2012

Lekarka nie som ale,po 3hod skoro na.jlepsie sprchu,naj studensiu.aku znesie,liek, vela tekutin.

slavinka9
1. máj 2012

ahoj...zavolaj na detsku pohotovost vo vasom meste. cislo ti daju na iformaciach. povedia ti ako postupovat a ci radsej netreba prist vzdy to tak riesim a este ma nikdy s nicim neodbili....poradiaa ked nezaberie prides tam. tu ti kazda mamina povie nieco ine .lebo vsetky mame doma deturence na ktore nezabera to iste.. ...mozno som hysterka, ale radsej ist k lekarovi zbytocne ako neskoro. 😉 skore uzdravenie 🙂

zuzanockamt
1. máj 2012

moze to byt aj siesta choroba, ak ju este nemala ... kedze nema ine priznaky ... po 3 - 5 dnoch by mali teploty prejst same od seba a mala by sa objavit drobna vyrazka, ktora po cca 2 dnoch zmizne a dieta je zdrave

melipa
1. máj 2012

@zuul - nie som sice detska lekarka, ale mam rovnako staru dcerku...zo zubov taka vysoka teplota nemoze byt, tak ma napadlo, ci nemozete mat to iste co mame prave my - siesta choroba. Tiez to vo stvrtok odrazu prislo, horucky a ziadne sopliky ani kasel, horucka trvala tri-styri dni, kazdym dnom trosku menej, a v pondelok sa vysypala cervenymi fliacikmi, takze siesta choroba ako vysita. Tiez som sa sialene bala, z coho ma horucky, bola prvy raz chora...ale uz mi odlahlo. A hlavne - a by si nahodou isla na pohotovost, nedavaj jej ATB ak si nebudu isti bakterialnou infekciou, lebo ak by sa z toho naozaj vyklula ta siesta choroba, ATB by zapricinili okamzity a skaredy vysev po telicku /okrem toho ze by boli uplne zbytocne/.Treba mat jasne vysledky CRP, lebo mierne cervene hrdielko sme aj my mali. Drzim palce.

natalitimk
1. máj 2012

ak ma až také vysoke teploty tak by som to neriskovala a išla na pohotovosť ☹ dajú jej injekciu ☹ 40 to už je veľmi veľa na skušanie že čo zaberie ☹

lenocka84
1. máj 2012

skus vymenit sirupy za cipok, ktory jednoznacne zabera, prevencia pred fibrilnymi krcami je diazepam (vhodne pri teplote nad 39st), zabaly presne ako pisali, len hrudnik, pripadne, aj to nam zabralo, na kolieska pokrajany zemiak a prilozit na pulzujuce miesta na zapasti a clenkoch.
dolezite je aby dostatocne pila, ze nepapa, az taky problem nie je. drzim prsty aby to rychlo preslo

jerryjanka
1. máj 2012

tiež si myslím že to bude šiesta

anjelik0907
1. máj 2012

tiež si myslím ,že by si mala radšej ísť na pohotovosť nech ju prezrú .Budete mať pokojnejšiu noc, ako keby si sa tam mala vybrať v noci. Držím plačeky nech je malinká čím skôr bez teplotky .

ginger_fox
1. máj 2012

syn mal 13mesiacov, ked mu sli stolicky, priebeh presne ako u Tvojej dcery. S tym, ze poobede uz skoro nic nezjedol(naivne som si myslela, ze koli zubom). Cely vecer a noc sme sa kupali vo vlaznej vode(to jedine pomahalo pri zrazani horucky) a rano sup k pediatricke... No a angina ako vysita...

hoogy
1. máj 2012

skus cipok namiesto sirupu, a ked velmi nepojde dole tak zabal. moj syn mal v takomto veku prvu a poslednu anginu lebo mu isli vsetky stolicky na raz.ale on mi nic nejedol a aj zvracal raz ci dva krat. zasla by som zajtra urcite k dr.

lubina
1. máj 2012

ja by som uz utekala na pohotovost, 40 to nie je sranda, aby nedostala krce z horucky. To uz ani nemusi byt od zubkov. Ked nasa starsia mala takuto horucku a myslela som si, ze to ma po ockovani lebo ani soplik, ani kasel ani nic podobne chorobe nemala, aj tak som s nou isla k Dr a zistili jej zapal stredneho ucha......takze neriskovat a radsej utekat na pohotovost.

luciauk
1. máj 2012

aj ja si myslím, že to nemusí byť len zo zúbkov a pri takom malom dieťati je to už príliž vysoká teplota a ak ju neviete zbiť, tak utekajte na pohotovosť, vela šťastia x

erika1977
1. máj 2012

ja prave riešim to iste.maly mal 40 teplotu v noci.cez deň mal 39,5.včera nekakal až dnes 3krat.zajtra volam doktorke asi tam pôjdeme.mne doktorka vravela,že po 4 hodinach môžem dat iny liek.po 3 hodinach je skoro.držte sa 🙂

lubicakovac
1. máj 2012

jednoznačne na pohotovosť, je to príliž vysoká teplota, nemusí to byť vôbec zúbkami, náš malý to síce znášal dobre, ale kamarátke takto ochorelo dieťa bez iných príznakov a myslela si že sú to zuby, ale nechem strašiť, no tú pohotovosť neodkladajte!!! určite tam treba ísť čím skôr

fordikford
1. máj 2012

ak mate citron tak treba dat rozkrojeny na zapästie a uviazat to zraža tiež teplotu alebo ist fakt na pohotovost je to istota my sme minule tiež tak dopadli a mali sme laringitydu dali dali nam injekciu a sirup inač neviem čo by bolo do rana

monika76
1. máj 2012

Moj syn na zuby stále velmi zle reagoval 😒 Ano ,može mat dieta aj cez 40 teplotu zo zubkov ! a ešte niečo zuby zahlienuju a stáva sa bežne že idú zuby idú aj sopliky aj teploty. U nás zatial rekord teplota 40,5 koli zubkom ☹ Ale tak isto ,zakaždým smer lekár ...

lumimi
1. máj 2012

chladit chladit chladit, mojmu celkom pomáhalo, položit vlažne plienky na slabiny, potierat telo vlažnou plienkou, treba to stihanut. lieky sa davaju po 6 hodinách. držim palce nech to klesá

anjelicek26
1. máj 2012

Neviem ako casto a kde to treba este napisat - HORUCKA - nikdy nie je zo zubov! Je to oslabenie imunity a pridruzi sa virus, ale nie su to zuby. Toto treba liecit ako beznu virozu, ked dietatu zuby nejdu. Teplotu zrazat, kolko sa da, ked sa neda, volat pohotovost.

A momentalne opät vo velkych vlnach koluje siesta choroba, takze tipujem na to. Ale bez lekara nevies.

renatka100
1. máj 2012

Nasa mala mala tiez vysoku teplotu ma patnast mesiaco. A idu jej styri ocne zuby. Prvy den sme mysleli ze je to zo zubov volali sme doktorke a ta povedala ze mame pockat do dalsieho dna, ze ak je to bakterialna infekcia na crp nic nebude. Podotykam ze sme mali horucku 40,2. Taktiez povedalal ze zuby to pri takej velkej teplote byt nemozu. Po navsteve doktorky a vzhliadnuti crp okolo sto nam doktorka pozrela pri diagnostike aj do usi a malej sa z toho vyklul tAzky zapal stredneho ucha. Nemala ziadne priznaky jedla pila usi si vobec nechytala. Takze treba byt opatrni a ist za pediatrom.

moniciak
1. máj 2012

My máme super skúsenosti so sirupom paralen sus fajný jahodový a zabraal do 20 minút ale o tom čo ešte by som prebrala s lekárom skoré uzdravenie vám prajeme 🙂

sampo
1. máj 2012

Anjelicek26 ma pravdu, to by nemalo byt zo zubov. Podla mna je to skor ta siesta choroba, tiez sme si ju nedavno prezili. Inak pozor aj na zapal obliciek, radsej zavolaj dr.

abbie
1. máj 2012

40,5 ??? uz davno mala dostat liek proti febrilnym krcom!!! a tiez nechapem preco takto vysoke teploty konzultujes na MK a nie s Dr. ... 😕

aduskatt
1. máj 2012

skutocne nechapem..........od rana teploty nad 39 a riesime to tu na MK.....vhodnejsia by bola snad pohotovost.nemala by som odvahu pri dietati s takou teplotou cely den skusat babske recepty a odhadovat, co asi by mu tak mohlo byt. My to dieta nevidime a nemame ani vystudovanu medicinu.teda az na par vynimiek, ale oni tiez cez monitor nevedia urcit, preco ma dieta take vysoke horucky..ak zo zubov, OK, ale urcite by som si to dala potvrdit na pohotovosati a nemusela by som sa dalej stresovat..btw, teplota nad 41 je zivotohrozujuca, tak sa rozhodni, dokedy budes sediet pri pocitaci. To je len moja dobra rada, nevycitam, nech si robi kazdy ako chce.a uprimne prajem dobru noc a skore uzdravenie

magali
1. máj 2012

no len dufam ze ste uz boli u lekara... nasmu idu tiez vsetky stolicky naraz, ale zatial nemal ani raz styridsiatky, vzdy tak max 37..
este by som sa chcela spytat ze kde si vycitala ze sirup proti horucke davat po troch hodinach, v letaku je urcite min 6hodinovy interval, neviem ci som ja blba alebo sa moze aj skor? ale zda sa mi ze si ju zbytocne nalievala sirupmi ktore aj tak nezabrali

kulinan
2. máj 2012

No ja by som nič nevyčítala, mám 15 mesačnoho syna, tiež má teploty 38,6....opakujú sa, boli sme aj u doktorky, čisté dychanie, hrdlo v poriadku len strááášne zdurené a zapalené dasná....k tomu pokašliava a vodnate soplíky a trošku redšia stolica.....boli sme v pondelok...plno chorých deti,tak dnes som len volala a máme počkať do zajtra...malo by to ustupiť, ja osobne neletím ani pri takejto teplote hned k doktorke,skonzujlujem to s nou po telefone a potom idem ku nej.
sirupy by som kombinovala najskor po 4 hodinách, ale netreba prekračovať povolenu dennu normu...
Ako ste dopadli?