Nie je neskoro podať prihlášku do škôlky?

romi_tami
30. máj 2022

Ahojte, mám otázku.. 🙏 Neviete mi prosím niekto poradiť, ako máme postupovať, keď mám nevlastného synčeka, ktorý má 5 rokov, takže má ísť do predškolskej.. Lenže doteraz sme si žiadosť nedávali, nakoľko navštevujeme MUDr. Garajovú, má ADHD, a tá nám odporúčila Špeciálnu Materskú školu tu v Prievidzi, keďže aj zlé rozpráva.. A má 3 nálezy na mozgu.. Boli sme minulý týždeň na konzultácii v Špeciálnej škole tu v PD, kde mu dali vyhodnotenie, že nieje na tom až tak zle, aby chodil práve do ich škôlky.. Skôr do Brezolúp, kde sa venujú hlavne logopédií alebo ho máme zaradiť do normálnej škôlky tu v Prievidzi, a navštevovať s ním logopedičku.. Lenže už som veľakrát čítala, že už chodia domov rozhodnutia detičiek o prijatí do MŠ.. Nieje to už neskoro na to aby sme dali teraz žiadosť do normálnej MŠ? 🙆🏼‍♀️🙏 Ide o to, že by sme ho dali aj do tých Brezolúp, ale tam nám dali len internát, a nechceme aby bol od nás preč.. Poraďte mi prosím, čo máme teraz robiť.. 🙏🙏Neviete mi povedať, či je ešte šanca, že by ho prijali sem do PD do škôlky? ☺️ Ďakujem krásne..

luccija
30. máj 2022

@romi_tami ako predškolaka ho už musia zobrať.Chod za riaditeľkou s posudkom vysvetlí situáciu...

romi_tami
autor
30. máj 2022

@luccija takže je reálna šanca, že ho vezmú do hociktorej škôlky? Skúsim zajtra ísť priamo túto pri nás do MŠ Cyrila, snáď dobre pochodime.. 🙏 A ak sa smiem ešte spýtať, aký posudok to máme zobrať?

kallanchoe
30. máj 2022

@romi_tami minimálne ho do jeho "spádovej" škôlky ako predškolská musia zobrať.....prihlášky sa podávajú spravidla v máji ....ale ľudia sa bežne sťahujú napríklad....žiadosť o prijatie môžeš dať v podstate po celý rok😉

luliu
30. máj 2022

@luccija nie je celkom pravda čo píšeš, keďže nepodali prihlasku

stevvvka
30. máj 2022

@romi_tami skolky maju termin na zapis, ale ak si aj zapis zmeskala a vysvetlis riaditelke situaciu, nie je problem v tom, ze si zemskala, mzsi vsak mat dostatok miesta. Predskolaka musia uprednostnit avdak záleží aj od miesta bydliska

luccija
30. máj 2022

@romi_tami no to čo Vám dali minulý týždeň, že nepotrebuje špeciálnu škôlku a preto ste nedali prihlášku do bežnej škôlky.

luccija
30. máj 2022

@luliu mám pravdu🙂

romi_tami
autor
30. máj 2022

@luliu my by sme prihlášku boli podali, máme ju aj doma už dlho vypísanú, ale MUDr. Garajová sa vyjadrila, že nemáme podávať prihlášky do MŠ kým nám nedajú konzultáciu v Špeciálnej Škole, lebo, že on do normálnej škôlky určite nepôjde.. Len na termín sme čakali vyše 3 mesiacov, a až teraz nám dali, nečakali sme, že nám ho nakoniec nevezmú..

romi_tami
autor
30. máj 2022

@kallanchoe spádovú máme práve MŠ Cyrila, len tam som čítala, že býva dosť veľa detičiek, tak snáď nám ho vezmú.. 🙏 Skúsime tam zajtra zájsť, snáď to dobre dopadne.. ☺️

thereisabear
30. máj 2022

@romi_tami zavolajte priamo riaditeľke a opýtajte sa. Je možnosť, že ho vezme a aj možnosť, že nie, závisí od jej ochoty.

kacena4
30. máj 2022

no do specky ste nemali ist na konzultaciu ale podat prihlasky dolozit nalezy a mozno by ho vzali. tie, aj do spadovej staci podat prihlasku

luccija
30. máj 2022

@kacena4 ale píše, že im odporučili, že ju nepotrebuje, že mu stačí bežná.
@romi_tami to choď riešiť osobné nie cez telefón.Ako predškolaka ho musia prijať tam, kde patríte.

mogaa
30. máj 2022

@luccija nie prijať by ho museli ak by včas podala prihlášku....teraz je to len na ochote riaditeľky či mu nájde volné miesto

jana005
30. máj 2022

@romi_tami v našej škôlke môžeš podať prihlášku do konca mája.
Čiže ak to je aj v ostatných tak,tak to ešte zajtra stíhaš.
A do spádovej škôlky ak dáš prihlášku do termínu ktorý majú,to ho musia prijať.

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz