Epidurál v Bojniciach

15. júl 2023

Ahoj. Dlhšie rozmýšľam že pri druhom pôrode si dám aj epidural.
Prvý pôrod bol bez no s veľkými bolesťami, nepostupujucim pôrodom keďže som kvôli bolesti uz nevládala tlačiť..
Lenže zaujímalo by ma ci si môžem pri pôrode vybrať ci Ho chcem alebo nie.. keďže každý pôrod je iný.. ak by som bolesti a všetko okolo zvládala môžem si vybrať že ho nakoniec nechcem alebo raz keď som povedala ze chcem tak už mi ho musia dať?
A ako je to s cenou v Bojnickej nemocnici ? Viem ze sa zaň kedysi platilo no dnes som nasla článok kde píšu ze od roku 2018 je bez poplatku vo všetkých nemocniciach.
Ďakujem za zodpovedanie mojich dvoch otázok

kristinka92
15. júl 2023

najprv si musíš určite vybaviť poučenie o epiduralke, bez toho ti ho nedajú. je to jeden papier. potom je už na tebe či si ho nakoniec dáš alebo nie, ale keď nebudeš chcieť tak nemusíš. môže sa stat ak situácia, že nebude doktor alebo bude neskoro na epidurál a vtedy ti ho už nedajú aj keby si chcela.
áno teraz už sa neplatí, iba vynimocne v súkromných pôrodniciach by si mohli zaň pýtať, v štátnych nie

adrbat
18. júl 2023

Rodila som tam minulý rok. Vybavila som si všetko na epi a nakoniec keď som ho už chcela, nebola som ešte dosť otvorená, takže mi ho nemohli dať. Keď sa to už dalo, pýtali sa ma či ho stále chcem, že však to dám aj bez a súhlasila som 🙂 . Ale asi by mi ho podľa mňa nestihli dať lebo pôrod bol rýchly.

autor
18. júl 2023

@adrbat a platila si nieco ?

proximaa
25. júl 2023

Pred porodom si musis vybavit vysetrenia, bez toho to nepojde. Ak ich budes mat, pri porode sa mozes aj rozhodnut, ze ju epidural nechces, ale bez vysetreni, ti ho nedaju. Na 99% sa plati, nieco cez 100e

adrbat
30. júl 2023

Nie.

adrbat
30. júl 2023

@proximaa prečo by sa malo platiť? Ja som neplatila nič.

autor
30. júl 2023

@proximaa no platilo sa 120 alebo 130 ale vraj od 2018 bol tento poplatok zruseni

lenka347
31. júl 2023

@adrbat neplatili ste, lebo vam nebola podaná. Ja som tiez mala pripravu na epi hotovu, papiere pripravene, ale nepichali mi ju nakoniec. Tiez som nic neplatila.

lenka347
31. júl 2023

Od roku 2018 je zruseny poplatok, ale len v štátnych a univerzitných nemocniciach. To znamena, ze pre Bojnice to neplati, kedze je to krajská nemocnica, a zriadovatel je TN kraj.

misiacikova
8. nov 2023

@lenka347
@adrbat
@proximaa
@kristinka92
Neviete prosím či je tam naozaj 24/7 stále niekto kto vám ju pichne? Počula som vraj tam občas nie je lekár, ktorý vám môže epidural pichnúť..

blondinka95
1. sep 2024

@misiacikova ahoj mala si epi v bojniciach?

misiacikova
2. sep 2024

@blondinka95 ahoj, áno

blondinka95
2. sep 2024

@misiacikova a aku mas skusenost prosim ta, mal kto pichnu ano? a platila si prosím ta? Lebo niektoré ženy na fb mi píšu ze platili min rok a ďalšia ze nie..

misiacikova
2. sep 2024

@blondinka95
Za epidural sa už nikde neplatí 😊
Ja som sa dosť bala, že mi epidural nedajú, lebo som nestihla prísť na to vyšetrenie vopred, ale keďže som tam bola hospitalizovana od prasknutia vody 1,5 dňa do pôrodu, tak hneď ten prvý deň som to každému hovorila, že budem chcieť epidural 😄 tak po mňa pan doktor poslal sanitarku a tá ma vzala k anesteziologovi na vyšetrenie a poučenie. Ďalší deň ráno po vyvolavani pôrodu ho zavolali a bol tam počas celého pôrodu. Dostala som epidural 2x. Pred tlacenim a potom ešte počas...
Obrovská spokojnosť, veľmi ochotní a milí všetci.
Dokonca keď som Dr.Mokšovi povedala, že budem chcieť epidural, tak som sa bála reakcie, že ma bude ohovárať, ale práve naopak. Povedal, že to veľmi pomáha, žena sa rýchlejšie veľakrát otvorí, keď je uvoľnená

blondinka95
2. sep 2024

@misiacikova jeej ďakujem za odpoveď. S panom dr mam dobre skusenosti tiez keď som bola hospitalizavana pocas tehotenstva a dúfam ze na neho narazim teraz pri pôrode tiež. Som rada ze ti to vyslo a trosku si ma ukludnila 🙂 vdaka

misiacikova
3. sep 2024

@blondinka95 rado sa stalo 😊 ešte ak ti to pomôže, tak na kohokoľvek z doktorov narazis, tak budeš určite spokojná 😊 sú tam mladí, skvelí lekári/lekárky 👌 každý jeden vrátane p.primarky sú super. Mňa dokopy vysetrovalo pred porodom 6 doktorov (2 muži, 4 ženy) a pri všetkých som sa cítila príjemne, komunikácia aj ochota taktiež super. Hoci som mala veľmi dlhý pôrod, personál bol úžasný. A ešte jedna rada- neboj sa veľa pýtať, komunikovať s nimi akk sa chces pytat, tak sa ich pytaj alebo budeš potrebovať niečo, popros o to a neboj sa čo na to povedia a pod... veď predsa ide o dieťatko a o teba, na ničom inom nezáleží. Ja keď som sa bála, či je malý v poriadku v brušku noc pred pôrodom, tak aj o 2hej v noci som šla poprosiť ze mam obavy, či ho môžu popocuvat a nebol problém ❤️

blondinka95
3. sep 2024

@misiacikova veľmi dobre sa to číta, naozaj ďakujem že si sa podelila o svoj zážitok 🙂 veľa ludi ma negativne skusenosti celkovo a tie sa širia najrychlejšie.. preto dobre padne pocut nieco pekne, hlavne ked ma clovek strach..
Dnes som mala poradňu a volala som aj do nemocnice, mam prísť na krv zajtra kvoli tomu epiduralu a dohodneme zvyšok vysetreni..Len ja trubiroh nemám u seba zdravotnú kartu, snáď ju nebudú potrebovať...

misiacikova
3. sep 2024

@blondinka95 myslím, že postačí tehotenský preukaz...teda aspoň odo mňa kartu nechceli, aj keď možno preto, že už zo mňa odtekala voda 😄
Naozaj nie je za čo... áno, aj ja som počula negatívne recenzie, ale je pravda ze za posledný rok-dva ani jednu. Porodnica Bojnice prešla veľkou zmenou... vrátane personálu, čo je super. Aj laktačná poradkyňa je skvelá 👌 pôrodné asistentky pri pôrode ma veľmi podporovali, našli pre mňa pohladenie, aj so mnou dýchali, keď som zabudla..
Teraz mi tam leží po pôrode kamarátka a tiež mi písala, že prístup a celkovo všetko pred 2,5 rokom a teraz sa nedá porovnať.. tiež mala inú skúsenosť, hlavne s prístupom personálu na sestonedeli a dnes mi po 3 dňoch pisala, ze sú tam strašne milí všetci 😊