Bývanie v Prievidzi - výhody a nevýhody

zara1996
17. júl 2024

Ahojte, aké sú podľa vás výhody a nevýhody bývania v Prievidzi? Pracovné podmienky neriešim.A čo sa týka obchodov a služieb ste spokojné?

elenajezova
17. júl 2024

Ja som z Prievidze a som veľmi spokojná. Jediné mesto, za aké by som bola ochotná vymeniť Prievidzu, je Praha. 🤣

zara1996
autor
17. júl 2024

@elenajezova a čo sa týka časti bývania, kde odporúčaš hľadať byt?

elenajezova
17. júl 2024

No za mňa prvá časť Zápotôčok. Od rodinných domov po dvojprúdovky pri Jednote. My bývame na Dobšinského ulici...

elenajezova
17. júl 2024

Som rodená Prievidžanka z Dlhej ulice. Aj tam je super bývanie. Ale také praktickejšie sú už Zápotôčky. Tichšía je ale táto naša prvá časť.

zara1996
autor
17. júl 2024

@elenajezova pozerám na mape a zapotôčky sa mi pozdávajú 🙂 necpaly a tam pri lesoparku ( asi kopanice) to je asi trochu ďalej od centra však?

blondinka95
17. júl 2024

@zara1996 zapotocky sú preplnené, byt tam urcitr nehľadaj, katastrofa s parkovaním. Za seba odporucam sever (kopanice), je tu kľud, zeleň. Je to ďalej od centra ale dá sa aj na pešo ak človeku nevadí chodiť
Kľudne napíš súkromne

larinka552
17. júl 2024

Je to v pohode. Čo sa týka obchodov, tak nie je to Viedeň ani Bratislava ale máš aj na výber a všetky potrebné obchody tu sú. Je tu veľa prevádzok, reštaurácie, bary, každý deň môžeš jesť inde. Navyše máš hneď po ruke Bojnice, čiže aj nejaká kultúra/ príroda/ atrakcie. V Prievidzi je vraj najviac taxi služieb na počet obyvateľov a cenovo sú veľmi prijateľné. Za kľudnejšie lokality považujem tie Kopanice a Staré sídlisko. Ale podľa mňa celá Prievidza je pomerne kľudná, okrem hlavných ciest lebo večer je takmer vždy ticho a nič sa nedeje 😃

zara1996
autor
17. júl 2024

@larinka552 s mužom sa nám Bojnice páčia, radi tam chodíme na výlety 🙂 to staré sídlisko je kde presne ? Ja bývam v Žiari nad Hronom a tu zdochol pes, s mužom nemáme radi väčšie mestá, ale Prievidza nám príde taká akurát, že určite lepšie ako ZH, ale zas nie nejako extra veľká 😀

larinka552
17. júl 2024

@zara1996 Stare sidlisko je najblizsie k Bojniciam. Je to priblizne rovnako daleko do Bojnic ako do centra Prievidze. Ved zo ZH je to blizko 👍😃 Ano Prievidza patri sice uz k vacsim mestam ale v podstate je aj tak mala a vela ludi tam rychlo budes poznat aj z videnia 😃

kitty2803
19. júl 2024

Ono záleží asi od toho co očakávaš, ja som bývala na námestí a teraz sme kúpili byt tiez blízko začiatok dlhej ulice, som tu zvyknutá u mna nepripadalo do úvahy ísť bývať do inej časti PD, tu mam všetko blízko, ja prácu, dcéra školu, sme tu zvyknuté a býva sa nám super.

prievidza12
12. aug 2024

Ahojte, prosím Vás pekne ako sa býva v súčasnosti na Falešníka je to tam bezpečné?