Stará verzus nová pôrodnica v Prešove

3. feb 2023

Ktora je lepsia a preco?
a este otazka som prvorodicka a na poradne treba sa objednat dopredu alebo ma zoberu aj bez objednania? 🙂

polodrahokam
3. feb 2023

v Prešove?

pusinka263
3. feb 2023

Ahoj.ja som sice rodila naposledy v 2017,ale ked pocujem,ze wc su v starej porodnici spolocne,tak ma mrazi. Urcite necakaj luxus ani v jednej,za mna vsak to ze wc je na izbe a boli sme 2-3 baby na izbe,bolo pre mna plus. S lekarmi som bola spokojna,so sestrami uz menej,ale to bolo ozaj davno. Drzim silno palce

monaona
3. feb 2023

Na poradňu sa objednáš už vlastne podľa toho kde chceš rodiť. 2020 som rodila v monobloku a nemôžem krivého slova povedať. Nie je to hotel samozrejme, ale nemocnica 🙂 prajem veeeľa síl, energie. 🙂 🙂

dota6
4. feb 2023

Ahoj, neviem porovnať. Ako prvorodička som sa rozhodla rodiť v monobloku a bola som spokojná. Bola som tam hospitalizovaná na rizikovom a to ma presvedčilo. Pôrod bol fajn, rešpektovali všetko. Nemala som klystír ani oxytocín, ten mi dali až v poslednej fáze na pôrod placenty. Nemala som nikoho zazmluvneného, rodil ma mladý lekár a bola som spokojná. Aj prístup pôrodných asistentiek bol super. Možno som len mala šťastie a možno je tam ozaj dobre. Novorodenecké bolo fajn, len každý rozprával niečo iné. Napriek tomu že sa narodila predčasne, pomohli mi dojčiť 😇 za čo som im vďačná. Na šestonedelí bolo tiež fajn, mala som nadštandard, lebo som introvert a chcela som pokoj s bábätkom 😇 sestričky tam boli fajn až na jednu takú nepríjemnú blond staršiu ale pri šťastí na ňu nenatrafíte.
Keby som rodila, idem znova do monobloku

gabika108
5. feb 2023

Ja tiež odporúčam monoblok hlavne že tie WC sú na izbe. S personálom som bola spokojná aj s lekárom co ma odrodil aj pôrodné asistentky boli veľmi zlaté. Tiež som bola prvorodicka a rodila som 2021

blondie257
26. feb 2023

Ja som sice mala sekciu nie klasicky pôrod, 3x 2007,2017, posledná okt 2022 a zakazdym v novej teda v monobloku.
Lekari,porodnici v pohode, aj posranduju.
Urcite ako spominali mamicky vyssie, tie wc na izbach.
nemala som zle skusenosti na oddeleni, kazda sestra bola ustretova, milá. V okt minuly rok sme tam boli uplne preplnene odd mamickami, a ani vtedy neboli sestry nervozne a pod. Jedna sestra je tam taka raznejsia, ale staci sa jej milo.prihovorit a ona potom zmäkne 😉 inac mi vo všetkom vysli v ustrety, aj tlak mi chodili merat radsej 2x s odstupom lebo kolisal a aby ma skor pustili domov 😉
Novorodenecke sestricky su v pohode, lekarky aj mladsie aj starsie tiez boli v pohode.
Boli aj praktikantky z fakulty zdravotníctva a aj tie boli zlate.
Ale teraz uprimne, ak budete vy mrzuta, neprijemna k nim, pripadne vecne sa stazovat,,potom viete aj Vas tak budu brať.
A ak sa stane ze niektora bude nevrla, kazdy máme obcas svoje bez nalady a zle dni, ale staci sa milo prihovorit , posrandovat oni hned pokreju, vlastna skusenost...ved viete staci ak niekto pochopi ze su aj take dni, alebo spravi lepsiu naladu...a hned vas budu brat inac.
Samozrejeme necakajte luxus, za ten priemerny a ak chcete byt sama su tam izby nadštandard alebo jednopostelove za poplatok.na kazdej izbe uz je skrina aj prebalovaci pult, cistota zo strany upratovaciek v pohode.
No vazne ak chcete lucusnejsie priestory zvazte inu porod, tusim krompachy a staru lubovnu si pochvaluju

Prve dve sekcie som bola sama, na jednopostelovej ale min rok som tam mala super partiu mamiciek( prijali ma skor kvoli tlaku a planovanej sekcii, ktora bola nakoniec hned na druhy deň) tak.bolo aj veselsie. Predsa moznost sa s niekym porozpravat je lepsia, aj sme posrandovali aj sme ostali dodnes v kontakte.
Co sa tyka starej pôrodnice....kamaratky ktore mali skusenost tak pri dalsom porode isli do monobloku.

A na CTG teda na tie posledne ,,poradne,, sa treba prvykrat objednat a potom uz na kazdej dalsej Vam daju dalsi termin. Aj na tom CTG su v pohode sestričky, tam vlastne chodia sestry z gynekolog.odd. ...treba nosit moč aby ste nemuseli tam na wc cikat, budu Vam merat zakazdym tlak, proste ako klasika poradna. Potom cakate na lekara ktory ma.sluzbu aby zhodnotil ctg pripadne urobia sono ci vysetrenie zospodu ak sa nieco nepozdava.ale vzdy vsetko povedia ak nieco Vam nie je jasne treba sa len pytat.
ale ako vravim ak sa budete usmievat vy budu aj oni. 😉😉

22lubka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz