Prijali vám dieťa do škôlky v Prešove?

22. máj 2021

Ahojte.
Viem, že materské školy ešte neposielali rozhodnutia o prijatí/neprijatí dieťaťa. No nemáte nejaké echo, ak máte niekoho známeho v prešovských škôlkach, ako to vyzerá čo sa týka kapacít? Prihlášky sa už posielali. Tak či ste niečo nepočuli.. 🙈 Vzhľadom na povinnosť 5 ročných...
Poslali sme prihlášky, syn ešte nemá 3. Tak to vôbec nevidíme ružovo.

mogaa
23. máj 2021

No pre istotu by som pobehala aj súkromné škôlky, ak v septembri nebude mať dieťa 3roky, tak je veľmi pravdepodobné že ho nevezmú....U nás nebrali deti čo v septembri nemali 3 ani v minulom roku, takže bude veľa prihlášok, k tomu povinná predškolská dochádzka a je jasné že nepoberú ani niektorých trojročných....

mogaa
23. máj 2021

kapacita nepustí

hruska91
23. máj 2021

Skuste skolky v okoli

nataly93
25. máj 2021

Moja bude mať v decembri 4 a nezobrali ju.. Kamošky mi radili že mám dať len na jednu skolku a neprijali ju tak sme rýchlo dali na dalsiu a uvidím ze ako.

autor
25. máj 2021

@nataly93 ako vies ze nezobrali? Uz posielali rozhodnutia? Alebo si sa bola pýtať? My cakame 😒 tiez som niekde citala, ze dievcata radia dat iba na 1.. Podla mna to je blud. Obzvlast v takejto situácii. To je sila inak, bude mat uz 4 a nevezmu 🤦🏻‍♀️

autor
25. máj 2021

@mogaa súkromnú si dovoliť nemozme, kedze neviem este ako to bude u mna s platom a podobne..
@hruska91 skúsili sme 3..musime sa riadiť aj vzdialenosťou, kedze auto mame len jedno a muž na nom chodi do prace.. ja budem vodiť maleho do skolky.. V okoli mame len 2 skolky, asi 20 minut peso.. Ostatne su vsetky daleko.. Skúsila som dat prihlasku este na tretiu, ta je na inom sídlisku, tam by som musela ist s malym mhd, potom dost dlhý úsek peso a potom opäť mhd do prace.. Neviem si to takto predstavit.

nataly93
26. máj 2021

Zatiaľ len mail mi prišiel že nieje prijatá, bola som teda dosť sklamaná. Vraj kvôli novému zákonu kedy musia prijímať prednostne 5rocnych zo spadovej oblasti. Ale ma už taký vek ze proste ju musia zobrat inde doma už byť nemôže 🙂

autor
26. máj 2021

@nataly93 a mozes mi napisat ktora skolka to bola? Alebo aspon sidlisko? Tak ja som teda dost zvedava ako to bude, ale ani s tym nepočítam, ze by ho vzali.. Kazdy den cakam v schranke obalku alebo aspon mail 🤦🏻‍♀️

nataly93
26. máj 2021

Antona prídavku.. Prišlo im 105 žiadosti a prijali 28 deti..ale na fb som čítala že do nejakej škôlky prijali aj 2rocne a jedna písala ze do dvoch škôlok jej prijali dieťa je to nespravodlivé no...

nik2211
28. máj 2021

Prijali mi do oboch škôlok, do kt som dávala prihlášku. Malá bude mať v novembri 3 ročky.

autor
28. máj 2021

@nik2211 wau, tak to je super, gratulujem 🙂 môžem vedieť ake skolky? Pripadne aspoň ake sídlisko?

nik2211
28. máj 2021

Ďakujem 🙂. Tiež som mala obavy, či nám ju vezmú. Sídl 3, MS Mirka Nešpora a MS Mukačevská (štátna, nie tá cirkevná, čo je hneď vedľa)