Krst - grékokatolícky kostol v Ľuboticiach

27. jún 2024

Ahoj baby sme s muzom zobraty len na urade dcerka sa nam narodila pred 6 mesiacmi a chceli by sme ju pokrstit. Krstili ste niektora v tomto kostole aky tam je farar. Popripade kde ste krstili v greko kostole pary ktore nie ste zobrate totiz bolo mi povedane ze uradny sobas nie je uznavani cirkvou. Dakujem za info.

majkabambulik
27. jún 2024

Skus skupinku Veriace mamicky tam najdes aj lokalne grekokatolicke zienky, co ti poradia ked zopakujes tuto otazku https://www.modrykonik.sk/group/2055/

janinah
27. jún 2024

Greko kostoly nemáme,gréckokatolícke áno,tebe by sa asi tiež nepáčilo,keby ti niekto komolil meno.....

nika3136
27. jún 2024

@janinah
Vsetci sme pochopili pointu. U nas v obci sa rozprava narecim a vzdy sa vravelo "grego... alebo greko", az pomerne neskoro som sa naucila spravny jazyk. Tak ako sme nechodili do kostola, ale do Cerkvi

janinah
28. jún 2024

@nika3136 ale zjavne si nepochopila moju pointu....

autor
28. jún 2024

@janinah @nika3136 baby nenatahujte sa mate obe pravdu ja som rusinka poznam tuto "problematiku" myslela som ze v meste sa to vola kostol kedže tu sa narečia nepouživaju. No a k cielu :D v cerkvy v Luboticiach ma farar hned zrusil prva podmienka cirkevny sobas tak musim hladať inde 🙂

majkabambulik
28. jún 2024

@nika3136 @janinah zienky, keby ste tak bojovali za ohlasovanie ziveho Jezisa tu na MK tak by z Vas mal Jezis velku radost v nebi... ci je to napisane grecko ci greko autorke to nepomoze, autorka chce dat pokrstit dietatko, aby v jeho dusicke bol prvy zivy Boh v troch osobach, otec, syn Jezis Kristus a Duch svaty.

majkabambulik
28. jún 2024

Skusila si tu skupinku co som ti napisala? https://www.modrykonik.sk/group/2055/ su tam aj manzelky knazov vychodneho obradu, tak tie ti urcite lepsie poradia ako my tu laici.

autor
28. jún 2024

@majkabambulik ano, a tiez mi hned bolo povedane ze uradny sobas je neplatny :( no velmi by som chcela pokrstit malu ale nevidim to ruzovo.....

janadj
28. jún 2024

Keď nemáte cirkevný sobáš tak je to o farárovi a nie každý ti pokrstí dieťa - musíš len hľadať, ktorý bude ochotný pokrstiť a druha vec vyberte krstných rodičov ktorí budú mať sviatosti nech nemáte ďalší problém. Držím palce aby ste našli čoskoro ochotného farára😊

autor
28. jún 2024

@janadj dakujem krstných tiez si dam potom pozor koho budem vyberat

majkabambulik
28. jún 2024

Chapem, ak nepochodis u nikoho , tak chod ku rimsko katolikom, tam s tym problem nemaju a do krstneho listu sa zapise tvoj vychodny ritus. Akurat to nebudes mat 2 v 1 cize krst bude platny ako v celej katolickej cirkvi ale dietatko nedostanie birmovanie, lebo to sa dava u rimsko katolikov az neskor. To ze mas velku tuzbu ho pokrstit je sila, ktora vie preco ti to dava. Vola sa to Duch svaty. Poznas otcov exorcistov? Su to knazi, ktori pomahaju chudakom, co si zacnu so Zlym, cize diablom cez rozne magie, vestice, spiritizmus atd no a potom to nezvladaju a psychiatricke lieky nefunguju... Jeden takyto knaz-otec exorcista dal vlastnu skusenost z jeho praxe. V jednej porodnici pracovala zdravotna sestra - satanistka-nikto o tom nevedel!. Ked dietatko doniesli domov v priebehu mesiacov a prvych rokov zacalo sa im nepozdavat nieco, jednoducho dojca a batola do 3r sa takto nesprava. Tak zasli za knazom a opisali, co za cudne veci sa deju u nich doma a aj s dietatkom pritom lekari vylucili zdravotne problemy. Knaz bol nastastie vdelanejsi v tejto oblasti a zorganizoval krst spolu s prizvanym knazom otcom exorcistom. Ked zacali obrad krstu toto uz odrastene batola zmenilo hlas a ozvala sa veta " ja som tu bol skor!". Ozval sa diabol. Urcite sa nic take nestane na 99,9999percent u teba, no ber to tak, ze diabol ti bude podsuvat myslienky-kasli nato, nekrsti, pozri ake mas problemy, len, aby si to vzdala. Inac vedela si, ze pri krste sa modli takzvany maly exorcizmus? Cize zriekanie sa zleho ducha - diabla? Tak ti prajeme vsetci, aby si ten boj aj v mene dietatka vyhrala a porazila Zleho. ❤

truntull
2. júl 2024

Viem o jednom kňazovi z iného okresu ktorý pokrstil dieťa v greckokatolickom chráme. Sk chceš do správy ti dám meno.Rodicia nemali žiaden sobáš

autor
3. júl 2024

@truntull dik mozes mi napisat

14petulka88
3. júl 2024

Ja som krstila 2 deti v greko, sice v kosiciach ale nemali sme problem ze najprv niesme zobraty a pri mladsiom ze sme zobraty na urade. Farar mal jedine podmienku ze krstny rodicia bud nech su slobodny alebo vzaty v kostole.

truntull
5. júl 2024

Napíš mi prosím správu,neviem ti napísať. Ďakujem

susano
12. aug 2024

Farára z Ľubovca poznám osobne, sme rodinní priatelia. Myslím si, že pokiaľ ste úradne vzatí, on nebude ochotný krstiť dieťa. Môžem sa ho keď tak opýtať.

autor
24. aug 2024

@14petulka88 a prosit ta este twn farar posoby v kosiciach mne by to nevadilo iala by som do ke. Mozem ti spravu napisat?

autor
24. aug 2024

@truntull pisem dakujem

14petulka88
24. aug 2024

Kludne