Hudba pre predškolákov v Prešove

athelas86
28. aug 2024

Ahojte, venuje sa v Prešove niekto hudobnej výchove pre deti v predškolskom veku teda 4-6 rokov? Skúšanie rôznych nástrojov, rozvoj rytmizácie, sluchu, intonačného spevu a pod.. samozrejme primerane veku teda hravou formou.
Hudobné školy ponúkajú kurzy až pre školákov a v škôlkach sa hudba berie dosť okrajovo. Našiel som len https://www.yamahaskola.cz/sk/programy-pre-deti ale tí cez školu Pimpollo v Prešove ponúkajú hudobné kurzy len pre menšie deti, pre škôlkarov už nie.

Môže byť aj nejaká súkromná osoba nemusí byť priamo hudobná umelecká škola.

simona20201309
28. aug 2024

@athelas86 chodí do MS?

athelas86
autor
28. aug 2024

Áno chodia, hľadám to pre dve deti (3 a 5r).

simona20201309
28. aug 2024

@athelas86 tak hudobnú vôbec nemajú len tak okrajovo. Všetko čo spomínaš majú v MS vo výkonových štandardoch.
Toto je súčasť v MS. Všetko z toho co spomínaš majú tam. O nič neprídu ak začnú navštevovať ZUŠ v 1roc
Práve preto asi nie sú žiadne zusky pre skolkarov. Hudba je v MS časťou aktivitou

earlgrey
28. aug 2024

Poznám muža, ktorý sa tomu dlhé roky venoval, vyštudovaný človek, len teraz pracuje v detskom domove, ale môžem sa ho opýtať, či robí aj súkromné hodiny, teda ak chceš. On býva pri Prešove.

athelas86
autor
28. aug 2024

@simona20201309 Ok diky za vzdelávací program ale ja vidím bežnú hudobnú úroveň učiteliek tak si myslím že prax je iná a navyše to nezodpovedá môj dotaz. Vedia to s deťmi, no väčšinou nie sú hudobníčky. V iných mestách sú takého kurzy dostupné napr. spomínaná HŠ Yamaha kde je vyššie link sa venuje vyslovene malým deťom čo má svoje špecifiká. Lenže oni sú len v Košiciach a iných mestách

athelas86
autor
28. aug 2024

@earlgrey to by bolo super 🙂 skús sa opýtať a keďtak poslať kontakt. Diky

earlgrey
28. aug 2024

@athelas86 Jasné, už som napísala, čakám na odpoveď.