Zatuchnuté tmavé prádlo

16. jún 2024

Ahojte mam taky problem. Mam novu pracku smart samsung cca pol roka. Mam taky problem a to je , ze ked periem cierne pradlo, po vybrati z pracky mam pocit ze je take zatuchnute. Mam to aj po vysuseni. Pri bielom a farebnom pradle sa mi to nestava.Cim to moze byt? Cierne pradlo periem na programe ochrana farieb na 40tke, a pouzivam perwoll black renew ( skusila som aj z dmka na cierne pradlo, ale ten “puch” ostal)

gribka1
16. jún 2024

Ako dlho trvá program, možno nie je vyhovujúci.

autor
16. jún 2024

@gribka1 no je to program na farebne pradlo- ochrana farieb- trva hodinu a 15 min

gribka1
16. jún 2024

Je to zvláštne, ešte som sa s tým nestretla. Dá sa tam pridať ešte opláchnutie?

lindus_esterka
16. jún 2024

Mam rovnaky problem, použijem rovnaky program, prasok aj avivaz a biele a farebné vonia, zato cierne po vyprati smrdi zatuchlinou, nastiastie po vysuseni uz nie (ale ani nevonia). Pomohlo mi len vymenit prasok aj avivaz

mia16081996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gribka1
16. jún 2024

Ber to na programe farebné.

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. jún 2024

@gribka1 ved periem to na programe farebne a mi smrdi

autor
16. jún 2024

@lindus_esterka a s cim peries teda tmave ?

gribka1
16. jún 2024

Jaaj, ten program je ochrana farieb špeci? Tak potom iný prášok, môže to byť tým, že obsahuje niečo navyše.

aaadkaaa
16. jún 2024

Par veci mi takto zatuchlo, nepomohlo zmeniy prasok ani avivaz, tak som sa nastvala a este pred vyhodenim som ich oprala na 60 a puch bol prec... veci to prezili

basulaak
16. jún 2024

Vycisti si v prvom rade pracku - lanza cistic pracky, kludne aj dve balenia po sebe. Ja som 3. raz este dala ocot do bubna a na 95. Vycisti tesnenia, filter a suflik ako aj priehradku na suflik. Po tomto vsetkom per so sanytolom (detinfekciou na pradlo), per na vyssych stupnoch ak pradlo znesie (50/60) a na konci ak mas pusti este rezim dezinfekcia parou. Mala som podobny problem nielen s ciernym pradlom. Problem bol v bakteriach/plesniach co sa mi usadili v pracke. Teraz uz vsetko pradielko krasne vonia. Aj po vyschnuti a vyzehleni aj ked vyberiem po case zo skrine. Mas zanesenu pracku.

minnie30
16. jún 2024

tiež mám ten problém, riešila som to tu minulý rok, od novoty mi prádlo smrdí, zmenila som prášok a stále smrdí. Tiež mám Samsung práčku

nataliik
16. jún 2024

Treba vyčistiť pracku. Použi ocot a program na vyčistenie bubna

autor
16. jún 2024

@basulaak ach no prave ze mam taku energy setriacu pracku, napr program parna hygiena mi zozerie strasne vels energie tskisto aj progrsm bablna kde je 60tka…

rozculena
16. jún 2024

veci smrdia,lebo sa stále perie len na 30 stupňoch.Treba občas vyprať aj na 60tke.

fantaghiro21
16. jún 2024

...mne sa zda,ze som kedysi tieto gely pouzivala a prestala prave kvoli zatuchline. Smrdeli mi,ale bolo to uz dost davno...
Pouzivam prasok,ocot ,striedam s gelom,niekedy kapsule ale na farebne .mozno skusit vymenit za prasok alebo gel na farebne....

A keby si skusila dat papieriky na pranie do bubna?
Mohlo by to byt aj farbou z oblecenia,ak mas nejaky intenzivny program?

basulaak
17. jún 2024

Moze byt. Ale raz za cas to treba presne aby sa toto nestavalo. 🥴👍

ketrin1984
17. jún 2024

V DM majú dezinfekčnú aviváž,treba skúsiť.Myslím si,že čierne prádlo nevonia lebo tým že je čierne je napustené tou farbou a tá nepustí vôňu.Zvlášť čierne rifle napr.tak zvláštne páchnu po tej farbe.A je rozdiel aj aké čierne prádlo.Napr.tričká čo nosím doma skôr budú časom páchnuť ako niečo čo nosím len vonku.Domáce veci to si často človek zakydá a zaprská pri varení a to na tých 30st.praniach poriadne nevyperie a ono to tam kvasí a hnije si myslím.

eludka
17. jún 2024

treba aj nechavat otvorenu pracku, ked sa neperie, aby a sa v nej nemnozili bakterie

autor
17. jún 2024

@eludka vzdy nechavam otvorenu aj bubon aj priehradku

@rozculena periem aj na 60tke - postelne, uteraky spodne pradlo a biele veci. Striedam to, farebne a cierne veci periem na 40

w3ronika77
17. jún 2024

Ja som tiez presla z gelu na prášok kvoli zatuchline tmaveho, prašok a k tomu este aj sanytol dezinfekcia. Pomohlo. Akurat teraz som pre zmenu kupila savo gel na farebne- pouzivam aj na tmave a pekne vonia zatial

autor
17. jún 2024

@w3ronika77 A prasok aky si mala na tmave ?

lindus_esterka
17. jún 2024

@autorka skusala som cocolino a perwoll aj woolite na cierne a obycajny ariel a zle bolo, tak teraz mam persil gel, striedam s denkmit praskom tropical garden a avivaz silan fresh air. Na 1 stranu mam pocit ze si len nesadol gel a avivaz, na 2.stranu ked som rovnaku kombinaciu (ariel+cocolino) dala na farebne tak problem nebol 🤷

w3ronika77
17. jún 2024

Ked bolo zatuchnute persil gel. Teraz som davala ariel prasok na vsetko

alik1986
17. jún 2024

Nepíšete či dávate pračku vyčistiť.Má ta vaša práčka program čistenie bubna ?

minnie30
17. jún 2024

@alik1986 mne osobne práčka smrdela od novoty, ako sme ju kúpili. práčka má čistenie bubna cca niečo cez 3 hodiny a ked mi vypíše, tak ju púšťam na čistenie, nezatváram ju... neviem, ako ostané

autor
17. jún 2024

@alik1986 Áno mam a vzdy ked mi vypise sama zw treba spustiť čistenie bubna tak soustam. Aj s tabletou na odvapnenie

alik1986
18. jún 2024

Ja ju dám čistiť každý mesiac.Niekdo by povedal že to prehánam ale verte mi oplatí sa to.Do práčky nalejem čistič z Lidlu ten je dobrý a lacný + tam hodim 2 tablety do myčky .Dalej tam nasypem pol kila kryštalickej sódi a nalejem aspon liter octu.Po každom praní nechávam otvorené dverka na práčke do korán a nádobu na prášok vytiahnem a riadne vyumývam a dám ju bokom.Hadrou utrem vnútro práčky a dverka práčky.Toto je naša tretia práčka a každa išla z domu preto lebo prádlo smrdelo

kloranebb
27. aug 2024

Mam ten isty problem s ciernym pradlom.