Zatuchnutá práčka

20. jan 2024

Ahojte prosim vas co pomoze skusala som frosch a nepomohlo ... a cim vycistit tiegumy? Citala som vyliat cely ocot? A to ten co kupujem norm. V potravinach nasla som biely ocot v DM. Pripadne kyselina citronova porqdte

nika_val
20. jan 2024

Tie gumy vyčistiť vlhkou handričkou, prípadne kludne môže byť namočená v tom octe.
A ano do práčky aj do odmeriek na prášok a aviváž tiež dať ocot.
Pustiť najdlhší program a najvyššiu teplotu čo ti ide nastaviť na práčke a je to. 🙂
+ dvierka na práčke po dopraní nechavať otvorené

79viktoria79
20. jan 2024

Všetko vycisti octom,vystriekaj,a nalej aj do bubna a pusti na 90st,nezabudni na filter dolu, vyčistiť

bublinka1426
20. jan 2024

@79viktoria79 kolko octa do bubna prosim

slavomira236
20. jan 2024

Ja davala som raz za cas lanzu cistic.

autor
20. jan 2024

@79viktoria79 a ocot normalny ci mOe byt aj ten z dm 10%

aurinia
20. jan 2024

Mne ocot nepomohol....celú práčku som vydrhla so savom, všetko som vystriekala, tu gumu som vydrhla ručne. Dala oprať handru staru so savom na 90stup. Asi 2tyzdne som do prania pridávala calgon a prestala som používať pracie gély. Odkedy používam sypký praci prášok sa mi to nestalo. Prvé pranie ktoré som pustila po tejto očiste bolo biele.

lujza123
20. jan 2024

Ja dávam na prečistenie celý liter počtu a naprázdno praci cyklus na 90

nelca84
20. jan 2024

Kazdu chvilu je tu tato tema a vsade to pisem... ocot pomoze na vodny kamen, ale ak pracka zapacha, je to od usadenej mastnoty, na to ocot nepomoze. Hod do pracky 2 tablety do umyvacky a pusti na najvyssiu teplotu. A hlavne nepouzivat kapsuly a gely na pranie.

autor
20. jan 2024

@lujza123 a.mam ho vyliat do bubna ci kde sa dava prasok?

lujza123
21. jan 2024

Ja ho dávam tam kde prášok.
A striedam to, raz dám ocot a raz zas take tie tablety na čistenie práčky, v každej drogérii ich majú.
My mame hrozne tvrdú vodu + staré potrubia z ulice, mne odchádzali všetky spotrebiče rad radom tak som si zvykla takto všetko čistiť raz za mesiac, aj práčku aj umývačku.

lugie
21. jan 2024

Mne pomohol normálny čistiť pračky, napr. z lidla. Vyčistila som ju podľa návodu, a už absolútne nepoužívam pracie gély a ani kapsule, vôbec. Pračka mi od vtedy nesmrdí, mohla som ju čistiť koľko som chcela, podľa mňa zatuchnutá bola práve od tých gélov.