Zápach v miestnosti

keira
24. jan 2024

čo môže spôsobovať neidentifikovateľnú "vôńu" v izbe? vyvetrá sa, na chvíľu pokoj, a potom zas taký typický "smrad". v izbe sa pravidelne vetrá, vysáva, utiera prach, no všetko, ako sa patrí.

hipuska
24. jan 2024

Pleseň. Niekde pod plavackou, za skriňou, pod kobercom. Nevyliala sa tam voda?

keira
autor
24. jan 2024

@hipuska nevyliala :(

vulka
24. jan 2024

@keira Podľa toho, čo v tej izbe je. Staré drevo, drevokazná huba, založené desiata, farby, umnelé materiály,...

mareka49
24. jan 2024

Koberec?

keira
autor
24. jan 2024

@vulka nie, nic take, ratanovy kos?

keira
autor
24. jan 2024

@mareka49 ako zistim?> ked k nemu pricuchnem, vsetko ok

mareka49
24. jan 2024

Môže to byť malé miesto si myslím a to sa stále vyparuje do tej miestnosti.
Musela by si centimeter po centimetrov ňuchat🙄

laura164
24. jan 2024

Môžeš mať za skriňou, posteľou pleseň. Smrdieť môžu aj matrace, niečo v skrini, v perinaku

januska12323
24. jan 2024

Čo v tej izbe je? Niektoré nábytky voňajú dlho.

saxana000
24. jan 2024

Kvety?nejaka preliata.hnijuca rastlinka..

jaskolka
24. jan 2024

Aký je to zápach? Pleseň, zatuchlina? Ci len "niečo také zvláštne"?
Keď sme bývali ešte u svokry, tak v predizbe mala vždy takú zvláštnu vôňu, nebol to zápach, len skratka stále bolo niečo cítiť. Zvykli sme si na to, podľa mňa to bolo z nábytku, má tam také umelé kreslá a stolík, skrinku,na tej je misa s umelým ovocím, na stene háčkované gobeliny, čiže tie si už také nasiaknute tirz tým, a toto dohromady robí tú "vôňu"

sovica
24. jan 2024

@keira Tiež sa prikláňam k plesni. Ak máš v izbe skriňu, policu, sedačku blízko steny, skús ich odtiahnuť, či sa za nimi netvorí pleseň, skontroluj všetky kúty, spodok stien aj okolo okien, pod parapetom... Aj pod obrazom, ak je zavesený na severnej strane, alebo na stene, ktorá nie je zateplená, sa môže tvoriť pleseň... A ako píše @januska12323, aj z nového nábytku alebo matracov sa môže dlhšiu dobu vyparovať "chémia".

hipuska
25. jan 2024

Pleseň nemusí byť vidno. Stačí zle prúdenie vzduchu. Vyššia vlhkosť v miestnosti. Pozri rohy okien, ako konci sklo, či.nie.je pleseň. Nemáš mokré okná tam? Ráno? Nemusíš prádlo dnu? Vtedy vlhkosť zvykne "vchadzat" do.jednej miestnosti

keira
autor
25. jan 2024

@jaskolka prestahovali sme izbu, kde ten zapach bol, a zapach sa prestahoval do tej druhej izby. uz si myslim, z eja budem problem 🙂)

januska12323
25. jan 2024

Tak to bude asi nábytkom.

keira
autor
25. jan 2024

@januska12323 ikea kniznica

pandicka999
26. mar 2024

Prišli ste na to prosím? Ja mám ten istý problém a neviem co to je, pieseň nikde nemáme

keira
autor
26. mar 2024

@pandicka999 nie, vobec, stale vetram len

pandicka999
26. mar 2024

@keira a není to tou knižnicou? Tiež mam v spalni komodu ikea a veru je niečo z nej niečo cítiť

maryetta
26. mar 2024

Inac to mame aj my. Iba v detskej izbe. A nechapem. Nabytok je vsetko nove. Jedno co tak podlaha. Ale ta bola cela prebrusena. Zrenovovana. Tak ako aj v dalsich izbach. Vetram vkuse.

pandicka999
26. mar 2024

@maryetta my máme v detskej zase ako u doktora a tiež neviem prečo. Skriňou to není, ta krásne vonia od malého veci. Všetko som už "počuchala" tak ja už neviem.

keira
autor
26. mar 2024

@pandicka999 nie, nie je .. to je iny pach zas .. zo starych knih :D

keira
autor
26. mar 2024

@maryetta ja si vravim, ze to bude uz len mnou!