Zájdené dno záchoda

1. feb 2024

Baby, pomoc. S čím toto znicim?
Nedá sa na zo pozerať.. nejde mi to klasicky vydrhnut s prostriedkom do záchoda. Máte nejaké rady,
Ďakujem.

ejbyk
1. feb 2024

Tableta do wc z DM... zaliať octovou vodou vriacou a cez noc nechať pôsobiť.

milanemila
1. feb 2024

Ja som takyto zachod nasla po najomnikoch :/ proste bol priebezne zle cisteny. Mne pomohlo dat tam prekarbonat sodny a zaliat vriacim octom, nechat sumiet a potom posobit, vydrhnut zachodovou kefou.

autor
1. feb 2024

@ejbyk myslite tuto, tu som mala na noc a teraz tato priložená foto je fotena po noci, kedy tam bola tato tableta

autor
1. feb 2024
viestta
1. feb 2024

Je to vodny kamen, bud tam nalej na noc tu najobycajnejsiu fixinelu alebo tie tbletky opakovane

kamilieri
1. feb 2024

Vysypať celú kyseliny citrónovú 80g na noc (kúpenú v jednote). Ráno umyť kefkou. Mne perfektne zišiel celý vodný kameň, skúšala som aj ocot, ale táto kyselina je lepšia.

blondiee83
1. feb 2024

https://www.drogeria-vmd.sk/pulirapid-classico-...
tento modry pulirapid, je to zazrak na vodny kamen a spinu... Nam pri stavbe domu pokaslali jedno wc, zle splachuje a veru sa natrapim s cistenim... Vyskusala som snad vsetko, podla mna neexistuje pripravok (okrem agresivnej kyseliny), ktory by som nekupila...A tento pomohol, mam krasne ciste wc. Plus som kupila v dm taku tvrdsiu a dlhsiu kefu,s ktorou sa lahsie dostanem aj na nepristupne miesta...
https://www.mojadm.sk/profissimo-wc-kefa-s-cist...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akvi
1. feb 2024

Používam tiež tablety, ale z Kauflandu, zatiaľ vyčistili všetko. Ak to ale nepôjde, tak zaručene kameň odstráni HG čistič na vodný kameň, ten silnejší treba kúpiť. Vodu z WC treba odčerpať, nie je to príjemná činnosť, ale tej vody je tam proste veľa a všetky prípravky riedi a potom sú málo účinné. Takže vycerpaj vodu, nastriekaj to HG a malo by to fungovať. Fakt som tým vyčistila aj storočný vodný kameň.

akika722
1. feb 2024

Obyčajný ocot a nechať posobit cez noc
Rano len prečistiť a bude to ako nove
My keď sme sa nasťahovali do domu,prvý mesiac sa robil šialený vodný kamen, az čierny a nešiel dole ničím,absolútne ničím
Po mesiaci a pol sme zistili ze na splachovanie je prepnuta studňova voda a ta to robila
Naliala som už zo zúfalstva liter octu,nechala na noc
Rano prešla kefou a skoro som odpadla
Krásne čisté
(Predtým som ale skúsila toľko toho a nič nepomohlo)

renata1405
1. feb 2024

Nalej tam savo

lucysl
1. feb 2024

čierny domestos, úplne to odstránilo všetok kameň

egonsk
1. feb 2024

Naliat 0.5L az 1L kyseliny solnej (chlorovodikova) (aspon 31%, idealna je 36-38%) a za par minut az do 2h to bude krasne ciste, akokolvek hruby nanos vodneho, alebo mocoveho kamena.
Akurat si otvor, alebo spusti vetranie a nedychaj vypary, lebo ti to nalepta pluca. Tiez si davaj pozor, aby si sa nepoliala tou kyselinou a kovove veci z WC vynos predtym von, aby nezacali hrdzaviet.

isis234
1. feb 2024

soda bikarbona+kyselina cironova, zaliať octom a horúcou vodou..... pomáha i toto: https://www.consumentenbond.nl/badkamerreiniger...

buberova
1. feb 2024

Mala som taký ružový sáčok z drogérie na čistenie wc.. asi sa to volalo jasno alebo čosi také.. stojí to pod euro a pomohlo to.. síce som to nemala v takomto stave a potom bolo wc perfektne biele

simca06022011
1. feb 2024

@blondiee83 ta kefa z dm je spickova...

zuzuliennka1
1. feb 2024

ocot, soda bikarbona, kyselina citronova - najlepsie vsetko spolu, nasypat kys. citronovu so sodou a zaliat octom (zohriatym)

terka512
1. feb 2024

https://www.superobchod.sk/cistic-na-toaletu?gc...

Najlepšia vec na čistenie zájdeného WC,oveľa účinnejšie ako chémia. A vôbec sa nemusíš báť poškriabania povrchu misy.

akika722
2. feb 2024

@terka512 da sa to kúpiť aj v kamennej predajni?

terka512
2. feb 2024

Nevidela som to úprimne, možno v Obi, ja som to raz objednala z toho superobchodu (prišlo to ok) a potom už veľakrát z aliexpressu, tam to stojí ani nie euro za kus

akika722
2. feb 2024

@terka512 vdaka 🙂

mimusha3
2. feb 2024

Pol litra kyseliny chlorovodíkovej nalej cez noc, ráno len spláchneš a hotovo.

enoula
2. feb 2024

Z dm odstranovac vodneho kameňa, vyborny vyrobok na vsetko mozne
https://www.mojadm.sk/denkmit-cistiaci-prostrie...

cacianka
4. feb 2024

Bože, načo robiť všelijaké miešané drinky hento tamto a ešte ono. Výber vodu, nalej horúci ocot a nechaj pôsobiť. Starou špongiou vydrhnes a splachnes. Mne ocot inú glazúru hrubú odstránil! Podotýkam - v robote som našla hnusný kameň, tak v pohode ocot pomohol. Mmch dostať aj silnejší - viac %

macatt
4. feb 2024

@mimusha3 tiež dávam kyselinu chlorovodíkovú a netreba už nič dočisťovať😀

blondiee83
4. feb 2024

@enoula napr.mne tento absolútne nezabera, veľká slabota

akika722
4. feb 2024

@cacianka ani horúci netreba
Aj obyčajný priamo z fľaše pomôže
Mam odskúšané 🙂

cacianka
4. feb 2024

@akika722 ok, ale je dobré zvýšiť účinok a zrýchliť proces. Pritom toto čo je na obrázku, je šuvix proti tomu čo dokáže ocot

lusyc
4. feb 2024

Vyskúšala som všetko na ten náš, vratane koly, keď sme sa nasťahovali. Pomohol až čistič wc z lidla, žltý. Ten čo býva aj XXL balenie. Používam stále, inak sa zajdenie vracia.

nana8989
4. feb 2024

Pulirapid 😊