Zachránim vyblednuté tričko?

natalia2007
3. sep 2024

Nechala som dost dlho na susiaku tmavozelene prevesene tricko a prazilo nanho slnko, ostal tam pasik na chrbte vyblednuty ako bolo prevesene na tycke. Manzel ma skoro zabil. Viem, ze asi sa to neda zachranit, ale vyskusam aspon tu sa spytat ci neporadite, ci by ho niezo zachranilo? Uz som myslela cele ho namocit do sava :D Ze bude inej farby, ale aspon v jednej farbe :D

deti95060810
3. sep 2024

skús dať do prania ocot...ocot farby troška zvýrazňuje.

natalia2007
autor
3. sep 2024

@deti95060810 za pokus nic nedam, dakujem

dzescebuly
3. sep 2024

@natalia2007 ja pochybujem že to zachranis

cacianka
3. sep 2024

farba odišla, už sa nevráti.
jedine ak sa tričko dá - materiál, vzor, obrázok to dovolí, - tak zafarbiť

cookie29
3. sep 2024

manzel Ta skoro za toto zabil? :(

januska12323
3. sep 2024

No bože jedno tričko hore dole. Bude ho nosiť na doma, kvôli tomu vyvádzať?

lakebabe
3. sep 2024

@natalia2007 nepomôže nič je to vytahana farba. Nech ho muž nosí po dome

earlgrey
3. sep 2024

@cookie29 Presne to som išla napísať...zabíjať, aj keď myslené v úvodzovkách, pre tričko? 🤔

moonlight1210
3. sep 2024

Tomuto farbu uz nevratis. Ani octom. Ja som tak kedysi znicila cervenu koselu a tiez ma mama skoro prizabila (poriadne nakricala na mna).

Tu uz len kupit zelenu na textil v tubicke (pripadne aj zltu a modru), namiesat spravny odtien, podlozit tricko zvnutra kartonom a stetcekom s tenuckym koncom opatrne ciaru dofarbit a farbu zafixovat podla navodu.

Ak teda to tricko ma taku hodnotu, ze stoji za to sa s nim tamto pohrat.

alickapusinka
3. sep 2024

Netrápilo by ma vyblednute tričko skôr to že manžel ťa skoro zabil.Pre obyčajne tričko ťa skoro zabil nesranduj.

natalia2007
autor
3. sep 2024

@alickapusinka
@earlgrey
@cookie29
Boze baby, ved berte to trochu s nadsadzkou, jasne nevyvadzal, len bol trochu nastvany ci nestastny alebo ako to nazvat, lebo to tricko stalo 40 eur a bolo jeho oblubene, stale ho nosil.

cookie29
3. sep 2024

@natalia2007 moja asi si na MK prilis kratko, mne humor nechyba ale bohuzial toto je prehnana reakcia, ktora by tu kludne bola mozna... mozno keby tam bola spon smajlik alebo uvodzovky, inak ma tu uz nic hadam neprekvapi

natalia2007
autor
3. sep 2024

@cookie29 co je prehnana reakcia?

natalia2007
autor
3. sep 2024

@januska12323 nevyvadzal myslela som to obrazne

earlgrey
3. sep 2024

@natalia2007 To nemení nič na tom, čo som napísala...sú to len materiálne veci, kvôli ktorým inteligentný človek "neprizabíja" niekoho iného. A nemyslí si, že si veci nevážim, ale tak ako si to prehnane napísala, tak prehnane reagoval aj tvoj muž. Nech si kúpi nové. Ak by si aj kúpila nejaké somariny na "záchranu" trička, vynesú ťa buď rovnako draho alebo trocha menej, tak mu dolož do trička, alebo mu kúp nové 😀 vec vybavená...

natalia2007
autor
3. sep 2024

@earlgrey este mas pre mna nejaku mudrost, alebo nevyziadanu radu? Nech neumrem sprosta

stanulienkat
3. sep 2024

Boze baby...už aj ja večný frflos som pochopila že to použila ako nadsázku. Zrejme bol vytočený -ani ani sa mu nečudujem. Určite ju nechcel prizabiť.

mk1111111111
3. sep 2024

Ved mu povedz, ze bude mat aspon nove a kup hned aspon dve, nech ma radost.
K otazke- Opravit sa to naozaj uz neda.

findomatej
3. sep 2024

@natalia2007 ahoj, opraviť sa to nedá, farba vybledla. Ja by som určite skúsila savo, bude aspoň jednotná farba. Keď vešiam prádlo vonku, zásadne otočené naruby. Už som sa tiež poučila.
Alebo prehodiť plachtu na sušiak (moja známa tak robí).

oli18
3. sep 2024

V lete vesaj vonku pradlo zasadne naruby. Ked nan zabudnes, nic sa nestane.

natalia2007
autor
4. sep 2024

@oli18 ja som citala ze v lese 😅 asi minutu som nechapala 😀

cacianka
4. sep 2024

ak suším na balkóne, alebo vonku, kde je aj keď iba chvíľu prádlo na priamom slnku, obraciam na ruby, alebo prekryjem zvrchu staršou plachtou. aj mne totiž ked som pozabudla, zostali biele pásy.
prekrytie je naj