Z ktorej aviváže bude prádlo krásne voňať?

michaela00003
18. aug 2023

Ahojte žienky. Ja len že dosť často sa diskutuje akú avivaz aby krásne voňalo prádlo. Nakoľko som vyprala celú skriňu za posledný týždeň chcela som,aby mi voňalo prádlo. Tak nakoniec som zistila,že vôňa mi ostane ak dám aviváž pred posledným plachanim,lebo som kontrolovala zásobník,máme spredu plnenu práčku a zistila som,že mi vždy voda hneď na začiatku vezme aj aviváž a prádlo nevonalo ,tak som skúsila takto a krásne mi všetko rozvonalo z akoukolvek avivazou. Neviem teda či to nebude mať dopad na pokožku,ale aviváž by mala voda brať pred posledným plachanim aj tak,nie?

viestta
18. aug 2023

Nemas nejaky bordel v labyrinte? Pretoze avivaz by tam mala ostat stat a cakat na posledne plakanie. Alebo jej davas vela a potom sama vytecie cez labyrint.

michaela00003
autor
18. aug 2023

@viestta nie nemám,zásobník čistom pravidelne,ona tam ostane akurát voda ju vezme. Minule som dala neskoro už po poslednom plachani a ostala tam.

marcellka32
18. aug 2023

Za mňa prádlo nemá voňať na 2 metre od človeka, ani na meter, stačí oprať dobrým práškom napr.denkmit z DM

janulka1985
18. aug 2023

Ja používam talianske aviváže tessori de oriente..a voňajú fakt dlho sú iné a nesposobuju nam alergicke reakcie..vonaju ako parfem a je dosť dobrý výber..ja objednavam cez eshop aspon 10-12 kusov naraz a mam na 6-8 mesiacov vystarane

marticka85po
18. aug 2023

Za mňa modrý Lenor

mamickalisticka
18. aug 2023

Veľmi mi vonia lidlovská aviváž Doussy (neviem presne či sa to tak píše 🙈) sensitive, biela s bábätkom

lubkovaandrejka
18. aug 2023

@janulka1985 zdravim 🙂 a ktora vam najlepsie vona,? Akurat to pozeram na alze a neviem sa rozhodnut medzi white musk a byzantium.

janulka1985
18. aug 2023

@lubkovaandrejka pre mna je top persian dream.. ale vsetky ostatne su tiež perfektné.. to je iná kapusta ako tie silany lenore mne to uz smrdia tieto...

michaela00003
autor
18. aug 2023

@marcellka32 ja som tiež za že nemá voňať na ďaleko,ale ja keď mám dlhšie prádlo v skrini tak mi začne zapachat,už som skúšala kadečo,aj bez aviváže,s octom,nové skrine mám,vydenzifikujem,vetram,snažím sa nemať veľa veci na kope a stále,ale neviem prečo,ale vždy posteľná bielizeň a mužove veci zapachaju,mne ani deťom nie.

123el123
18. aug 2023

Ja mam tiez problem so zasobnikom na avivaz takze urcite odporucam SURF , brutaaalne vonia a netreba k nemu avivaz, najlepsie ruzovy a este aj zeleny pekne vonia 🙂

andrea_82
18. aug 2023

@janulka1985 @lubkovaandrejka odporucam tuto stranku, maju tam avivaze Tesori za dobre ceny (oproti mall za polovicu). A teraz cez vikend este 10% zlava.
https://eshop.tatrachema.com/vyhladavanie?contr...

smiling89
18. aug 2023

Lenor sensitive cotton fresh za mna nevtierava vona cistoty

natalinatali
18. aug 2023

Ahoj ,poznáš určite oleje do prania ,tak z vonavydomov sú niektoré veľmi pekné aj strašne dlho vydržia a stačí málinko ,treba si len nájsť svoju vôňu ,potom čo sú tie puella oleje tak ten zelený dá sa kúpiť veľké balenie a vydrží fakt dlho a nádherne vonia ,prádlo čo som prala pred 2 mesiacmi stále krásne prevonia celú skriňu a tiež používam coccolino sensitive tiež vonia krásne aj modrá od nich to je taká ta klasika a ešte aj tessori voňajú pekne aj dlho vydržia ,ale tie podľa mňa nie sú všetky pre deti mne sa z neho mala vyhádzala.

zaba21
18. aug 2023

@michaela00003
Skús použiť na prianie prášky alebo gély Savo, zaobídeš sa aj bez aviváže

lubkovaandrejka
18. aug 2023

@janulka1985 dakujem,kukla som na alze,maju to,objednam :D

lubkovaandrejka
18. aug 2023

@andrea_82 super,dakujem!

6mia6
18. aug 2023

U nás vedie puella

tya12
18. aug 2023

@michaela00003 ja som si teraz objednala z Eurony tmavé hrozno a nejaký detský sú na nich tučniaky uuuuuplna topka.
Hlavne ten detský 🙂

katrina1412
18. aug 2023

@natalinatali oleje z voňavýdomov určite neodporúčam,trom kamoškám to zlikvidovalo práčku .Vonia to síce krásne ,ale musí to byť strašná chémia ,stačí keď kvapneš na kusok plastu a doslova ho vyžerie.Uz je čoraz viac takých recenzií,skús pozrieť.

refly
18. aug 2023

@katrina1412 Nejake typy olejov leptaju konkretne typy plastu. Ale nie je to kvoli tomu ze je to "strasna umela chemia", je to len obycajna chemia.... rovnalo ako voda rozpusti sol, alebo sliny rozpustia skroby. Ale ano, oleje (aj tie prirodne, co sa pchaju do aromalamp a difuzerov) na plast nepatria, lebo to chemicky spolu reaguje. Olej aj plast obsahuju rovnaky typ hydrocarbonov a ked sa stretnu, tak sa na seba viazu. Nic strasidelne, ale plastovu pracku vam to znici.
Popravde absolutne nechapem ako sa tie oleje do prania tak dobre uchytili a ako je to tak velmi oblubene :S Ked je to absolutne nekompatibilne s plastovymi prackami.... ale hej, handry pekne vonaju, tak zenske su spokojne...

wishes
19. aug 2023

@andrea_82 je ta stranka doveryhodna? 🙂

pictbridge
19. aug 2023

Vyskúšala som všetko čo sa dá ale jednoznačne puella

hennyinnsbruck
19. aug 2023

Roky pouzivam modry a zlty Lenor

alexka89
19. aug 2023

Ja som spokojná so silanom dreamy lotus,lenor freshnes guard a najbližšie chcem vyskúšať coccolino Orange rush

barbora19911
19. aug 2023

@michaela00003 skús aj zmeniť prací gél ja som kúpila na rýchlo z Kauflandu jeden a to bola katastrofa prádlo smrdelo po ususeni v skrini teraz mám z Lidla formil a vonia mi všetko prádlo aj bez aviváže

andrea_82
19. aug 2023

@wishes ano, tatrachema je dlhorocny slovrnsky vyrobca drogerie, ja som uz odtial objednavala.