Vonný olej a automatické dávkovanie aviváže

baja2204
5. jún 2024

Ahojte, mam pracku spredu plnenu whirpool. Avivaz sa sama davkuje podla mnozstva pradla (funkcia sa neda vypnut). Ci nalejem malo alebo vela, jednoducho si pracka sama urci, kolko chce avivaze. Zapacili sa mi vonne oleje. Lenze teraz nastava dilema, do nadobky na avivaz musim naliat minimalne 100 ml, aby pracka zaregistrovala, ze tam je avivaz a moze ju dat do pradla, tak som naliala 100 ml vonneho oleja, zapla program a pracka frcala. Po vybrati pradlo krasne vonia, ale v nadobke na avivaz mi zostala uz asi len polovica oleja, cize pracka sa napchala asi 50 ml vonneho oleja. Na davkovani je napisane, ze postaci cca 5ml na 5kg bielezine, ale moja práčka je nenasytna. Ak nalejem len danych 5ml oleja, tak pracka nezaregistruje olej a jednoducho ho neda do prania. Oleje su celkom drahe na to, aby som z nadobky 500 ml oprala cca 10 kopiek pradla. Mam to nejako riedit s vodou alebo spolu s olejom supnut aj avivaz? Dakujem za rady.

nisia
7. jún 2024

No ja by som tie oleje minimalne riadne zriedila. Rozletavaju plasty ak ti to niekam kvapne na pracku treba to utriet hned inak sa zacne rozpadavat plast. Davam oleje priamo do prasku na pranie do tej zasuvky kde potom tecie voda. Vyberem vonave pradlo po doprani. Ak nemusi byt na pracke nadrzka na avivaz naplnena tak to rovno primiesaj k prasku a zapni pranie. Ja pouzivam oleje od vonavy domov.
Kolegyni som odliala do plastovych skumaviek a po nejakom case rozozrali skumavky 😁. Asi to narobi paseku aj v pracke.