Vaše najobľúbenejšie čistiace produkty

22. okt 2023

Ahojte, kupili sme dom a nejak zistujem že moje cistiace prostriedky mi nesedia, necistia tak dobre.. Chcela by som vas poprosit o vase overene cistiace prostriedky a pristroje ktore radi uzivate :
- umyvanie okien
- na podlahu - laminatova a dlazba
- na drevene schody 😀
- na kupelnu - umyvadlo, vana, bateria
- na zrkadla
- na spinavy drez granitovy
- na kuchynu- bezne spratavanie ocapkanic , splechov pri vareni na dreze ale aj mastne skrvny
- oblubene kapsule do umyvacky riadu (poradili ste mi jar platinum plus ale niesom s nimi spokojna, pohare mam take zakalene )
Dakujem vam pekne za rady ❤️

babovka2321
22. okt 2023

Kapsule jar platinum
Na kuchynu sanytol pomarancovy
Na kupelnu octovy cistic denkmit z dmka
Na okna seriozne lubovolna okena, medzi nimi som v zivote rozdiel nevidela
Granitovy drez umyvam tiez octovym cisticom, vytriem do sucha a naolejujem 2-3x do roka

autor
22. okt 2023

@babovka2321 tie jar platinum sa mi vobec neosvecili mam z nich take zahmlene pohare.. :(

babovka2321
22. okt 2023

Isto je to nimi? Moje pohare su po umyti pekne 🤷

autor
22. okt 2023

@babovka2321 Neviem, mám aj lestidlo aj sol, stale doplnene, a sklenene pohare mam take zakalene …

autor
22. okt 2023

Ked pouzivam finish tak mam pekne pohare, asi prejdem na nich

h2
22. okt 2023

Do umývačky nepoužívam už dlho kapsule, používam prášok z DM, som s ním veľmi spokojná. Na okná a zrkadlá čistič skiel W5 z Lidla, vyleštiť papierovými utierkami, na laminátové podlahy prostriedok zn. Alex, ten používam aj na schody. Na dlažbu Sanytol, na kuchyne kuchynskú a na kúpeľne kupeľňovú verziu Sanytolu, na vodný kameň mám tiež prípravok, ale to kupujem vždy iný, nemám obľúbený. Drez mám granitový svetlý, tak ten najlepšie vyčistí Domestos (raz za čas, ináč normálne čistím Jarou).

melanta
22. okt 2023

Okná a zrkadlá - Würth aktívny čistič skiel
Drez - Method čistič na gratinový drez
Kúpeľňa - Frosh lemon čistič na kúpeľne a Frosh malina octový čistič
Kuchyňa - Frosh eko s prírodnou sódou a Frosh odmasťovač grepový
Umývačka - Jar Platinum
Prach - vlhčené utierky DM na nábytok a prachovka Swift s vymeniteľnými náhradami
Podlaha - Frosh eko univerzálny čistič pomaranč

lauriik
22. okt 2023

Skus pozret na ig Uklid pro klid. Ona vsetko cisti len octom, jarou, peroxidom a kyselinou citronovou. Ja podla nej cistim skoro vsetko - kupelne, zachod, okna, granitovy drez, zrkadla, pracku, susicku, umyvacku... A velmi sa mi to osvedcilo. A do umyvacky mam teraz finish, na podlahy alex.

zuzuliennka1
22. okt 2023

dm nature tablety do umyvacky - zatial najlepsie co som mala, ale len tie nature, taka myslim zelena skatula

buberova
22. okt 2023

Pulirapid ružový na všetko čo súvisí s vodným kameňom 🙂

malaopicka
22. okt 2023

1. Clin na sklá (značka denkmit z dm) a jarová voda na rámy
2.máme len dlažbu, používam buď kvapku jaru alebo prostriedok, ktorý kúpim za dobrú cenu v DM, nemám žiadne šmuhy a máme vysokolesklú dlážku
3. Neporadím, nemáme
4. Na kúpeľňu len fixinela
5. Zrkadlá tiež clin z DM
6. Máme nerez, neviem poradiť
7. Vlhčená švédska utierka na bežné capky, na mastné fľaky jarová voda
8. Nepoužívame kapsule, máme drahé servisy, takže len gél, obvykle finish. Ak máš zakalené poháre, treba asi zmeniť nastavenie dávkovania soli podľa tvrdosti vody. Soľ a lestidlo používam len denkmit z DM.

babulkomale
22. okt 2023

@melanta Frosh je iné ako Frosch s tou žabou?

tenerifka
22. okt 2023

mozno vyzniem smiesne, ale nase cistiacie prostriedky na uplne vsetko su voda, ocot a soda bikarbona. A detske vlhcene obrusky.
Do umyvacky tie najlacnejsie kapsule All in 1 (kde sa nepridava ani sol, ani lestidlo)

beronsche
22. okt 2023

Kupelna - akykolvek tekuty prasok (napr.aj z lidlu je ok a lacnejsi ako cif) a obycajny ocot.
Ocot na vsetko, co potrebujem vycistit od vodneho kanena. Ak by ti vadila vona octu, tak este kys.citronova je fajn.
Na okna cistic karcher, na prostriedku potom fakt nezalezi.
Laminat doma nemam, ale na drevene podlahy akykolvek prostriedok na ne urceny, naozaj nevidim rozdiel v roznych znackach.

beronsche
22. okt 2023

@tenerifka vobec nie. Aj pre mna je ocot top cistic.

A vzdy mi pride smiesne, ked vidim nejaky prostriedok s obsahom octu. Pouzit na to iste len ocot a vysledok je rovnaky za omnoho mensi peniaze..

tenerifka
22. okt 2023

@beronsche veru, nic nevycisti sprchu tak ako ocot a soda, a nemusis sa bat to dychat, ja som sa k tomu nejako dopracovala postupne, mame v rozstrekovaci ocot 50:50 s vodou a s tym sa umyva vsetko-plochy v kuchyni, zrkadla.....take umyvadlo v kupelni sa len prebehne vlhcenym obruskom, potom sa ten isty este pouzije na wc dosku.....ake upratovanie?, je to zalezitost par sekund, ak sa to robi denne, je stale cisto a bez chemie

nin12345
22. okt 2023

Co sa tyka tych zahmlenych poharov to nie je cistiacimi prostriedkami ale samotnym sklom z ktoreho su vyrobene.. niektore tie skla proste na umyvacku reaguju takto a mozes pouzit co chces

enoula
22. okt 2023

90% dm, na vacsinu ide octovy cistic, na vodny kameň tiez od nich modra flasa, umyvacka zelene ich tablety, jar, mydlo dm, okna tiez dm, na podlahu tiez cosi od nich

melanta
22. okt 2023

@babulkomale dobrý komentár, samozrejme som myslela Frosch 😆 dobrý postreh

autor
22. okt 2023

No ja ocot nemozem ani citit ty kks este keby mi dom po tom smrdel tak koniec ;D

beronsche
22. okt 2023

Ocot trosku smrdi pocas cistenia, neboj sa, v dome rozhodne ocot nesmrdi ani len nahodou.