Umývanie okien, ktoré sa nedajú otvoriť

monciika
29. aug 2024

Ahojte žienky. Máme na balkóne okná, do kopy sú štyri. Stredné sa normálne dajú otvoriť a po bokoch vôbec. Ako by ste umyli takéto okná? Som dosť krpatá 😂 takže veľmi sa nebudem vedieť nakloniť a umyť to. Dosť sú aj široké a dlhé tie bočné na mňa. Ako by ste si poradili? Mňa napadlo ešte to magnetické, čo dáte z vonku aj z vnútra, také trojuholnikove, dúfam že viete čo myslím. Ale nemám to doma, pomohlo by mi to? Ďakujem vám žienky. Pekný dník vám ešte prajem.

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

@monciika a vieš o tom, že to vieš zložiť dole a potom nasadiť?

abbey1
29. aug 2024

@monciika Keď sa jedná o balkónové okná, tak ich vieš umyť zvonku z balkóna, či?

monciika
autor
29. aug 2024

@vyrovnanaosoba nie o tomto neviem, to naozaj? Ale aj tak rámy to bude tiež katastrofa :D

sasa1310
29. aug 2024

@vyrovnanaosoba plastové okno na pevno bez otvárania vieš dať dole a nasadiť?

tamtumdo
29. aug 2024

Mám jedno také veľké, umývam mopom na okná,na druhej strane je stierka na okná,na jednej taká handrička ako na mope....tyčku som si kúpila takú vysuvaciu tuším okolo 3 metrov má po vytiahnutí, značka Leifheit...zvlášť kúpiš nasadu,zvlášť tyčku, a na tu tyčku si vieš potom nakliknut, čo potrebuješ napr metlu atď....

monciika
autor
29. aug 2024

@abbey1 máme presklenný bálkon a z vonku mi to treba umyť. Bývame v činžiaku takže keď pojdem z vchodu dole, tak to tiež nepojde.

monciika
autor
29. aug 2024

@sasa1310 tiež som o tom ešte nepočula, a vobec som nepočula že by sa okná dali dať dole

abbey1
29. aug 2024

@monciika Tak to je niečo iné.

monciika
autor
29. aug 2024

@tamtumdo aj z vonku tak umyvaš? Dá sa to aj nejak zohnut tá tyčka? Alebo ako to riešiš? Nakloniš a tak?

monciika
autor
29. aug 2024

@abbey1 no veru, ani tak ani tak :D

mamamasama
29. aug 2024

@vyrovnanaosoba necham sa poucit. Ako vyberiem okno??? 😅

rozculena
29. aug 2024

@monciika my máme zasúvacie a zvonka to neviem nijako umyť,aj som skúšala mopom,že som sa vyklonila,ale treba pritlačiť na to sklo a to sa mi nedá....tak mám špinavé.....
@vyrovnanaosoba tak to chcem vidieť,ako by si vysadila a nasadila tie okná....

petulka2021
29. aug 2024

Aké máš okna odfoť, naše sa tiež dajú zložiť a zas dať naspäť

monciika
autor
29. aug 2024

@petulka2021 stredne idú normálne a po bokoch nieje ani páčka nejaká ani nič, už som to pozerala. Ešte som neumyvala tieto okná lebo prvý krát máme takýto byt s presklennym balkónom. A Zatepľovali nám bytovku tak to vyzerá hrozne

petulka2021
29. aug 2024

@monciika tak takéto veru dole nedáš, väčšinou sú balkóny s takými pohybovateľnými oknami, to asi aj myslela @vyrovnanaosoba

guiseppinka
29. aug 2024

Vyzeras byt nizko, ja by som to umyvala zvonku na rebriku...

jaskolka
29. aug 2024

@monciika no veru kto vymyslel tieto okná na presklené lodžie, asi fakt nikdy neumyval nieco také, alebo ani nerozmýšľal, keď to navrhoval. Sestra má niečo také, kúpila si tú magnetickú obojstrannú stierku, ale bohviečo to nie je, proste to okno (ona ma len jedno také neotvaracie) stále vyzerá zle umyté.
Podľa mňa hroznu hlúposť urobili takýmito oknami,veď to sa v podstate nijako nedá umyť

petulka2021
29. aug 2024

@jaskolka ja to vidím prvýkrát úprimne 😳😳

monciika
autor
29. aug 2024

@jaskolka ja by som si osobne tiež nedala okná na balkón a keď už aj ano, tak take o čom píšu hore tie posúvacie. Je to zle naozaj kvôli umytiu, je to nepraktické

nika_val
29. aug 2024

@monciika potom už len varianta že si zaplatiť niekoho kto profesionálne umýva okná
Buď na rebríku alebo sa tak zlaní dole zo strechy

januska12323
29. aug 2024

Keď otvoríš okno a sadneš na parapetu nedokážeš umývať? Aspoň kam dočiahneš. Na zvyšok sa vykašli.

simsalabim
29. aug 2024

@januska12323 to vazne??? Na parapetu?! Moja kolegyna pri umyvani okna skoro vypadla. Manzel ju tahal naspat., drzala sa ramu. Odvtedy mala zakaz okna umyvat a objednaval sluzbu.

@monciika Vo nedokazem bezpecne urobit/umyt/upratat…. na netrapi. Naco musia byt ciste z vonka? Ako dlho ciste ostanu?

doriiis
29. aug 2024

Ja mám takto riešenu chodbu,len mám väčšie okná a zvonka je dvor,takže ja to robím zvonku.Ale odpoviem k veci.Ano,ta trojuholníkova magnetická vec je super.Vyskusaj.Na aliku či temu stojí pár €. Za vyskúšanie nič nedas

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

@petulka2021 aha, tak toto vidím prvýkrát. Postavila by som sa na parapetu a normálne umyla. Ale musel by niekto pri mne byť, pre istotu 😀

tamtumdo
30. aug 2024

@monciika ta rúčka má taký kĺb na konci...dá sa to ohybať

tamtumdo
30. aug 2024

@monciika aha....pozerám foto....ja to umývam zvonku zo záhrady,keď máš také okno,som myslela,že si automaticky v dome....toto som.teda.v byte ešte nevidela,žeby toto niekto tak mal

simca06022011
30. aug 2024

a ako chodite na ten balkon??

majka99999
30. aug 2024

@simca06022011 vsak cez balkonove dvere, co su medzi izbou a balkonom. 🙄 toto je zasklevy balkon, s pevnymi oknami, tie nevie umyt z vonkajsej strany. 2 stredne otvori a 2 na kraji nie.

h2
30. aug 2024

@monciika Poradím ti super riešenie. Píšeš, že ich nedočiahneš umyť, lebo si malá. Takže: nech tie okná umyje pán manžel/priateľ. 😉

simca06022011
30. aug 2024

@majka99999 jaj chapem, toto nie je pohlad z izby ale uz na balkone.