Sušička a aviváž

20. apr 2024

Cawte.. mam novu sušičku, znama ma upozornila, ze nesmiem pouzivat aviváž. Dnes v obchode som bola v DM za tetou predavačkou, ze chcem parfem na pranie kvôli susicke. Odporučila mi toto ale ja tam citam avivaz na pranie s parfemom.. snáď som kupila dobre.. pozrite sa mi nato ženy .. je to v pohode?

miricka77
20. apr 2024

Ja mám sušičku 6 rokov,používam avivaz aj oleje a vždy bolo vsetko ok. Zas netreba robiť paniku.

pe_mi
20. apr 2024

Nemalo by sa,ale ja tiež roky používam aviváž a sušička roky ide

belllinka
20. apr 2024

Že “za tetou predavačkou” 😀

mima1608
20. apr 2024

Ja do sušičky používam výhradne Puellu 🤷 v Nayi nás na to predavač vyslovene upozornil, že za nesmie do sušičky dávať oblečenie prané v aviváže a keďže nestála 5 korún, tak radšej poslúcham 😂🙈

sun_shine_2020
20. apr 2024

@mima1608 ahoj, Puella sa moze pouzivat aj ked susim v susicke? Ja som bola v tom, ze ked ide pradlo do susicky, tak dam iba prasok, nic viac...

prasiatko30
20. apr 2024

Pouzivam susicku uz vyse 20r a ani raz za ten cas som nekupila flasu avivaze naco?

mima1608
20. apr 2024

@sun_shine_2020 samozrejme, práve parfumy na pranie sú vraj vhodné do sušičky.

autor
20. apr 2024

@belllinka no a to mam 34 rokov.. alebo tetuska predavacka poradila ... bezne pouzivam 😄

Uprimne som dufala ze mi napisete ze som kupila spravny vyrobok.. ale asi nic ztoho.. vyuzijem to v lete ked nepojde pradlo do susicky.. keby som aspon nekupila hned niekolko tych flasticiek akoze parfumu na pradlo.. ahhh .. alebo niekomu darujem, svokre na sviatok 😂 ona mi teraz davala na meniny nedavno konzervy ryb a pikok maso vo flaske aby muz zjedol.. 😄😄😄😄sak vie ze to nejem ..ale aj dezert som dostala aby som neukrivdila 😂 som sa rozpisala... Ďakujem za rady

sigma510
20. apr 2024

Aviváž do sušičky nepatrí z minimálne dvoch dôvodov. To že sa ti prádlo susi horúcim vzduchom, úplne vôňu aviváže "vymlati" z prádla. Skúšala som, po aviváži ani stopy. Druhý dôvod, aviváž je bordel, ktorý zanaša filtre v sušičke (pracujem v elektro obchode už pár rokov, stretávam sa so servisakmi, obchoďakmi) každý servisak ti povie, že to čo ti vie spraviť aviváž na filtroch, hlavne na kondenzačnom filtry (to je ten dole, čo ty úplne vyčistiť nedokážeš), tak to je pekný humus. Nejaká neurcita rosolovita hmota,ktora ti síce tu sušičku nemusí odpáliť úplne, ale predlžuje čas sušenia, a značne znižuje životnosť sušičky. Takze ta aviváž sa neodporúča len tak pre srandu, ono to ma svoje dôvody.