Špinavé prádlo po vypratí

30. júl 2024

Ahojte už som naozaj zúfalá, je jedno na koľko stupňov periem či 60 alebo 40 stále po vybratí sú na prádle hnedé bodky ,proste je to nejaká špina mazĺavé ,a prádlo musím vytriast aby som sa toho zbavila. Vôňu cítiť aj pere čisto ,fľaky zídu ,použivam prások .Prácku som komplet vyčistila , zvnútra aj tu gumu, vyvarila na 90 ,kadecim z drogérie ,opakovane aj ocot ,sódu .Občas to pomôže ale po 2 praniach zase vyberám oblečenie od toho bordelu .Dvierka nechávam otvorené aj dávkovač a vždy utriem do sucha práčku plus aj tu gumu .Muž ju aj vyčistil z predu nebol tam bordel . Tak ja už neviem fakt Viem že je už stará 8 ročná bude to tým ? Máte nejaké nápady ako ju vyčistiť aby prala čisto? Prikladám foto ako to vyzerá ten bordel po vypratí čo je na prádle .

pribinak
30. júl 2024

8 ročná rozhodne nie je stará pracka.

viestta
30. júl 2024

Pouzivas avivaz? Tie mazlave kusky su zvysky avivaze, ktora sa usadza vo vsetkych moznych aj nemoznych zakutiach pracky a na nich rastu plesne a ine lahodecky, . Potrebujes ju odmastit, takze zober jednu varku nedolezitych handier, napln plny bubon, pridaj k prasku na pranie zo dve lyzice krystalickej sody a vyper na najdhsi prgram na 90°. Potom treba zopakovat este jeden cyklus len s praskom aby sa vyplavilo aj to co sa uvolnilo a nevytieklo pri prvom prani

e1h
30. júl 2024

Súhlasím s viestta, skúsil by som vysadiť/zmeniť aviváž, zmeniť prací prášok, resp. poriadne vyčistiť práčku, kľudne nech ide na prázdno pár krát najdlhší cyklus na najvyššiu možnú teplotu. Okrem toho nie je od veci ju ani odvápniť. Ďalej odporúčam zásuvku na prací prostriedok kompletne vybrať/rozobrať, a vyčistiť kefou, pod sprchou. Najviac bordelu je väčšinou práve v časti na aviváž. Tiež treba vyčistiť aj miesto kam sa tá zásuvka vkladá, nejaký bordel môže byť aj v tom otvore. Nakoniec nezabudnúť ani na vyčistenie filtra a na kontrolu toho, či je práčka v rovine.

Ešte napadlo, aká voda sa používa v tej práčke? Nie je náhodou zo studne, alebo nie je v okolí veľa hrdze a iných usadenín v potrubiach? Ak áno, možno bude treba inštalovať filter na vodu.1

vikisisi
30. júl 2024

Presne ako píše e1h by som sa zamyslela aká voda do nej tečie, príde mi to ako hrdza z potrubia a tam potom treba filter

autor
30. júl 2024

@e1h voda nieje zo studne a áno aviváž používam ,ten tu zásuvku na prací prostriedok som vyčistila

autor
30. júl 2024

@viestta a tu kryštalickú soľ mám dať do nádobky s práškom na pranie?

chichua
30. júl 2024

Mastné fľaky mi robili zničené ložiská v práčke.

julia_romeo
30. júl 2024

To co mas na zemi je znak znicenych lozist v pracke. Cize zavolaj si opravara

viestta
30. júl 2024

krystalicku SODU, nie sol a davam ju s pracim prostriedkom do bubna k pradlu. Ja nadrzku nepouzivam, vzdy davam prostriedok do bubna

autor
1. aug 2024

@julia_romeo lenže práčka nehuči pri praní ani netrasie

autor
1. aug 2024

@viestta ahoj no urobila som tak ako si mi poradila s tou sódou kryštalickou ,prvý krát na 90 s handrami 3 hodiny , potom ešte raz na 2 hodiny na 90 , práčka vyzerala čisto aj voňala , ale dnes ráno zase smrdi 🤦 dvierka boli otvorené dokorán a vyutierala som ju do sucha tak ja už neviem vážne ,prať som zatiaľ neprala prádlo

viestta
1. aug 2024

tak je uz neviem

autor
1. aug 2024

@viestta fakt už neviem normálne mám strach už prať , už len počkať na muža a asi kúpime novú alebo ešte pozrie tie hadice potrubia všetko keď sa vráti 🤦

zuzi67
7. aug 2024

Skús dať do niekolkych praní po sebe k oblečeniu aj jednu tabletu do umývačky riadu (nie tie gélové vankúšiky ani tie s tou guľôčkou v strede, len také úplne obyčajné… z Lidla alebo DM napríklad)… možno to pomôže. Ja to dávam k utierkam alebo posteľnej bielizni, ale aj k oblečeniu, na ktorom sú škvrny od jedla… a aj práčku mi to udržuje čistú.

autor
7. aug 2024

@zuzi67 ideme kúpiť novú už len čakam na muža kedy sa vráti zo zahraničia

ludmilakresanova
7. aug 2024

Ahoj, aj mne to robilo takéto "smeti", vymenila som prášok za prací gél a aviváž dávam len trošku a pomohlo, prášok už nebudem používať, veľa šťastia.